Autista lenne??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 honapos kisfiam van.

Nooos,igazából egy túl aggódó szulo vagyok,rá stresszelek mindenre és mindenre is probalok figyelni.

Kisfiam egy nagyon okos gyermek,megért mindent. Viszont a keze folyamatosan jár,sokat tapsol,korbe korbe forog zenére. Nem tudom eldonteni,és tudom nem is nekem meg nektek kell,de szeretnek segitseget kérni toletek.

A szívem azt mondja ne vigyem sehova mert bebeszelem,de az eszem mást mondd.

Szokott fejen allni,az étellel sokszor harcolunk. Eljatszani 5percig tud valamivel,aztán eldobja. Egész nap mozog,akaratos,viszont hallgat a nevére,szemkontaktus van,mutogat,szemembe nèz,igényel minket. Sőt egész nap velem szeretne lenni minden percben. Követi az ujjaim,mindent megfigyel,sokat beszélget. Mègis ez a kez csapkodas,folyton mozgás idegesit. Meg tud ülni ha akar,de többségben nagyon izgaga. Utalhat ez autizmusra? Annyi fèle gyereket látni hogy az van nekik és a szívem szakad meg emiatt.. szeret új helyekre menni,de a megszokott rutint szereti a legjobban.


2022. dec. 18. 21:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Valaki válaszoljon már, hogy miért, miért mindig az autizmus???

Ezerféle betegség, állapot vab, ami érinthet egy gyereket.

Miért pont az autizmus az, amire 10-ből 9-en gondolnak?

2022. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Pont úgy viselkedik, mint egy....... 18 hónapos gyerek. :D nyuga
2022. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem is jöttem rá a leírásból a legvégéihlg hogy melyik ezek közül ami szerinted autizmusra utaló tünet.

Ezek minden kisgyerekre jellemzőek.

2022. dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A kezet hogy rázza sokszor. Vagy h forog amikor megy a zene,vagy a fejen állás neha,vagy az etelt nem akarja megenni. Vagy amiatt hogy csapkodja néha a fejet
2022. dec. 18. 21:49
 5/20 A kérdező kommentje:
Illetve egy pillanatra sem áll meg nagyon ezért gondoltam
2022. dec. 18. 21:50
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek ebben a korban ismerkednek a mozgással, a testük működésével: rázom a kezem - tudom irányítani / tapsolok - hangot ad ki, idenéznek az emberek


Forog, mikor megy a zene? Ez is táncika + mi családon belül úgy hívjuk babadrog :D forognak aztán élvezik a szédülést, ok-okozat megtapasztalása


Fejen állás - de furi a világ így, és meg tudom magam tartani így is, király vagyok


Az ételt sokszor a szülők cseszik el, mert nem hagyják a gyerekeiket enni, hanem tömik meg könyörögnek, hogy egyenek. Leteszed elé a kaját, aztán majd ő kiválasztja, mennyit és miből kér. Nem kell játszmázni.


Csapkodja a fejét - azta ez a fejem, megütöm... úú ez fájt, na mégegyszer vajon megint ez lesz? Haha, anya rám szól, hogy ne csináljam, akkor mégegyszer! ( én mondom a kisfiamnak, hogy simizd magad íígy, és megsimizem)


Hálisten, hogy ilyen kis izgága! Azt jelenti érdekli a világ és készen áll a felfedezésre.


Javaslom, hogy ásd bele magad az emberek fejlődésébe különős tekintettel a gyerekkorra :) hogy a későbbiekben ne lepődj meg

2022. dec. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Hurrá.. Egy újabb hlye anyuka..



Kedves! A gyereked egy átlagos 1.5 éves.


5 percig játszik.. Mond te normális vagy? Mit vársz egy 1.5 évestől? Az 5 éves státuszon kérdés el e van a gyerek 20 percet, eljátszik e 20 percet..

Na most akkor kanyarodj vissza arra, hogy 1,5 éves..

Hidd el oviban is az első évben csak egymás mellett játszanak és nem egymással. Tehát 3-4 évesen.


A legtöbb kisgyerek válogatós! Sőt, képzeld.

Ami most a kedvence, 2 nap múlva már utálni fogja.

Mert a gyerekek ilyenek.


Felfedez! Mozog! Mit csináljon ha már jár? Üljön mint 💩 a gazban? 🤦‍♀️



1.5 éves. Bármennyire is rohadt nehéz megértened, de egy ilyen korú gyerek nem fog neked semmilyen nehezebb és komolyabb koreográfiát lenyomni, ha zenét hall :mint körbeforog, tapsol vagy rázza a kis fenekét..



Szívesen.

2022. dec. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat megértem én szép szóval is. Nem érzem

Magam hülyének emiatt. Csak megkerdeztem

De ellentétben mindenkinek megy a zold kéz. Kellemes Karácsonyt nektek :)

2022. dec. 18. 22:04
 9/20 anonim ***** válasza:
52%

Úgy van, rúgjatok bele még egyet a földön fekvőbe😃 lehülyézni mert aggódik... Mintha ti 100%-os bizonyossággal nevelnétek a gyereketeket a megszületésének pillanatától.

El lehet neki magyarázni normálisan is. Mondjuk a karácsony szellemében, most, kivételesen..

2022. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Földön fekvő 😂 Én nem válaszoltam, tehát nem magamat mosdatom, de azért lehet baj a toronyban, ha földön fekvőnek titulálod ezt a nőt.

Kérdező, te meg inkább a szívedre hallgass, mert az eszedre sajnos nem számíthatsz az általad taglalt témában. Vagyis amit az eszednek vélsz, mert az nem az, hanem valami teljesen irreális agyrém. Teljes jóindulattal mondom, hogy kezdj valamit ezzel a szorongásoddal, mert már nem csak a saját életedet fogod megkeseríteni vele.

2022. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!