Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » SOS! Mit csináljak a gyerekemm...

SOS! Mit csináljak a gyerekemmel? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

elsősorban olyan szülők válaszát várom akiknek hasolnó a problémájuk,egyébként minden válasznak örülök,persze csak ha normális.

szóval a problémám az,hogy:

a fiam nyáron mult 3 éves.már korábban is bajban voltam vele,hogy mit csináljak,de egyre rosszabb.van,hogy rájön az öt perc(minden nap többször is)

szinte mindent ami a kezébe akad be akar dobni a kazánba,lehet ez játék,papír vagy egyéb más dolog.

a játékait darabokra töri,ahogy minden mást is.a nevelő apja a multkor hozott neki egy kis szintetizátort,meg megtalálta egy régi tetriszét és ahogy kijött a szobából a fiam darabokra törte azokat.

az öccsétől mindent elvesz ami nála van.kitépi a kezéből a játékokat,elveszi a rágóját,gyümölcsét stb.már nem merek játékot venni a kicsinek,mert félek,hogy elveszi tőle és széttöri azt.neki meg már azért nem merek,mert így is-úgy is darabokra töri.folyton csak az áramos dolgokkal foglalkozik...ha rászólók ezekért a dolgokért akkor üvölt 1-2 percig,aztán folytatja tovább,ha rácsapok a kezére vagy a fenekére(tudom nem szabadna,de nem tudom már mit tegyek) akkor vagy ugyan azt teszi mint amikor rászólok vagy csak szimplán kinevet.néha már olyan mintha dührohamot kapna-kiabál,üvölt,ki sem lehet venni a kezéből a kábeleket és egyéb más dolgokat.hiába van elrakva előle,addig keresi amig meg nem találja.

mivel lehetne még próbálkozni?Hogyan lehetne rá hatni?Fogalmam sincs mit csináljak,már teljesen kivagyok...

régen nagyon türelmes voltam,de ahogy ez egyre fokozódik az én türelmem is fogy.

mindig igyekeztem mindent megadni nekik,persze csak a határokon belül,annyit foglalkozok velük amennyit csak lehet.elkényeztetve nem lett,fogalmam sincs miért ilyen. :(

a párom is rengeteget van velük,próbál vele beszélgetni,de hiába.

köszi a válaszokat,remélem valaki tud valami használhatót írni,hogy mit csináljak vele,mivel lehetne egy picit "megnevelni".


2009. nov. 24. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, mintha ezzel akarná elérni hogy csak rá figyelj. Ha rosszalkodik, Te vele foglalkozol, így még ha ez negatív figyelem is (rászólás, veszekedés, rácsapás, stb), de rá irányul, ő van a középpontban, vele törődsz.


Azt szokták javasolni erre hogy egyáltalán ne vegyél tudomást a "műsorról", ne szólj rá, ne kiabálj vele, mintha észre sem vennéd. Viszont amikor jól viselkedik sokat kell dicsérni, beszélni hozzá, feladatot adni neki, foglalkozni vele.

Amikor önveszélyes (pl a kazános és a kábeles dolog) vagy a tesóját bántja akkor bünti. Már elmúlt 3 éves, lehet egy "gondolkodó" sarok vagy a szobájába is becsukhatod annyi percre ahány éves. Lehet olyat is csinálni hogy a jólviselkedős napokért kap vmi matricát, üveggolyót, ilyesmit amit gyűjthet és ha összegyűlik x darab (pl 3 vagy 5) akkor kis jutalom vagy meglepi jár (nem kell nagy dolognak lennie).


Ha azt vesszük alapnak hogy egészséges a kisfiad akkor egyrészt a dackorszak, másrészt a testvérféltékenység válthatja ki, illetve nála még ott lehet az apuka változása is, amit nehezen dolgoz fel. Szokták javasolni hogy időnként próbálj csak vele lenni kettesben pár órát, kettesben programot szervezni, ha ez megoldható.


Esetleg vidd el szakemberhez, vagy említsd meg a gyerekorvosnak, védőnőnek hogy ilyeneket tapasztalsz. Biztosan tudnak javasolni valakit. Így kizárhatod hogy véletlenül komolyabb baja lenne (autizmus, stb.).

