Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 4 éves gyerek...

Mit csináljak a 4 éves gyerek állandó sírásával? (Óvónő vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hajnali fél 4 van, de én nem tudok aludni, mert előre görcsbe van a hasam a holnapi naptól!!!!:(

Minden alvás után a gyerek sír. Mint aki nem tudta eléggé kipihenni magát. Torka szakadtából üvölt

Már próbáltam szépen, nem szépen mindenhogy mondani neki, hogy ezt ne csinálja, ezt hagyja abba.

Fel kell kelnie, mert megyünk uzsonnázni.

Óvónőtársamnak is szokott toporzékolva sírni, de állítása szerint már mostanában neki nem csinálja.

Nem tudja mit mondott neki.

Mondtam màr neki, hogy fájni fog a feje, hogy nyugodjon meg, vegyen nagy levegőket, már próbáltam azt is, hogy akkor pihenjen tovább, fel kel majd ha akar.

Próbáltam már úgyis, hogy az alvókàt akkor nem tudja visszavinni a szekrénybe, csak én tudom visszavinni, amiért csak még jobban üvölt.

Mondtam, hogy addig nem tud asztalhoz ülni amíg sír.

Ha odaengedem továbbra is sír.

Nagyon idegesíti a többi gyereket is meg már én is azt érzem, hogy ez számomra nagyon -nagyon rossz.

Egyedül vagyok délután, mert a dajka délelöttös mikor én délutános vagyok.

Nem tudom ki vinni se, hogy megnyugodjon.

A szülők állítása szerint sajnos otthon is szinte mindig ezt csinálja. Reggelente mikor oviba kell jönni vagy kocsiba szimplán, ha csak már 5 percre elalszik és kelni kell.

Elmondták nekik segített ha hajszàrítóval levegőt fújtak a gyerekre.

Sajnos mi ilyet nem tudunk nyilván csinálni.


Mit tegyek mégis, hogy a többi gyerek se süketüljön meg és ő is megnyugodjon.



2023. febr. 15. 03:36
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

Szintén óvónő vagyok. Volt egy ilyen kisfiú a csoportomban. És itt tök jól írta valaki, valószínüleg idegrendszeri éretlenség miatt neki több alvásra lett volna szüksége.

(Később kódot is kapott, SNI-s lett, én akkor már GYES-en voltam)


A lényeg: mi is próbáltuk mibdig tartani a fektetés időpontját, hogy ne csússzunk. Őt mindig én keltettem fel, sok-sok türelemmel, eltereléssel, különben ordított. Persze sok olyan nap volt, hogy ez sem vált be, semmi motiváció. Akkor én is hagytam, hogy kisírja magát. Az uzsiját félre tettem vagy az anyukájának adtam már.


Egyébként, ez is egy jel, plusz ahogy írod a napközbeni viselkedésén is látszik. Nevelési tanácsadónál járt a gyerek?

2023. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Sajnos a tanácsadáson nem járt.

Hálistennek azóta már csak 2x volt sírás.

Legutóbbi alkalommal már annyira elkeserített, h elővettem a telefonom és azt hazudtam felveszem telefonra és jön anya lejátszom neki.

Akkor abba hagyta, csodálkoztam, mert eddig semmi nem segített.

Megpróbáltam most ezt az ölelgetést is jàték idő alatt, mert csalt egy játékban, nem ő nyert volna. Eleinte nagyon rúgott kapált, azt hittem nem fog sikerülni, de hálistennek megnyugodott az öleléstől és abba hagyta a sírást.

Csak azért nem szeretném h azt higyék a többiek, hogy ez a helyes, hogy óvónéni megöleli, aki rosszat tesz.

:/

Sajnos a viselkedése nem változott, a zombik a mindenek, a foglalkozásoknál még mindig beleszól, nem ül szépen.

De igyekszem.

2023. febr. 21. 22:30
 33/33 anonim ***** válasza:

Hú ez nehéz, nagyon fel tudja borítani a csoport életét 1-1 ilyen problémásabb kisgyerek.

Lassan meg kell szerintem írni a nevtanos papírt, elég hosszú lefolyású úgyis, valószínüleg fejlesztést is kapna, a szülőknek is segítség (,..de nem is kell egyetérteniük feltétlenül)

2023. febr. 22. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!