Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek a 1,5 éves gyerekem...

Mit tegyek a 1,5 éves gyerekemmel, hogy ne hisztizzen folyton?

Figyelt kérdés
Már nem bírom, amit művel. Mindenért rögtön hisztizni kezd, de szó szerint mindenért. Ha labdázunk és nem úgy ülök le, ahogy ő, pl. terpesz helyett térdelek, már üvölt. Ez a hiszi korszak? Ti hogy "büntetitek" meg, ha rosszul viselkedik? Próbáltam sarokba állítani, de még jobban rákezdett. Segítsetek légyszi.
2010. okt. 8. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:
A nagy tudósok szerint a hisztit a "következetes nem odafigyeléssel" lehet megállítani. Büntibe rakás után elmondod, miért van ott, és "x" perc letelte után ha bocsánatot kér, mehet a dolgára egy puszi kíséretében, ha nem, akkor még álldogálhat ott egy darabig, megint bocsi kérés és így tovább... Amíg büntiben van, addig él a "figyelmen kívül hagyás" törvénye. :)
2010. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az "azért sem" módszer vált be:

ha hisztizik és nem szépen mondja el amit akar azért sem engedek neki....

Ha valamit sikerül szépen kérnie, megdicsérem és elmondom neki, hogy azért engedek neki (persze, ha olyasmiről van szó, amit lehet), mert szépen kérte.

2010. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ugy ülsz, ahogy neki megfelel, állj fel, mond, ha hisztizik, parancsolgat, nem labdázol vele, és otthagyod. Ha bocsánatot kér, játszatok tovább. Igy kezdte megérteni a fiam is ilyen korban, hogy kell normálisan jàtszani.
2010. okt. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Remélem hamar kinövi ezt a korszakot, mert lassan diliházba kerülök. :S
2010. okt. 10. 07:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez már a dackorszak kezdete lehet, nálunk is ez van. Én ilyenkor felállok, és mással kezdek fogalkozni, úgy csinálok, mintha megszűnt volna számomra.

Nálunk pl. az etetőszékkel megy az erőpróba. Beakasztja a lábát, hogy ne tudjam kivenni. Ilyenkor legszívesebben kiabálnék, de erőt veszek magamon, azt mondom neki, jó, ha itt akarsz még maradni, ám legyen - és bementem a nappaliba tévét nézni. Egyből kiabált, hogy 'Mami, kukucs, mami!' 5 perc után visszamentem, egyből ki tudtam venni :-)

2010. okt. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát sztem ilyenen pont nem érdemes verni az embernek magát, miért ne lehetne leülni, ha a gyerek azt szeretné? abban kell keménynek lenni, hogy márpedig kicsim veszel sapkát, mert odakint hideg van. sokal könnyebb rávenni a gyereket, hogy a te akaratod érvényesüljön a fontos dolgokban, ha az ilyen piszlicsárékban nem erősködsz. ez tapasztalat. az üvöltés, visítás meg...én mindig mondtam neki, hogy ne kiabálj, édesem, anya nem süket, ne visíts, mondd szép rendes hangon...ismeritek amondókát? csak csendben, csak halkan, csak senki meg ne hallja...ez még tetszett is neki. vagy 800 x el keltt mondani, de ma már nem visít, ha vmi nem sikerül, hanme azt mondja, anya, aúúúú! teljesen rendes hangon. és általában ha kérek vmit, azt megteszi, mert én is engedek neki kis dolgokban. már az ilyeneket is betartja: édesem, az előbb kértél valamit, anya megtette neked, most te is tedd meg amit anya kér. ez az esetek 95%-ban beválik. nemizomból kell megmutatni, hogy kinek legyen igaza. hiszen egy felnőtt jóval okosabb, mint egy ilyen kicsi gyerek, elégnek kell lenni az eszének és türelmének hogy megnevelje a gyereket. ez legalábbis az én véleményem.

23 hónapos a nem egyszerű eset kislányom

2010. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valószíűleg érzi, hogy majd megőrjít vele, pont ezért csinálja.

Legyél higgadt és következetes.

2010. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!