Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus vagy más probléma?...

Autizmus vagy más probléma? Egyszerűen nem tudom, hogy mi lehet?

Figyelt kérdés

A probléma 1 éve kezdődött, amikor 4 évesen elkezdte kislányom az ovit. Most 5 éves. Beilleszkedesi, tanulási nehézséggel küzdő gyereknek találta a pedagógiai szakszolgalat. Nehezen vette az új akadályokat, szabályokat, gyerekek felé olykor hevesen közeledett. Ezek a dolgok szépen kialakultak nála, csak neki kellett pár hónap.Amikor vizsgálták autizmust kizárták, ez ugyan leirva nincs sehova, de én mindegyik vizsgáló személytől megkerdeztem mi lehet... A feljebb említett dolgot mondták, később kezdte az ovit, itthon kicsit engedenyen lett nevelve, és szabályozás megviselte az idegrendszerét.Most az 5 éves státusznál gyerek pszichológiára, és neurologiára küldtek minket, mert azt mondta a drnő hogy a viselkedése furcsa számára, (elvette az asztalárol a lámpát amivel a szájüregbe néz be , és a pólóját nem húzta fel elsőre. Máskor is csinálta.)

Semmi autizmusra utaló dolgot nem vettünk észre rajta soha. Makacs, önfejű természetű, de már szépen megérti, ha pl valamiről meg szeretn~nk győzni, hogy az a jó. Fejlődésében a beszéd csúszott, de szépen magától indult be. Nagyjából helyes néha nem abban a szám, személyben mondja, ami a helyes, de szólok neki, és azonnal javítja. Elvinném egy konkrét helyre, ahol 100% kiderítenék, hogy mi ez. Gyerekorvos autizmus gyanút írt a beutslóra ezt nekem nem is mondta, csak itthon vettem észre.



2022. szept. 18. 14:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nálunk is felmerült anno az autizmus/asperger szindróma gyanúja. Voltak viselkedésbeli problémák. Kiderült idegrendszeri éretlenség volt a probléma. Túl gyorsan lépett túl a fejlődési szakaszkon (8 hónaposan már felállt, 10 hónaposan már járt). A fejlesztő tornák voltak számunkra a megoldás.
2022. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

És mégis mire alapozza az autizmust?

Azt, hogy nem vettél rajta észre semmi tünetet, az nem jelent semmit. Az autizmus nagyon széles skálán mozog. Persze nem mondom, hogy az.

Ez egy elég érdekes dolog, mert a szakemberek sem biztosak benne.

A fiamról minden pedagógus váltig állította, hogy az. Én ezer helyen voltam kivizsgáltatni, és elvetették, de az óvónők csak mondogatták, hogy akkor vigyem el még ide, még oda. Mégis miért vinném? Mintha az lenne a cél, hogy keressek egy olyan orvost, aki kimondja, hogy autista.

Bár én azon sem lettem volna meglepődve, nagyon fura dolgai voltak. Sokat kinőtt, de még most is furcsa. Mi adhd-t kaptunk.

De több ilyen sztorit olvastam, az enyhe esetekről a dokik sem tudnak egyértelműen nyilatkozni. Szóval arra ne számíts, hogy majd valaki 100 %-os pontossággal megmondja mi a baja. Ez nem egy egzakt tudomány. Látják, hogy furcsa a gyerek, akkor kitalálnak rá valamit, hogy ez vagy az.

2022. szept. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Hol és ki vizsgálta korábban az autizmust?
2022. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pedagógiai szakszolgalatnal gyógypedagógus és pszichológus valamit 3 alkalommal megfigyelte az óvoda pszichológus is.
2022. szept. 19. 11:58
 5/12 anonim ***** válasza:
A Bethesda kidsben vagy az autizmus Alapítványban biztos nem tévednek,ha gondolod kérj oda időpontot. A szakszolgálat szerintem nem ér semmit,2x voltunk mi is. Ha itt is azt mondják nem autista,akkor nem az.
2022. szept. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írtam is nekik mármint a Bethesda Kidsnek, hogy milyen úton tudnék vizsgálatra időpontot kérni, Somogy megyében lakom remélem ez nem lesz kizáró ok. Szeretnék tisztán látni végre.
2022. szept. 19. 14:03
 7/12 anonim ***** válasza:
Asperger-szindrómás.
2022. szept. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
7-es, aha naná, te ezt így ennyiből megmondod?
2022. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
8-as, meg.
2022. szept. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Nekem a kisfiam autista. 7éves. 5 évesen kaptuk meg a diagnózist. Németországban élünk.

Nekünk a mozgásfejlődésben elmaradt, 2 évesen állt fel először. Repdesett a kezeivel, nem vette fel a szemkontaktust csak azokkal az emberekkel akikkel napi szinten találkozott, a beszédében is zavar volt, 4évesen kezdte el csak a babanyelvet. Ezek a tipikus tünetei az autizmusnak. Ha ezek nincsenek meg nála, akkor nem hiszem hogy az lenne, de van autizmus teszt gyerekeknek, plusz kortörténetből megállapítható. De a leírtak alapján nem gondolnék nálatok erre. De minden képpen ha gyanú van ki kell vizsgáltatni.

2022. szept. 21. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!