Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 4 éves gyerek...

Mit csináljak a 4 éves gyerek állandó sírásával? (Óvónő vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Hajnali fél 4 van, de én nem tudok aludni, mert előre görcsbe van a hasam a holnapi naptól!!!!:(

Minden alvás után a gyerek sír. Mint aki nem tudta eléggé kipihenni magát. Torka szakadtából üvölt

Már próbáltam szépen, nem szépen mindenhogy mondani neki, hogy ezt ne csinálja, ezt hagyja abba.

Fel kell kelnie, mert megyünk uzsonnázni.

Óvónőtársamnak is szokott toporzékolva sírni, de állítása szerint már mostanában neki nem csinálja.

Nem tudja mit mondott neki.

Mondtam màr neki, hogy fájni fog a feje, hogy nyugodjon meg, vegyen nagy levegőket, már próbáltam azt is, hogy akkor pihenjen tovább, fel kel majd ha akar.

Próbáltam már úgyis, hogy az alvókàt akkor nem tudja visszavinni a szekrénybe, csak én tudom visszavinni, amiért csak még jobban üvölt.

Mondtam, hogy addig nem tud asztalhoz ülni amíg sír.

Ha odaengedem továbbra is sír.

Nagyon idegesíti a többi gyereket is meg már én is azt érzem, hogy ez számomra nagyon -nagyon rossz.

Egyedül vagyok délután, mert a dajka délelöttös mikor én délutános vagyok.

Nem tudom ki vinni se, hogy megnyugodjon.

A szülők állítása szerint sajnos otthon is szinte mindig ezt csinálja. Reggelente mikor oviba kell jönni vagy kocsiba szimplán, ha csak már 5 percre elalszik és kelni kell.

Elmondták nekik segített ha hajszàrítóval levegőt fújtak a gyerekre.

Sajnos mi ilyet nem tudunk nyilván csinálni.


Mit tegyek mégis, hogy a többi gyerek se süketüljön meg és ő is megnyugodjon.



2023. febr. 15. 03:36
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%
Nevelési tanácsadó
2023. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
37%

A gyerek valamitől szenved, rosszul èrzi magàt, te meg ùgy àllìtod be, mintha rosszat csinàlna, ès fenyegeted. Evvel àrtasz a gyereknek. Nem alhatna egy picivel tovàbb? Vagy nem lehetne 10 perccel előbb felèbreszteni, hogy ne közvetlenül èbredès utàn kelljen kikelnie az àgyból?

Szegény gyerek, de ,,jó" neki, hogg muszáj ott lennie. Ismeretlenül is nagyon sajnálom

2023. febr. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
64%
Szegény gyerek, szerintem otthon nagyon nincs rendben valami, ha ennyire labilis érzelmileg :( tényleg a szülőknek kéne ezzel továbbmenni, mondjuk nevelési tanácsadásra, de inkább csak sokkal jobban szeretni őt.
2023. febr. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
77%
Mint bölcsis dadus volt egy ilyen esetünk év elején.Eleinte vigasztaltuk sokszor csak vele foglalkoztunk majd ráhagytuk, nyugodjon le magától majd ha lenyugodott és befejezte a sírást akkor jöhet a többiekkel.
2023. febr. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
33%
14es vagyok ez bevált.Lenyugodott mindennap magától.sirva érkezett egy délelöttöt átsírt heteken át.Majd abbahagyta..
2023. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%

Nincsenek autisztikus tünetei a kicsinek?

Volt kivizsgáláson?

Gyógypedagógus vagyok... Sok gyerekre jellemző nálunk ez a fajta viselkedés. Az egyik kisfiút semmivel nem tudtuk megnyugtatni, így hagytuk és felhívtuk rá a figyelmét, hogy nyugtassa meg saját magát, azóta sok esetben megtanulta kezelni a dühét. Illetve nagyon következetesek vagyunk, mindig ugyan azok a szabályok uralkodnak, nagyon szépen fejlődik.

2023. febr. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk ilyen agresszió, szófogadatlanság, dacolás nem volt. Csak a sírva ébredés.

Egyébként könnyen elalszik?

Nálunk az volt a legjobb mikor nem aludt. Nem is volt rá igénye szerintem, mert ha du aludt az oviban, este 10ig nyűglődött az ágyban

Ismered azt az érzést mikor hajnalban felébredsz, viszonylag frissen, de korán van még, vissza alszol. Majd 1,5-2 óra múlva úgy kelsz mint akit agyonvertek. A lányom pont ilyen volt ha délután aludt.

A többi dolog amit kommentben írtál számomra aggasztóbb. Esetleg egy gyerek pszichológushoz érdemes lenne elmenni a családnak

2023. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem az, hogy negatív következményekkel fenyegeted, nem jó reakció. Szegény kicsi, biztos nem ok nélkül sír.

Ugyan én nem vagyok óvodapedagógus, csak anya, de amikor sír a gyerekem, úgy nyugszik meg legkönnyebben, ha megkérdezem, hogy szeretne-e egy ölelést. Ha eleinte nem is szeretne, pár perc múlva igen. Te nem tudnád az öledbe venni egy kis időre?

2023. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
49%
huhh, hát lehet van valami a háttérben, a nevelési tanácsadó nem árthat. de te látod, hogy lehet e valami... vagy csak ennyire nagyon az otthoni gondok a probléma. a délutáni procedúrát hagyd rá. felébred, ne foglalkozz vele, ne várjatok rá. majd megy ha akar, nem kötelező uzsonnázni. ne húzd pisilni se, sehova. hagyd őt, nagy fiu mar ahhoz, hogy tudjon menni ha akar. hagyd figyelmen kívül a hisztiket, mert valószínűleg azért csinálja, hogy figyelj rá - otthon lehet hogy csak ezzel kap figyelmet.
2023. febr. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
36%

Nem lehet hogy pavor rohama van? Én fiamnak is néha előfordul ilyesmi, akkor agresszív, semmi sem jó, utána magára hagyom, nem foglalkozom vele, utána meg jön mintha semmi sem történt volna, normálisan, szépen beszél.

[link]


Amúgy bármi is ez, hagyd egy kicsit magában, ne keresd a kedvét mert úgyis minden rossz lesz amit teszel. Ha majd lehiggad akkor magától jól fog viselkedni.

2023. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!