Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek miért születik...

NTBS kérdése:

Szerintetek miért születik ennyi problémás gyerek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 16. 17:31
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
46%
Hogy irhatod a gyerekedre hogy selejt? :(
2022. júl. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
57%
11: örülj, hogy nem ismered ezt az érzést... Adj érte hálát! (10)
2022. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
74%
10 amúgy én is azon gondolkodtam hogy valami, az elmúlt időkben kikerült szennyeződés miatt halmozódik generációról generációra mindenféle mutáció, és mostanában ütközik ki először. Aztán majd egy-ket vagy tiz generáció múlva minden családban egyre több idegrendszeri gond lesz, mikor már egyre tobb emberben a hozott és szerzett genhibak aránya eléri a küszöböt.
2022. júl. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
78%

13: ezt szinte biztosra veszem. 89-es vagyok. Úgy nőttem fel, hogy nem is hallottam az "autista", vagy az "adhd" kifejezéseket.


Most lépten nyomon erről beszélnek. Valami nagyon nem stimmel.


(10)

2022. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
95%

#13 jó, az autizmus esetében az is igaz, hogy a diagnosztikai kritérium olyan mértékben kiszélesedett, hogy ( az USA-ban ) minden 60. gyerek már belefer. Ez azért már kicsit durva. A klasszik autizmus aránya állítólag valtozatlan.

De én azon is gondolkoztam, hogy regen (100 éve falun), mikor a másfél éves totyogok már együtt bandaztak a többi 20 1-5 éves gyerekkel a kertben és legfeljebb egy fogatlan dedmama figyelt rájuk két szusszanas közt a locarol (mert a felnőttek dolgoztak napközben) akkor azért elég alacsony lehetett a túlélési aránya a hiperaktív és kiváltképp az autista gyerekeknek. Ha nem fogadott szót egy gyerek, elszokdosott, akkor előbb utóbb történt vele valami. Beleesett egy bödön tejbe meg ilyesmi. Vagy ha evési problémái voltak és alultáplált lett akkor simán elvitte egy szokványos gyerekbetegseg. És meg meg se érte azt a kort, hogy feltunjon mennyire mas, mint a többi gyerek.

Ma meg ugye minden arról szól, hogy minden gyerek milyen fontos, már a tenyérnyi koraszulotteket is életben tartják, aztán mikor már nem cuki babák hanem problémás gyerekek akkor vége a szép humanitárius mesének, és

2022. júl. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
62%
15: arról nem beszélve, hogy akkor lehet két dörgedelmes nagy pofon kezelte is a problémás gyereket és nem nőtt a fejükre a probléma.
2022. júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
100%
...folytatas: és mindeközben mindenki hülyét kap hogy az ő gyereke a "rosszul nevelt" Pistikevel kell, hogy együtt integralodjon.
2022. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
75%

16 a tényleg fogyatékos gyereket hiába verned pofon, kb csak röhög, meg sír felváltva, nem érti. Mintha egy kutyát buntetnel azért mert nem tud összeadni.

Persze van aki a kutyát is addig veri míg elő sem jön a sarokból, de azert ez embertelen kínzás bárki belathatja.

2022. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
12 sajnalom ilyen sulyos a helyzet? Otthon kell apolnod?
2022. júl. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is több problémás gyerek van. Én 91-ben kezdtem az általános iskolát, a mi osztályunkban kettő gyerek volt akinek tanulási gondjai voltak, mai szemmel nézve egyértelműen diszlexiások, magatartás zavaros gyerek meg csak az évfolyam másik osztályában volt egy, aki verekedett, én egy időben nem mertem egyedül iskolába menni, mert féltem, hogy ha találkozók vele az úton, akkor megver.


Most elsős gyerekem osztálya meg…huhuhú.


Az lenne az okos ember szerintem, aki megmondja, hogy mi ennek az oka.

2022. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!