Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Akinek nem könnyű eset a...

Akinek nem könnyű eset a gyereke, ez mikor kezdett látszani?

Figyelt kérdés
Akinek nagyon eleven, figyelemzavaros, akár verekedős az óvodás korú vagy akár kisiskolás gyereke, mikor kezdtek látszódni ennek az előjelei? Milyen volt nála a babakor és a totyogós korszak?
2023. márc. 1. 16:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a "nagyon eleven" látszik korán, akár babakorban. Figyelemzavar viszont nem ilyen, nekem szinte fel se tűnik, mert az inkább iskolai feladatoknál látszik. Verekedős pedig változó, rokongyerek 4 éves koráig verekedett, utána már nem.
2023. márc. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Születésekor.

De nem verekedős, nem erőszakos.

"Csak" borzasztóan nehéz gyerek. Születéskori oxigénhiány miatt minden téren nehezített a fejlődése. A megkésettség viselkedészavarokat, frusztrációt, elhúzódó dackorszakot, önbántalmazást hozott (kommunikációs nehézségek, beilleszkedési nehézségek)...stb.

Figyelemzavaros, impulzív, nem tudja kezelni az érzelmeit.

2023. márc. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szintén születésétől.

Most már eleve mondják, hogy a születéskori oxigénhiány okozhatja, de pl. az is egy jel, ha besárgul a gyerek. Az én fiam besárgult, az első két hétben úgy aludt, hogy fel sem lehetett ébreszteni. Ellenben utána! Szopni nem nagyon tudott, nem volt hozzá ereje, a nappalokat összecserélte az éjszakával. 1 éves korig napi 3 óránál többet nem aludt. Én már akkor mondtam a védőnőnek, gyermekorvosnak, hogy ez nem normális dolog, de persze én voltam a paramami.

A beszéde megkésett volt, viszont mindenért ment a balhé, a hiszti. Napokig tudott hisztizni valamiért. Szó szerint napokig. Új ruhát nem lehetett ráadni, ordított, tépte magáról. Az evés is nagyon nehéz volt, 1-2 ételt fogadott csak el.

Sokáig azt mondták auti, de végül adhd lett a vége.

2023. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!