Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek miért születik...

NTBS kérdése:

Szerintetek miért születik ennyi problémás gyerek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ez egy extrán összetett dolog. Nekem ADHD és autista a gyerkőc. Integrálva van. Hátul ül a suliban, nincs padtársa a 26 gyerek között, senkit nem zavar, csak a kötelező 5-6 órát tölti bent (alsós még), 5-ös tanuló, a legjobb olvasó, a legjobb matekos (de persze versenyre nem küldik mert ,,fura,,) barátai nincsenek, de legalább nem is piszkálják (csak, hogy tiszta legyen az integráció ,,működése,,) Szerintem a környezeti hatás biztosan befolyásoló tényező (88-as vagyok és a férjem is, ott volt pl. Csernobil) Vidéken élünk, mellettünk szántóföldek vannak. A településen meglehetősen gyanús módon a földek melletti utcákban, házakban több a ,,problémás,, gyerek. Ezt a védőnővel is beszéltük (valami vegyszer, por, stb ?) Várandósságom alatt végig melóztam, túl hajtottam magam (még szülés előtt 3 nappal is 12 óráztam egy gyermekotthonban, rengeteg stresszel járt de imádtam őket) Mivel egyszer elájultam ezért egy koponya rtg-t csináltak félidős várandósan...Persze volt rajtam dupla köpeny...Nekem és a férjemnek is nagyon sok allergiánk van, nemcsak pollen hanem étel is (a gyerkőc egyelőre semmire nem allergiás hivatalosan) A rengeteg elektromos és mindenféle sugárzásról, rezgésről már nem is beszélve ami éri az embereket (felgyorsult az egész világ) Plusz a diagnosztika is elég jól alakul. Nálunk anno a suliban volt 2-3 a kisfiamhoz hasonló gyerek. Semmilyen kódjuk vagy betegségük nem volt megnevezve, ők voltak a maguknakvaló gyerekek és kész. Én az olvasással, írással küzdöttem hosszú évekig, de akkor még diszes diagnosztika sem volt (szerintem most az lennék) Az viszont tény, hogy a mostani gyerekek között tényleg sokkal több a másabb gyerek. Nálunk a 27 ből 3 SNI, 2 BTMN, 2 diszes és egy cukorbeteg. (8 olyan gyerkőc aki extra figyelmet igényelne)
2022. júl. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem az a rengeteg méreganyag az ok, amivel terheljük a sejtjeinket. Némelyikkel tudatosan, némelyikkel nem. Egy nehézfémekkel, vegyszerekkel mérgezett test, hasonló paraméterekkel megáldott ivarsejtekből egyszerűen nagy valószínűséggel nem képes, vagy jóval kevésbé képes egy egészséges kis élet létrehozására. Ezért is fordul fel a gyomrom, ha valaki selejtnek nevezi a saját gyerekét.
2022. júl. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%

6-os, senki nem állította, hogy minden 40 felett szült nő gyereke problémás, és minden 20 évesen szült nőé nem az. De olvass már utána, az öregecske petesejt már sokkal több problémát is hordoz.

Amúgy meg milyen vizsgálatokról beszélsz? Nem a Down-kóros gyerekekről van most szó, hanem az adhd, autizmus meg hasonlók a téma, azt sehol nem vizsgálják még magzatkorban. Vannak kezdemények, de senki el nem vetetné a gyerekét az alapján, hogy azt mondják, hogy lehet, hogy autista 12 hetes terhesen. Több ismerősömnek mondtak ilyet, aztán semmi baja a gyereknek, ez azért elég nagy lutri még.

A jobb diagnosztikáról meg annyit, hogy a fiam 22 fős osztályában 3-nak van papírja. Na, ők azok, akiket kicsi kora óta hord a szülő fejlesztésre. Igen, vannak gondok, de kezelve van. De rajtuk kívül van még 10 másik, aki übergáz, de ha megemlíted a szülőnek, hogy bármi gond van a gyerekkel, ki vannak kelve magukból. Egy fiú most bukott 3 tantárgyból ötödikben, anyuka mindent vizsgálatot elutasított, hogy teljesen rendben van a gyerek.

Nagyjából a fiúk 90 %-ával gond van. A lányom osztályában hasonlóképp. (Tudjuk hogy genetikailag a fiúk sérülékenyebbek.)

És az a baj, hogy nem foglalkoznak vele. Integrálni kell. Persze én is azt mondom, mivel a speciális iskolák nagy részében nem folyik érdemi oktatás. De valahogy másképp kéne tanítani ezeket a gyerekeket, és nyilván erre sem pénz, se jószándék a Kormány részéről. De a frontális oktatás egyértelműen nem működik ezeknél a gyerekeknél.

Az is biztos, hogy az én fiam pl. nem élte volna meg a kisgyermekkort. Pici korában nem tudott szopni, tápszert kellett adni neki, aztán mindenre allergiás volt, későn tanult meg járni, beszélni. Sovány, alig van egy-két étel, amit megeszik. Ahol volt 10 gyerek, nem foglalkoztak volna az ilyennel, nem maradt volna meg.

