Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 4 éves gyerek...

Mit csináljak a 4 éves gyerek állandó sírásával? (Óvónő vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hajnali fél 4 van, de én nem tudok aludni, mert előre görcsbe van a hasam a holnapi naptól!!!!:(

Minden alvás után a gyerek sír. Mint aki nem tudta eléggé kipihenni magát. Torka szakadtából üvölt

Már próbáltam szépen, nem szépen mindenhogy mondani neki, hogy ezt ne csinálja, ezt hagyja abba.

Fel kell kelnie, mert megyünk uzsonnázni.

Óvónőtársamnak is szokott toporzékolva sírni, de állítása szerint már mostanában neki nem csinálja.

Nem tudja mit mondott neki.

Mondtam màr neki, hogy fájni fog a feje, hogy nyugodjon meg, vegyen nagy levegőket, már próbáltam azt is, hogy akkor pihenjen tovább, fel kel majd ha akar.

Próbáltam már úgyis, hogy az alvókàt akkor nem tudja visszavinni a szekrénybe, csak én tudom visszavinni, amiért csak még jobban üvölt.

Mondtam, hogy addig nem tud asztalhoz ülni amíg sír.

Ha odaengedem továbbra is sír.

Nagyon idegesíti a többi gyereket is meg már én is azt érzem, hogy ez számomra nagyon -nagyon rossz.

Egyedül vagyok délután, mert a dajka délelöttös mikor én délutános vagyok.

Nem tudom ki vinni se, hogy megnyugodjon.

A szülők állítása szerint sajnos otthon is szinte mindig ezt csinálja. Reggelente mikor oviba kell jönni vagy kocsiba szimplán, ha csak már 5 percre elalszik és kelni kell.

Elmondták nekik segített ha hajszàrítóval levegőt fújtak a gyerekre.

Sajnos mi ilyet nem tudunk nyilván csinálni.


Mit tegyek mégis, hogy a többi gyerek se süketüljön meg és ő is megnyugodjon.



2023. febr. 15. 03:36
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Sajnos mire megnyugszik és leülünk uzsizni folytatja a dacot.

Nyújtsa fel az a kezét, aki szeretne paradicsomot nyújta kap majd üvölt, hogy neki még se kell, megint sír toka szakadtából, ha elveszem, akkor meg azért sír, hogy neki még is kell.

Már most nem kérdezek, megy minden elé, ha tetszik, ha nem, nem kötelező megenni.

2023. febr. 15. 03:38
 2/33 A kérdező kommentje:
Mindig simogatom alvás előtt, elaltatom. Megmondom már jó előre, hogy akkor tudom simogatni, ha nem fogsz majd sírni!!
2023. febr. 15. 03:39
 3/33 A kérdező kommentje:

Ennél következetesebb már nem tudok lenni. Ezt nem mindig mondom neki, de ha mondom, ha nem sírás van. Mondtam neki, hogy a kisbabák szoktak így sírni, ha fáj a hasuk felkelés után.

Nem tudom odaátvinni.

Értelmes okos fiú, nem sokára 5 lesz....

2023. febr. 15. 03:40
 4/33 anonim ***** válasza:
20%

próbáltál már határozottan rászólni? nekem bölcsiben volt hogy csak ez vált be, hogy rászóltam a gyerekre, hogy na mostmár aztán elég a sírásból, tessék abbahagyni!

de lehet kipróbálnám, hogy azt mondom neki, hogy akkor jöhet uzsonnázni, ha befejezte a sírást. ha nem uzsonnázik, elrakom neki az uzsit, és vagy később odaadom neki vagy hazaadom.

ilyenkor egész du sír? vagy mikor mire hagyja abba? mikor mennek érte? megpróbálhatnál délelőtt kicsit közelebb kerülni hozzá, hátha...

2023. febr. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
87%

Én egy olyan kislány szülője vok aki ilyen volt.

Tényreg nagyon bosszató (nektek kifejezetten a többi gyerek miatt) Nálunk hagyták őt az óvónénik ilyenkor. Szó szerint figyelmen kívül hagyták. Leüld a szőnyegre vagy a kisksnapéra még a többiek ettek. Egy idő után abbahagyta és mintha mi sem történt volna, ment játszani a többiekhez.

Sajnos mint szülő, én sem tudtam mit tenni 😔

Szintén otthon is így kelt szinte mindig. Ha magától ébredt akkor is.

Egyébként kinőtte. 7 éves. Most ha a kocsiban beszunyál már nem ordít ha felébresztjük.

2023. febr. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
27%
Elküldeném a nevelési tanacsadoba, mert ez nem normális
2023. febr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
89%
Mikor kezdte az ovit? Szerintem már érzi rajtad hogy szinte félsz tőle, érzi a bizonytalanságodat. Dajka vagyok, szóval volt már dolgunk rettentően sírós gyerekkel. Eddig még mindenki, abba hagyta a sírást egy idő után. A szülők hogy állnak ehhez a dologhoz?
2023. febr. 15. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
17%
A reggeli elválás könnyű a szülőktől, vagy megy a majom szeretet? Bocsánat hogy így fejezem ki magam, de dajkaként láttam már sok mindent.
2023. febr. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Ez a gyermek nagyon sokszor szeretne negatív példával kitűnni. Egy nap során nagyon sokszor tesz olyat, amit nem szabadna. Ha mondjuk, hogy játék pakolás nem tud leállni a játékkal csak hiszti árán.

Ez is jelezve lett a szülők felé és sajnos otthon is ezt csinálja.

Nagyon beszédes, foglalkozások alatt is nehezen, sőt nem is tudja meghallgatni a felnőttet. Bár a szülei is nagyon beszédesek.

Fél éve van itt. Egy másik oviban volt kis csoportos.

Azt gondoltam fél év alatt majd jobb lesz a helyzet, de nem sajnos.

Én nagyon szeretem ezt a kisfiút, sokat játszom vele. Mert sokszor tud játékában okos, értelmes lenni.

Néha azonban agresszív megnyilvánulásai vannak. Hirtelen megy és rombol, zombikat emleget, durván színez, szinte szakítja a lapot.

Néha meg mint mondtam nagyon szépen el lehet vele társasjátékozni is akár.


A játéka a legkevesebb gond, mert akkor nyilván rá van szólva, meg terelgetve jó irányba, de ez a sírás ez nagyon rossz.

Általában egy jó 15 perc alatt hagyja abba.

Mindenki felveszi a cipőt, elmegy lerakni a plüsst, pisil, kezet mos, megterítenek a naposok, ami nem is 2 perc...., már elmondtuk a kezdő dalunkat.

Ő még mindig sír.

Ez idő alatt százszor van szólva, hogy jöjjön. Ha megfogom és húzom a földről nem engedi, már olyan a súlya is, hogy nem tudom megemelni, csak visít.

Aztán valahogy csak kiküldöm és leül sírva az asztalhoz, majd kb. Úgy hagyja abba, hogy akkor kap enni, ha abbahagyja a sírást.

Utána meg jön a szemtelenkedés.

Hogy neki ez kell, ez még se kell és okot talál mindig arra, hogy evés alatt még 1x üvölthessen. A többiek befogják a fülüket, sajnálom őket..


Ez reggelinél nem jellemző.


Csak délután, alvás után.

2023. febr. 15. 07:35
 10/33 A kérdező kommentje:

A szülők mindig mikor beérkezik megbeszélik, hogy fogadjon szót nekünk. Ölelés, puszi.

De beszédesek a szülők, ők is szoktak panaszkodni, meg igyekeznének igazából, de ők se találták ki még mi lenne a megoldás..

2023. febr. 15. 07:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!