Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek miért születik...

NTBS kérdése:

Szerintetek miért születik ennyi problémás gyerek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
65%

Ooo... Mármint milyen problémás gyerek? Akit diagnosztizáltak valamilyen fejlődési/ tanulási zavarral?

Mert problémásnak mondják a lázadó tiniket is meg a diszfunkcios családok hhh gyerekeit is de ott viszonylag könnyű meglátni az oki osszefuggeseket.

2022. júl. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
37%
Azt fogják mondani, hogy régen is ennyi problémás gyerek volt, de nem elképzelhetetlen, hogy a problémás gyerekek száma növekedett az utóbbi évtizedekben.
2022. júl. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem biztos, hogy több problémás gyerek van. Csak manapság mindenből megpróbálnak problémát csinálni, mindennek nevet adni. Sokan kifogásként használják a gyerek viselkedésére. Amiről nyilván a szülő tehet. Egy mentség a szülőnek is, hogy nem ő neveltek hülyén, vagy nem nevelte sehogy, hanem beteg a gyerek, azért ilyen.


Viszont aki tényleg beteg, problémás, azokat jobban felismerik, jobbak a diagnosztikai lehetőségek, jobban odafigyelnek az ilyen problémákra is. Ezért tűnhet többnek. De biztosan voltak régen is, csak nem foglalkoztak vele.

2022. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
69%

Ne gyertek ezzel, hogy jobb a diagnosztika.

Mindkét gyerekem osztályában legalább a gyerekek fele gáz. A mi időnkben nem volt ennyi problémás gyerek, ebben biztos vagyok.

Meg még azt is szokták mondani, hogy a mai szülők nem tudnak gyereket nevelni, én ebben is kételkedem. Az én időmben a szülők nagyjából letoj.ták mi van velünk, nem hordtak mindenféle különórára, meg nem volt szokás pszichológushoz hordani a gyerekeket.

Szerintem az egész felgyorsult világ. Az emberi idegrendszer nem erre van kitalálva. Számítógép, telefon, tévé. A gyerekeknek ennél lassabb rend kéne, nyugalom, csend. Egyszerűen túl van telítődve az idegrendszerük.

A hagyományos gyermeki játék eltűnt. Egyrészt nem merjük kiengedni a gyereket egyedül biciklizni az utcára, másrészt már lassan igényük sincs erre. Nem másznak fára nem bújócskáznak, nem ugróiskoláznak, ehelyett ülnek a számítógép előtt, és bizonyos képességeik így nem fejlődnek ki spontán. Gyógypedagógusnak kell velük ezeket pótolni.

Az sem használ, hogy a legtöbb nő már később szül, és nyilván egy 40 éves nő gyereke könnyebben lesz problémás, mint egy 20 évesé. Meg a környezetszennyezés, a génkezelt kaja, ki tudja mit eszünk meg. Sok olyan nézet van, amelyik állítja, hogy diétával meg lehet ezeket a dolgokat szüntetni, bár én magam azt gondolom, hogy ez nem ilyen egyszerű.

Szóval nagyon összetett, csak találgatnak, hogy mi lehet az oka. De az biztos, hogy a probléma össztársadalmi jellegű, és nem lehet az egyes családokat okolni, ahol problémás a gyerek.

2022. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
91%
Amikor én voltam gyerek, akkor is bőven volt problémás gyerek, az osztályunkban is. De nem foglalkoztak velük. Egyszerűen azt mondták rájuk, hogy rosszak. Mondjuk van, aki tényleg az volt. De van, akiről tudtuk, hogy pl. verik otthon. A tanárok leszarták. Őt is úgy állították be, mintha rossz lenne, semmi együttérzés nem volt bennük.
2022. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
39%

Nekem a 18 évesen szült fiam volt megkéssett, beszédfejődésű, a 40 évesen szült fiam köszi jól van minden rendben van vele.

Sokkal kevesebb a 40+ feletti szül beteg gyereket, mert őket jobban szűrik, vizsgálják.

2022. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
71%
Amiért annyi problémás szülő van....
2022. júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
80%
4! Így igaz. Férjemék (3 fiú) ki voltak csapva a rétre egész napra "játszani"= ne zavarjanak otthon. Ha éhesek voltak,ették a füvet! És csak 40 éves! 0 nevelés! Le se cseszték őket.
2022. júl. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
57%
Én a mérgekkel teli táplálkozást teszem felelőssé. Mert környezetszennyezés volt régen is. Még több,mint most. De nem volt mikroműanyaggal tele minden pl.
2022. júl. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem is óriási a gáz, és sajnos engem is ilyen gyerekkel vert meg a sors. Egyre több a defekt. Valahogy életképtelek is, nevelés sem használ. Régen éhenhaltak volna.


Környezeti szennyezések talán élén járnak az okokban. Ennek nagyon rossz vége lesz 100-200 év múlva. Aki szerencsés és nem selejt gyereke van, az nyilván nem látja ilyen sötéten...

2022. júl. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!