Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek miért születik...

NTBS kérdése:

Szerintetek miért születik ennyi problémás gyerek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
82%

#30 A dolgoknak valóban sokféle a megközelítése.

Az, hogy a nyavalyás 128-as IQ-mal mit értek és mit nem, azt nem bíznám egy mérgesen vagdalkozó ítélkezésére, főleg, ha nem olvas ilyen szakmai cikkeket és statisztikákat. Az autizmus okairól gyakorlatilag semmit sem tud az orvostudomány. Kezelni sem képes, mivel nincs két egyforma eset.

Az evolúció meg képes beavatkozni 1-2 nemzedék alatt is, lásd patkány etc. kísérletek.

És kérlek ne próbálj nevelni, meg fegyelmezni, mert ez nem az a fórum.

2022. júl. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
100%
#29 Két fiam közül az első kis súllyal született, nyakára tekert köldökzsinórral, két spontán vetélés után. Nála felnőtt korban pajzsmirigy eredetű autoimmun betegséget állapítottak meg. A kisebbik normális súllyal, probléma mentesen jött, makkegészséges. Mindketten Csernobil előtt 2-3 évvel.Az unokám enyhén autista.
2022. júl. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
100%

Ha már a genetikai elkorcsosulásról beszélünk, egy erősen érintett autistának nem nagyon lesznek gyerekei, mivel nem tud kapcsolatot létesíteni másokkal, szóval nem gondolnám, hogy ez veszélyeztetné az utókor genetikáját.

Inkább az adott család életét veszélyezteti. Vagy ebből kifolyólag nem vállalnak több gyereket, pedig lehet, hogy a következő egészséges lenne.

2022. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
58%

31 szerintem nem épp a pallerozott gondolkodás jele, ha az IQ ertekedre hivatkozol hogy megerősítsd a maganvelemenyed tekintélyét. Egy anonim fórumon.

Igazán jó tudósok is alkottak hamis elméleteket.

2022. júl. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
100%
#33 Az általam ismert felnőtt autistákból (6) háromnak van családja, ebből kettőnek van gyereke, mindketten egészségesek. Igaz, a szülök csak enyhén autisták, de van, ahol mindketten.És nem kalandvágyból lett gyerekük.
2022. júl. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
73%
#34 Kétségbe vonták az értelmi képességeimet, arra válaszoltam. És persze te is "értékelsz", nem a témáról írsz, pedig ezen a fórumon ez az egyik alappillér. Igazán sok elméletet és kutatást olvastam el, érintettség miatt. Nyilván nem mind tökéletes, de mint írtam, ebben a témakörben gyermekcipőben jár a tudomány.
2022. júl. 26. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
86%

35-ös, azt mondtam, hogy egy erősen érintett autistának nem lesznek gyerekei. Ha meg magasan funkcionáló, és van munkahelye, párkapcsolata, akkor miért ne lehetne gyereke? Az miért elkorcsosulás?

Ennyi erővel se a siketek, se a vakok, se a sánták stb ne szaporodjanak.

2022. júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
15%
Valószínűleg nem ritka,hogy szülő csődöt mond a neveléssel.Szégyelli,nem akarja beismerni az alkalmatlanságát.Első körben ír a netre,ahol ugyananyira hülye szülők osztják neki az okosságot,hogy biztosan valamilyen szindrómás a gyerek.Szülő elviszi orvoshoz,kap egy diagnózist.Orvos boldog,pár évre van fizetős kuncsaft,vagy a TB-től kap pénzt az új versenyző után.Szülő boldog,azt hiszi nem az alkalmatlansága miatt lett hülye a gyerek.Gyógyszergyár boldog,még egy vevő lett a szarjaikra.A gyerek vajon boldog?
2022. aug. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
61%

38-as, azért ekkora hülyeséget már elég régen hallottam!

Nekem magasan funkcionáló autista a gyerekem, és hidd el, hogy az orvos ezt ki tudja mutatni, és nem a nevelés okozza. Egyébként meg az orvosnak nem gondolnám, hogy célja ilyen diagnózist kiadni, mivel egyáltalán nincs kapacitásuk ellátni a gyerekeket. Szóval itt a diagnózis, aztán kezdj vele, amit akarsz.

Csak néhány példa, hogy mit csinál a gyerekem:

-Az autónak csak a kerekét pörgeti, úgy játszik vele, nem gurítgatja.

-Nem tudok neki új ruhát venni, nem veszi fel, sír.

-Ha tiszta ágyneműt húzok neki, egész éjszaka sír, nem akar abban aludni.

-Megkésett a beszédfejlődése.

-Nem tartja a szemkontaktust.

-Az oviba csak az úttest jobb oldalán mehetünk, ha a bal oldalon megyek, végig sír.

-Extrém válogat. Ha egy étel nem ízlik neki, akkor nem köpi ki, hanem meghánytatja magát.


Csak néhány példa, szerinted ezt mégis hogy a fenébe okozhatná a nevelés?!

Ha már nem értesz hozzá, inkább maradj csendben, és ne sértegesd az érintett szülőket, van elég bajuk nélküled is.

2022. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
11%
Egyrészt azért mert "száz évesen" csinálnak gyereket 40-50 évesen, nincs türelmük hozzá, genetikailag már nem optimális kor. Nem foglalkoznak vele, leültetik telefonozni ők meg szintén azt nyomják.
2022. aug. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!