Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sérült gyerek, eltűnő barátok,...

Sérült gyerek, eltűnő barátok, családtagok. Ez törvényszerű?

Figyelt kérdés
Gyerekem autista. Mióta kiderült, eltűntek a barátok, és a család sem túl lelkes többé.

2022. júl. 20. 14:29
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
39 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem valahol igen. Bár ez így bunkón hangzik, de sokan nem tudnak mit kezdeni magukkal ilyen helyzetben. Nem tudják mondjuk hogy fejezzék ki magukat, ha súlyosan érintett a gyerek, nem tudják hogy kezelni a helyzeteket stb..stb..Mondjuk remélem nem maradtál teljesen egyedül ilyen helyzetben.
2022. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van négy baráti "családunk" is, ahol autista gyerek (is) van. Jobban mondva az autista gyerek a gyerekeim barátja, és játszóterek, szülinapok kapcsán barátkoztunk össze a szülőkkel. De gondolom attól függ, milyen súlyos...?
2022. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk enyhén érintett auti, igazából egy-két ember van, akivel nem keressük azóta egymás társaságát, de alapvetően nem változott a hozzánk állása senkinek. Inkább mi vagyunk azok, akik óvatosabbak vagyunk vendégséggel/vendéglátással. Viszont van két egészséges tesó is, ami szintén sokat számít.

A család inkább sikerélményként éli meg, ha a gyerek nyit feléjük,hogy ez az ő ügyességük, hogy megtalálták vele a közös hangot, de jól is van ez így.

2022. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég gyakori jelenség. Az egyik az eltűnés, a másik a tagadás. Nem tudom melyik a rosszabb. Nekem van olyan barátnőm, aki nem tűnt el, de nem akarja megérteni az autizmust és úgy tesz mintha nem is lenne...

Az én gyerekem is autista.

Ha van kedved barátkozni nekem írhatsz. 🙂

2022. júl. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem ha nem is derült ki semmi még, gyanú van, illetve iszonyat kezelhetetlen. Az apósom már szó szerint utálja a nagyobb gyerekünk, a kisebb pedig kiskedvenc...
2022. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. Ha a gyerekem furán viselkedik, látom az embereken a megrökönyödést. Így már én is zárkózottabb lettem, nem keresem az emberek társaságát.

A közeli rokonságtól is elhidegültünk, anyám állítja, hogy semmi baja a gyereknek, csak én vagyok a hülye, aki a rossz nevelést, a saját hibáját próbálja neurológiai problémának beállítani. Tesóm úgyszintén. Mivel neki nincs gyereke, teljesen ki van akadva, hogy ilyen mázlista vagyok, hogy van egy gyönyörű fiam, és ennyire elcsesztem a nevelését.

Amúgy egyszer valaki elmagyarázhatná, hogy hogy lehet elérni neveléssel azt, hogy pl. rászólsz valamiért, akkor az a válasz, hogy elkezd vonyítani, mint egy kutya. Vagy bőg, ha új ágyneműt húzol neki. Ilyen dolgai vannak, nyilván ezeket mind én okoztam. Szegény gyerek.

2022. júl. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen sajnos ez van. Én is tapasztaltam. Nem keresik az embert vagy félnek egy sérült gyerektől. Jó lenne néha egy igazi jó beszélgetés de jelen esetben ez nem fog összejönni egy jó darabig. Család elfogadta teljesen, én a barátnő fogalmára gondolok hogy az nincs sajnos.
2022. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A barataim egy darabig sajnalkoztak, volt akitől elég durva megjegyzést is kaptam, aztán egyre kevesebbszer valaszoltak, meg azok is, akiknek nincs gyereke. De igazából én is úgy érzem hogy hirtelen nem maradt közös témánk meg közös lehetosegeink az életben de azért ez így elég magányos :(

2022. júl. 22. 06:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha beszélgetsz is valakivel, a gyerek témát hanyagolni kell. Nyilván nehéz, mert csak ekörül forog a gondolatunk, és szeretnénk a bajainkat megosztani valakivel. De akinek nincs gyereke vagy nem problémás gyereke van, soha nem fogja megérteni. Én eleinte próbáltam kiönteni a szívemet embereknek, és hát az volt mindig a válasz, hogy elkezdtek sajnálkozni, és elmondták, hogy mit rontottam el. Vagy azt mondták, oh, minden gyerek ilyen, eltúlzod.

De a lényeg az, hogy mindig mindenki csak ítélkezett felettem, együttérzést, segítséget nem kaptam. Próbáltam fórumokat, de most már ott is inkább csak olvasgatok, mert ott is vannak rosszindulatú emberek, és néha írtam, akármi jószándékkal, mindig belémállt valaki. Annyiban jó, hogy hasonló sztorikat olvasok, mint a miénk, és akkor látom, hogy nem vagyok egyedül.

2022. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt ilyesmi mindenki segíteni próbált.
2022. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!