Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Adhd-s lehet a kisgyermekem?

Adhd-s lehet a kisgyermekem?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos gyermekem, akivel már az első pár héttől kezdve nehézségeim voltak. Pl sosem maradt meg a kezemben, de úgy értve, hogy pár pillanatra sem, én nem tudtam kézben etetni stb, mert nem maradt meg(feszesség kizárva).

3 hetesen kezdődtek az evés problémák nálunk, amivel 1 éve hogy elkezdtem komolyabban foglalkozni és orvosról orvorsra járunk. Most ott tartunk hogy voltunk szakszolgálatnál, ott kiírtak tsmt-t, az evés problémára. Voltunk tsmtn, enyhe szenzorosság az állagok ízek miatt, amúgy minden ok.

Na most az van, hogy én lelkileg már elfogadtam ezt, hogy ő nem egy nagy evő, hogy kis adagokkal el van. De azt nem tudom megérteni és elfogadni, hogy nem tud megülni 5 percnél tovább. Tehát 3-4 perc után nálunk bekell kapcsolnom a mesét 10 hónapos kora óta ha eszik, különben feláll, elkezd sírni, nem fogad el többet enni hiába éhes. Mesével lenyugszik. Nekem ez fura. És az is fura, ha lenne baj, 100 orvos nem vette észre?

Formabedobóhoz semmi türelme, oda rakja a kockát a kockához, ha elsőre nem úgy forgatja, nem talál bele eldobja az egészet és mérges.

Ami a legfárasztóbb… hogy 4-5 hónapja már, minden egyes nap menni kell, folyamatosan menni kell, nem tud itthon lenni, ha itthon vagyunk annyira unatkozik hogy egész délelőtt sír, ha elindulunk megnyugszik. Azt tudom, hogy ingerkereső valamennyire, ezt mondta a tornász. Altatni kb féléve 40 perc, ez nem tudom mennyire okés. Összeségében azt érzem hogy okos és tök ügyes, de ez az evés még mindig nagyon aggaszt. Szerintetek mire kéne gondoljak? Mit tegyek?



2022. júl. 24. 12:41
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
50%
Felnőtt agyat is megzavarja a mesterséges fény, hát egy 1 év alatti gyereket... Ne adj neki képernyős szarokat, inkább képes mesekönyvet, vagy menjetek le babakocsival sétálni, ahol valódi ingereket kap az agya.
2022. júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!