Szenzoros lenne?

Figyelt kérdés

A kislányom 15 hónapos. A mozgásfejlődése megkésett, járunk gyógytornára. 11 hónaposan kezdett mászni, járni még nem tud. Kapaszkodva egy helyben megáll, lepkedni nem tud.

Nem bírja elviselni a pelenkát. Minden pelenkázás egy harc vele. Pampers prémium care-t használjuk, de a bugyipelust is ugyanúgy utálja.

Nem eszik kézzel semmit, csak a kukit, kekszet, kiflit, kenyeret, ha nincs rajtuk semmi. Ha van rajtuk feltét, akkor nem fogja meg, hanem nekem kell a szájába tennem a falatokat. Nem szereti, ha bármi van a kezén, egyből meg kell törölni.


2022. júl. 12. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van rá esély. Az én kisfiam is szenzoros. Evéssel hogy álltok? Mindenféle állagú ételt elfogad?

Zajokra nem érzékeny?

2022. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Huuu ez még bőven kevés

Utalhat rá persze,de közel sem biztos, hogy szenzoros, lehet, hogy csak érzékenyebb

Azért ez nagyon összetett dolog

Javaslom keress egy tsmt terapeutát és mérje fel a gyereket

Emellett keress ehhez értő orvost, és kérj időpontot

Mi így nem fogunk tudni segíteni

2022. júl. 13. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kb két hete fogadja el a darabosabb ételt, előtte vagy nem fogadta el, vagy hányás lett a vége.
2022. júl. 13. 08:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet szenzoros, de ahogy írták előttem érdemes lenne egy szakembernek megmutatni. Fb-n is van egy nagyon jó csoport, ahol szenzoros gyerekek szülei vannak, ott is sok hasznos infót/segítséget kaphatsz
2022. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 14. 13:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, szeretnem megkerdezni hogy vegul hogy alakultak a dolgok a kislanyoddal? Remelem jol vagytok, koszonom, ha irsz
2023. jún. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!