2009. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval! Barátnőméknél ugyanez van a 4,5 éves gyerekkel, és kiderült, hogy enyhén autista. :( Kisegítő oviba "utalták". Remélem Nálatok simán csak arról van szó, hogy fel akarja hívni magára a figyelmed. Édesapja hol van? Írod, hogy nevelőapukája van. A nevelőapjával milyen a viszonya?
2009. nov. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat.én is remélem,hogy nem autista

a nevelő apjával olyan a viszonya mintha a vér szerinti apja lenne.

az igazi....őt alig több mint két éves kora óta nem látta.

2009. nov. 24. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként beszél a kisfiad? És le lehet kötni kb. 3 percre (bármivel) a figyelmét? Ha beszéltek hozzá, rátok néz közben?
2009. nov. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen beszél.nem volt még egészen 2évesmikor beszélni kezdett.ha olyan a hangulata akkor le lehet kötni(bár ez tényleg csak pár perc.)

amikor dühöng meg őrjöng akkor nem néz ránk,de egyébként igen!

2009. nov. 24. 22:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nézegesd meg ezt az oldalt:

[link]

Ha nem stimmel, örülj.


Ha stimmel, ne ess kétségbe, menjetek el Nevelési Tanácsadóba, ahonnan további infókat kaptok.


Kíváncsi vagyok, stimmel-e. Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, nyugodtan tedd fel.

2009. nov. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Te indítottad a másik kérdést is ugye?

Az autizmus sokféle fokú lehet,nem csak "Esőember" szintű.Akármilyen módon írod le a kisfiad viselkedését,mindenképpen az autizmus egy enyhébb formája jut eszébe az embernek.Sztem ne kerülgesd,zárd rövidre a dolgot,és menj el szakemberhez,mert nagyon jó terápiák vannak,ha pedig nincs autizmusról szó,akkor is biztosan többet tud egy szakember segíteni,mint egy rakás jóindulatú laikus.

2009. nov. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Minden válasz tetszik,de az utolsónak van igaza szerintem.

Kérj beutalót nevelési tanácsadóba,ahol felmérik a képességeit,és ezek után foglalkoznak vele,olyan szinten,ahogy ő azt megkívánja.Természetesen csak akkor,ha beleegyezel.

Mi 5 hónapig jártunk hasonló helyre(Sopron,Lenkey utca-korai fejlesztő),mert a kisfiam koraszülött volt,és sem a beszéd fejlődése,sem a finom motorikus mozgása nem úgy fejlődött,ahogy az életkorának megfelelő lett volna.Picit le voltunk maradva.Azóta ovis lett,és semmi gond.Szerintem is szakember tanácsát,segítségét kell kérned,és ez NEM SZÉGYEN!!!!!

2009. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt már kérdezted egyszer. :) Ne legyél megijedve, hanem vidd el olyan helyre, ahol kiszűrik az autizmust. Nagyon gyanús nekem, 10 tünetből 8 ráillik. Nem vagyok autista kutató, de gyógypedagógusként van pár autistám, az egyik pont olyasmi mint a Te fiad.

Én csak azt nem értem, hogy van egy laikus anyuka, akit körbevesznek gyerekorvosok, védőnők, és egyiknek se tűnik fel a probléma???

Nem tudok érdemben tanácsot adni, még így se hogy vannak ilyen "gyerekeim" mert mindegyik gyereknél más az, ami alkalmazható eredményesen. Attól ne félj, hogy az értelmével is baj van, az autizmus és az értelmi fogyatékosság nem társak, de cselekedj időben és keresd fel a megfelelő szakembereket.

2009. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én először is megnézetném orvossal a kisfiut,hogy pszichésen minden rendben van e? nem hiperaktiv,nem autista stb? Ha igen akkor meg ne szoljál hozzá amig nem viselkedik normálisan,akár sirhatsz is ha dühöng,láss ahogy ez neked rosszul esik. A játékatit pakold be egy dobozba és hozd el tőle. Ez lehet hogy durván hangzik de igy egy kis vadállat zsarnok lesz belőle :-( Amig kicsi még formálható.
2009. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!