Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » El vagyok keseredve, mit...

El vagyok keseredve, mit csináljak a két éves kisfiammal?

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hogy hol kezdjem..... A kistestvére születésekor kezdődött minden. Ez 13 hónapos korában volt. Azóta egyre romlik a kapcsolatunk. A kicsit állandóan bántja, pedig igyekeztem rá is mindig elég időt szakítani inkább a házimunka és egyéb lényegtelenebb dolgok rovására. Együtt rajzolgatunk, minden este olvasok, vagy olvasnék neki (merthogy van, hogy ellök, hogy nem kell). Sülve-főve együtt vagyunk, mégsem bocsát meg nekem, sőt egyre rosszabb a helyzet. Már szinte egésznaposak a hisztik és a hisztik utáni hányások. Nagyon vad. Volt, hogy miután bántotta a tesóját magamhoz vontam, hogy szép szóval beszéljek vele, és úgy tünt, hogy figyel rám, de nem vettem észre időben, hogy valójában arra készült, hogy teljes erőből orrba fejeljen. Ez teljesen lebénított, és annyira fájt, hogy dühömben én is a szájára csaptam (tudom, hogy elítélendő, de aki nem volt ilyen helyzetben, az most ha lehet ne törjön pálcát felettem) Sajnos apukája is úgy érzem, hogy ellenem nevel. Próbálok nekik rugalmas napirendet teremteni, hogy biztonságban érezzék magukat, és szélsőséges kéréseknek nem eleget tenni. Apukája meg úgy gondolja, ha a gyerek nem akarja éppen azt, ami jönne (mondjuk aludni, enni stb) akkor legyen, ahogy a gyerek akarja. A kisfiam már semmifajta tiszteletet nem tanúsít irányomban, és apuka száján ma kicsúszott, amikor a kisfiam adott puszit neki, meg a kistesónak, nekem pedig nem, hogy "Mi van, kínos?" Én meg állandóan őt dicsérgetem a gyerekek előtt, mert bármilyen problémánk is van, elhatároztam, hogy sosem fogom az ő tekintélyét letörni a gyerekek előtt. Ezt most csak azért részleteztem itt, hogy megértsétek, hogy a gyerekemmel hogyan jutottunk idáig. Mostmár teljesen tanácstalan vagyok. Hogy hozzam helyre a fiammal a kapcsolatomat?
2010. febr. 9. 19:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
98%

Hát én is vesztettem már el a türelmem,(kisfiam 8-éves,)akkor 2,5 volt.

Igen,kellenek a határok neki,ne engedd,hogy a fejeden táncoljon.Ha nem kedves sajnos a szobájába kell lenni

X-percig.Mondjuk 5-már hosszúnak tünik egy 2 évesnek.

Tarcs ki,mert késöbb nehezebb! Mond neki mi a helyzet,megtanulja hamar,hogy van következménye ha rossz.

2010. febr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
84%
Lehet el kellene vinni egy gyerekpszihologushoz,míg nem válik ennél is rosszabbá a helyzet.
2010. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%

Elsö vagyok:

Ha jó,kedves nagyon dicsérd meg érte,öleld meg,simogasd meg.

2010. febr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
46%

Ez tök "normális "féltség,mivel ö még ezt igy nem tudja kifejezni,ezért be húz neki.

Ilyen egyszerü.

Ne vidd sehova!

2010. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
*Féltékenység
2010. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
93%

Sztem itt van a probléma gyökere,idézlek:"Sülve-főve együtt vagyunk, mégsem bocsát meg nekem, sőt egyre rosszabb a helyzet."Érzi,h bűntudatod van,és teljes erőből kihasználja,mert jogosnak érzi a haragját ellened, a kistestvére ellen,hiszen te is ezt sugallod:ne haragudj.Próbáld úgy irányítani a helyzetet,h visszazökkenjen a normális kerékvágásba,ahol két testvér van,egyik sem és többet a másiknál.A férjeddel viszont beszéld meg,h ezt ne csinálja tovább,mert nem vezet sehova.

Ranschburg írja,h a testvéreknek nem "kell" szeretniük egymást,de a verekedést következetesen tiltani kell.Azt próbálom kihozni ebből az egészből,h talán túlságosan is tudatában van a fiad annak,h kicsit bánod,h a kisebbik gyerek miatt ő "trónfosztott" lett,emiatt nem is hajlandó beletörődni az egészbe.Nyugodtan kezeld úgy,mintha nem lenne a testvérféltékenység,kapjon büntetést ha úgy viselkedik-pl bántja a testvérét,téged,ha szemtelen-persze nem verésre gondolok,hanem büntetőszék,vagy vmi kedvezmény időleges megvonása,ilyesmik-,de ha javul a viselkedése,azt vedd észre,és dícsérd,jutalmazd meg érte.

2010. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolat akkor lesz rendben ha meg szokja,hogy nem a nyúl viszi a puskát.
2010. febr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
90%
Szia!Azt hiszem, legelőször a férjeddel kéne tisztázni a helyzetet. Tudja ő, hogy mennyire gyötör Téged ez az egész helyzet? Elmesélted neki az aggodalmaidat? Ha nem, az talán mentség lenne a viselkedésére. A verekedéssel kapcsolatban egy -nálunk bevált - jótanács: mindig nagyon határozottan rászólni:Nem, ezt nem! (És megfogni a kezét, ütés előtt.) Egyébként az előző válaszoló jókat írt, talán én is kamatoztatok belőle egy-két jó gondolatot:)))Sok sikert Nektek is! Üdv.: O.
2010. febr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
71%
A 20:02- es válaszolóra gondoltam...O.
2010. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal. Még annyit tennék hozzá, hogy a pároddal mindenképp beszéld meg ezt a problémát. Azok alapján amit leírtál, az jön le, hogy otthon te vagy a "gonosz anyuka". Már bocs. De a férjednek tisztelnie kell téged legalább a gyerekek előtt. Ha ő nem tisztel, a gyerekek sem fognak.
2010. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!