2022. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
54%
21: a cukorbetegség tényleg egy szar dolog, ami ellen nem lehet tenni (többnyire), tehát azt ne sorold köze. a tényen nem változat, hogy 27ből 7 "spec" azért túl sok.
2022. júl. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a szennyezett levegő, élelmiszer miatt. Ezek mérgezik az idegrendszert.
2022. júl. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
33%
A környezeti ártalmak, a nők szűkebb medencéje, az ivás, a dohányzás, a gyógyszer-fogamzásgátló-kábítószer maradványokkal teli ivóvíz, genetikai elkorcsosulás mind-mind az okozói. A rengeteg korai és kis súlyú szülés. Az 1910-20-as évekhez képest 50%, az 1950-es évekhez képest 30%-al több a sérült, ezen belül a problémás gyerek.
2022. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
93%

"A nők szűkebb medencéje, genetikai elkorcsosulás, a rengeteg korai és kis súlyú szülés. "

?

Miért lenne szűkebb a nők medencéje? Genetikai elkorcsosulás? Úgymint? Még mindig tilos a családon belüli szex.

Nekem széles a csípőm, mindkét gyerekem 41. hétre született 4 kg felett, és nem a rokonommal csináltam őket. Nem iszom, nem kábítószerezem, nem dohányzom. Mégis mindkettő adhd-s. Na, erre varrjál gombot.

2022. júl. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
87%

#27 A nőknek 3-4 generáció óta, amióta "divat" lett a császáros szülés, lett egyre szűkebb a medencéje, mert régebben, aki emiatt nem tudott életképes gyermeket szülni, az nem hagyott hátra utódot, így az "egyszerűbb" módon születettek vitték tovább genetikailag a keskenyebb medencét.Matematikai modellt terveztek arra a következtetésre, hogy mintegy ötven évvel ezelőtti bevezetése óta a császármetszés csökkentette az anyák mortalitását, és így hozzájárult a medence és az újszülöttek feje közötti aránytalanság növekedéséhez. Röviden ez evolúciós kérdés.

A genetikai elkorcsosulás pedig a kis súlyú,(70-80dkg) régebben életképtelen babáknak a modern orvoslással való életben tartása viszi tovább ezt a hajlamot. Sokszor csak több generáció után bukkannak fel a betegségek. Nálunk is vannak problémák, de erről csak privátban írok, ha érdekel.

Az ADHD betegség neurobiológiai zavar, amelynek hátterében az agyban található figyelemközpont működési zavara áll, ami lehet örökletes, de kialakulhat magzatkorban oxigénhiányos állapot következtében is.

2022. júl. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

28-as, köszi szépen a magyarázatot. Mindazonáltal, ahogy írtam, nekem természetes úton született mindkét gyerekem 41, hétre 4 kg felett és mégis adhd-sok.

A lányom belekakilt a magzatvízbe, tehát oxigénhiányos volt. Senkit nem érdekelt. Kaptam antibiotikumot, annyit mondtak, így már nem kap tüdőgyulladást, nyugodjak meg. Mostanában olvastam én is, hogy lehet ettől az adhd.

A fiamnak meg a nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór, de erre is azt mondta a doki, semmi gond, mert egyből felsírt.

A pszichiáterünk masszívan állítja, hogy genetika, ja meg a sok tévénézés, számítógép. Nincs is tévénk, a számítógépet 5 éves korig nem is kapcsoltuk be nekik. De azért érdekes gondolatmenet. Hogy a szüléskor lehetett valami, fel sem merült, nehogy már műhiba pert indítsak.

A genetikai elkorcsosulás egy nagyon csúnya kifejezés, én nem használnám. Tény, hogy minden koraszülöttet, beteget megmentenek, de nem lehet előre tudni, hogy ez most jó-e vagy sem. A faluban egy csajnak 27. hétre született a gyereke, most 10 éves és a világon semmi baja.

2022. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
7%

28 teljes nonszensz amit írsz. Nem érted az evolúciót, és nem érted, hogy néha a dolgok egyszerre változnak de egymástól függetlenül.

1, a császármetszés 4-5 generáció alatt nem okozott "medence átmérő szukulest". Mindig is voltak szűk medenceju nők, csak azok, vagy a gyerekeik belehaltak a szulesbe. Persze most majd ha évszázadokig így marad minden, és elterjed a "szűk medence gén" lehet hosszabb távon hatása, na de nem 80 év alatt.

2, valóban igaz, hogy sokkal tovább életben tartunk sérült vagy potenciálisan sérült újszülötteket. De ennek abszolút nincs evolúciós hatása és semmi köze a genetikai elkorcsosulashoz. Az emberi szaporodás sosem a most trendi egy 1-2 tökéletes utód létrehozására volt kalibralva, hanem átlag 5-8 akikbol 3-4 szerencsés esetben felnott, míg a többi korsszulottkent/ genetikai rendellenesség ebből/ születési sérülése folytán meghalt hamarabb.

Sosem egy oka van ezeknek a folyamatoknak, és az embereknél nehéz megállapítani, hogy egy császármetszésnel nem azért lett pl autista a baba, mert megsérült a szulesben,vagy azért lett császármetszés, mert a megszületését is akadályozta az eltérő neurotipusa, és ezért nem indult be a szülés stb.

Szóval ne használj olyan nagy szavakat mint genetikai elkorcsosulas, ha annyi tudományos alázat nincs benned, hogy vegiggondold hány féle megközelítése lehet egy egyszerűnek tűnő dolognak.

2022. júl. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!