Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd-s lehet a kisgyermekem?

Adhd-s lehet a kisgyermekem?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos gyermekem, akivel már az első pár héttől kezdve nehézségeim voltak. Pl sosem maradt meg a kezemben, de úgy értve, hogy pár pillanatra sem, én nem tudtam kézben etetni stb, mert nem maradt meg(feszesség kizárva).

3 hetesen kezdődtek az evés problémák nálunk, amivel 1 éve hogy elkezdtem komolyabban foglalkozni és orvosról orvorsra járunk. Most ott tartunk hogy voltunk szakszolgálatnál, ott kiírtak tsmt-t, az evés problémára. Voltunk tsmtn, enyhe szenzorosság az állagok ízek miatt, amúgy minden ok.

Na most az van, hogy én lelkileg már elfogadtam ezt, hogy ő nem egy nagy evő, hogy kis adagokkal el van. De azt nem tudom megérteni és elfogadni, hogy nem tud megülni 5 percnél tovább. Tehát 3-4 perc után nálunk bekell kapcsolnom a mesét 10 hónapos kora óta ha eszik, különben feláll, elkezd sírni, nem fogad el többet enni hiába éhes. Mesével lenyugszik. Nekem ez fura. És az is fura, ha lenne baj, 100 orvos nem vette észre?

Formabedobóhoz semmi türelme, oda rakja a kockát a kockához, ha elsőre nem úgy forgatja, nem talál bele eldobja az egészet és mérges.

Ami a legfárasztóbb… hogy 4-5 hónapja már, minden egyes nap menni kell, folyamatosan menni kell, nem tud itthon lenni, ha itthon vagyunk annyira unatkozik hogy egész délelőtt sír, ha elindulunk megnyugszik. Azt tudom, hogy ingerkereső valamennyire, ezt mondta a tornász. Altatni kb féléve 40 perc, ez nem tudom mennyire okés. Összeségében azt érzem hogy okos és tök ügyes, de ez az evés még mindig nagyon aggaszt. Szerintetek mire kéne gondoljak? Mit tegyek?



2022. júl. 24. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Hagyd már békén szerencsétlent ilyen házi diagnózisokkal ! Még 2 éves sincs. 3-4 éves kora után, a szakemberek eldöntik van-e probléma és ha igen, akkor mi.
2022. júl. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Enyém is ilyen, de eszembe sem jut hogy beteg lenne. Szimplán szeret mindig valamit csinálni. Van ilyen gyerek ,ő nem egy befelé forduló típus.
2022. júl. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Te neked miért fáj ha már korábban segíteni szeretnék rajta? Jézus istenem… szerinted jó neki hogy evés helyett valamiért sír? Jó hülye vagy.
2022. júl. 24. 13:01
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Épp hogy egy éves múlt a gyereked. Jesszus. Tényleg hagyd már ezt a diagnosztizálást.
2022. júl. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Te írod, hogy 10 hónapos kora óta mesét adsz neki, hogy maradjon egyhelyben... Egyáltalán nem kéne még neki semmit nézni...
2022. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Le kell szoktatni a mese nézésről és szórakoztatni, játszani vele, mesèlni neki úgy, hogy ne unja meg. Ha mindig mesét kap,mikor bőg, ha tudja hogy ha sír otthon már viszik is a fenekét miért ne tenné? Ha nagyobb lesz megmondja az orvos van e baj. Most még sok minden lehet, de elsőkörben neked is meg kell próbálnod változtatni.
2022. júl. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Én próbáltam mese nélkül etetni, hát az kínszenvedés volt. Szenved fölöslegesen a halál órákig, úgy hogy éjjel többször kelek szoptatni. Szenvedjen az akinek 6 anyja van, majd kitöltöm játékkal az életét ha ténylegesen csinál is valamit.
2022. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

A gyerek átvette az irányítást.


"Tehát 3-4 perc után nálunk bekell kapcsolnom a mesét 10 hónapos kora óta ha eszik"


"hogy 4-5 hónapja már, minden egyes nap menni kell, folyamatosan menni kell, nem tud itthon lenni,"


Az utolsó mondat úgy hangzik, mintha egy kamaszról lenne szó. Szerintem te nem tudsz vele mit kezdeni otthon, nem hiszem, hogy ő veszi a cipőt aztán megy. A mese nézetésével meg csak ártasz neki, nagyon rossz hatással lesz majd az ingerküszöbére, a való élet egyre unamasabb lesz. Milyen uncsi lesz az építőkocka, ami csak ott van a földön, nem ugrál, táncol, énekel, stb. mint a mesében.

2022. júl. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem adhd. Csak 15 hónapos. A totyogók ilyenek. És a babák is olyanok,hogy lassan esznek,hogy inkább mennének a dolgukat intézni stb. És a normális kisgyerekek is szeretnek menni. Most fedezi fel a világot

Pont ilyen ha van egy gyereked. Nem kell diagnosztikai és főleg nem mese

Neked kell több kitartás

2022. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Olyan jó lenne, ha laikusok nem mondanának véleményt valamiről, amihez nem értenek, pláne nem ilyen stílusban.

Igen, kérdező, a gyereked valószínűleg adhd-s, ami NEM betegség, viszont ezek teljesen tipikus koragyerekkori tünetek.

Fordulj szakemberhez, javaslom az INPP terápiát, ott azzal kezdik, hogy felmérik, valóban erről van-e szó, és a terápia nagyon jól kezeli ezt a problémát.

Nekem is azt mondta mindenki, amikor a lányom kicsi volt, hogy nincs semmi baja, én csinálok mindent rosszul, azért olyan, amilyen. Később még az óvónőket is úgy kellett meggyőznöm, hogy de higgyék már el, hogy valami nem oké vele. Végül az iskolaérettségi vizsgálaton derült ki, hogy a lányomnak jó intellektus mellett elég komoly figyelemzavara van, így jutottunk el a megfeleő szakemberhez, aki végül is igazolta az eredeti gyanúmat, és már a kezdeti terápia is nagyon sokat segített.

2022. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!