Autista lenne??

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 honapos kisfiam van.

Nooos,igazából egy túl aggódó szulo vagyok,rá stresszelek mindenre és mindenre is probalok figyelni.

Kisfiam egy nagyon okos gyermek,megért mindent. Viszont a keze folyamatosan jár,sokat tapsol,korbe korbe forog zenére. Nem tudom eldonteni,és tudom nem is nekem meg nektek kell,de szeretnek segitseget kérni toletek.

A szívem azt mondja ne vigyem sehova mert bebeszelem,de az eszem mást mondd.

Szokott fejen allni,az étellel sokszor harcolunk. Eljatszani 5percig tud valamivel,aztán eldobja. Egész nap mozog,akaratos,viszont hallgat a nevére,szemkontaktus van,mutogat,szemembe nèz,igényel minket. Sőt egész nap velem szeretne lenni minden percben. Követi az ujjaim,mindent megfigyel,sokat beszélget. Mègis ez a kez csapkodas,folyton mozgás idegesit. Meg tud ülni ha akar,de többségben nagyon izgaga. Utalhat ez autizmusra? Annyi fèle gyereket látni hogy az van nekik és a szívem szakad meg emiatt.. szeret új helyekre menni,de a megszokott rutint szereti a legjobban.


2022. dec. 18. 21:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Elég kemény válaszok születtek, annak ellenére, hogy nem hülyeségeket írnak amúgy. A 8-as foglalja össze a legkulturáltabban, és egyben a legkomplexebben, miért „furák” a gyerekek ebben a korban (meg még később is). Ismerkedik a világgal, saját magával, és amiket csinál a kisfiad, teljesen normális dolgok az ő korában, életkori sajátosság. Az autizmus meg egyébként sem 1-2 tünetből áll, ezt a későbbiekben is jó tudni.
2022. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem is értem miért esett mindenki a kérdező torkának.


Miért pont az autizmus miatt aggódik???

Mert az egyik leggyakoribb neurológiai eltérés, ami ráadásul már gyerekkorban jelentkezik ÉS öröklődhet.

Na persze az egész társadalom pont ennyire lesz segítőkész, ha esetleg tényleg autista: mindig a szülö lesz a hülye, már azért is mert megfordult a fejében az autizmus.


Hát ja, valóban nem az a kategória, amit egy vérvétellel meg lehet határozni.

Senkinek nem kívánom, hogy valaha ilyesmit kelljen gyanítania gyerekével kapcsolatban. Elég fojtogató érzés.


Kerdező gyereke valószínűleg nem autista, de ö is csak annyit tud az autizmusról, hogy fura mozgásaik lehetnek. Ez nem bűn, annyit jelent, hogy szerencsére nem kellett jobban megismernie a tüneteket.

2022. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam a 8-as

Nem tudom, miért "rúgtam a földönfekvőbe", nem érzem annak. Az az igazság, hogy ahelyett, hogy arra keres rá egy anyuka: autizmus tünetei, pl inkább elolvashatna szakirodalmakat vagy csak szimpla cikkeket a gyerekek fejlődéséről első körben :) szerintem magát is megkímélné az ijedtségtől és a gyereket sem analizálná szét.

Én ennyit tudok javasolni, nem hiszem hogy ez egy rossz és bunkó tanács lenne. Amúgy rendesen izgalmas az idegrendszer fejlődése, szval nem is egy uncsi dolgot kell megismerni :D

2022. dec. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
71%

Kézenfekvőnek tűnhet az ötleted 15-ös, de egyrészt egy szimpla google keresés csak laikus oldalakhoz fog vezetni, másrészt korszerű szakirodalom nemigazán érhető el magyarul.

Szerintem tök jó, hogy itt mergkérdezi, mert lehet, valaki ért hozzá, és segít.

2022. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Igen amit kedves utolsó is irt ezért kerestem itt,mert tapasztalatot akartam gyűjteni,véleményt.

Szóval mindenkinek Koszonom

Első gyerek

Nem akarom bele beszélni természetesen

Csak a googlival egy baj van,ha beírod faj a fejed egyből agydaganat.

2022. dec. 19. 16:12
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Lehet érdemes lenne már általános iskolában tanítani, hogyan kell keresni, mert lám, sok felnőtt is képtelen arra, hogy a találatok közül a forrás alapján kiszűrje a releváns információkat. Szomorú.
2022. dec. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként nem, nem az autizmus a leggyakoribb neurológiai eltérés.
2022. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
30%

19 nem is azt írtam hogy leggyakoribb hanem az egyik leggyakoribb. Az USA-bam minden 58. fiú gyereket diagnosztizálják.


Az internetre meg bárki tolthet fel tartalmat.

Ha már te olyan pallérozott vagy tudhatnád, hogy a populáció értelmi képessgei hogyan oszlanak el, ergo semmilyen oktatási bravúr nem fogja elhozni azt, hogy mindenki értelmezzen és szelektáljon információk között.

Inkább az olyan nagy okoskodóknak kellene fikázás helyett segíteni ;)

2022. dec. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
38%

"Az internetre meg bárki tolthet fel tartalmat."


Ezért kell szűrni az információt, ember!

2022. dec. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Persze, hogy erre gondol, mert a csapból is ez folyik. Ha egy gyerek furcsa, máris autista. Pedig elég sok más neurológiai probléma lehet, valóban.

Bár a leírt kisgyereknek szerintem semmi baja.

Sok tünetnek egyben kell lennie, hogy valakit autistának diagnosztizáljanak, és még a gyermekpszichiáterek sem értenek egyet ezekben. A Vadaskert honlapján elég jól leírják, hogy mik a tünetek, több csoport van, és azokból meghatározott számú tünetnek kell fennállni. Sok a sztereotípia, pl. ilyen, hogyha repked a gyerek vagy nem néz a szemedbe, akkor autista.

Nekem mindkét gyerekem repkedett kicsinek. Mindkettő adhd-s. Hozzáteszem, a repkedést, mint tünetet azonnal el is hessegette a pszichiáter, mint ahogy a szemkontaktust is. Sok minden miatt lehet, hogy nem tart szemkontaktust a gyerek, mondjuk szorong, szégyenlős stb.

1,5 évesen eleve nagyon nehéz bármit diagnosztizálni. Ha a gyerek könnyen kezelhető, nem túl hisztis, jól alszik, szót fogad, akkor semmi baja. Az evés sem jelent így önmagában semmit, bár tény, hogy az autisták nagyon válogatnak. De ez is lehet csak életkori sajátosság.

2022. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!