Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 2 éves kislányom hogy vehetném...

2 éves kislányom hogy vehetném rá hogy menjen bölcsibe?

Figyelt kérdés

Elkezdtük a bölcsit és 1 hétig semmi gond nem volt. Volt pici sírás az elején de már várta hogy mehessen újra.

Sajnos utána 2 hétig itthon voltunk mert beteg lett, és azóta teljesen megváltozott a vélemény nem akar még hallani sem róla. Elkezdtük újra de már az első pillanatban sírt ahogy megérkeztünk hogy ő nem akar itt maradni. Másnapra belázasodott úgy hogy megint egy hétig itthon vagyunk de szinte könyörög hogy ne keljen mennie. Sajnos muszáj vissza mennem dolgozni. Van valakinek tippje mivel érhetném el, hogy akarjon menni?


2010. okt. 8. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos a legtöbb pici igy viselkedik. Idő, idő, idő. Erre nincs biztos tipp. Maradj bent vele az első időszakban pár órát, aztán már csak úgy legyél bent, hogy integetsz neki: szia baba, itt vagyok! Aztán egyszer csak nem mész be. Meg fogja szokni.
2010. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem mehetek be vele, és igy még nehezebb lesz.
2010. okt. 8. 10:18
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerű a dolog. Megfogod, beviszed, otthagyod. Meg kell tanulnia, hogy te vagy a főnök, te döntöd el, hogy megy-e vagy sem, és egy idő után rájön, hogy úgy sem hagyod ott örökre, mindig mész érte stb. stb.
2010. okt. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%

Most vittük óvodába a keresztlányom.


Ő olyan lány, akinek eddig nem dolgozott az anyukája, de cserébe úgy elkényeztette, hogy gyk. a gyereket nem lehetett 30 mp-nél tovább egyedül hagyni.


A gyerek eljátszotta ugyan ezt, hogy ő nem akar itt maradni, anyu anyu üvölt, visít, stb. Óvónő is megmondta és teljesen egyet érttem én is vele. Nem, ott kell hagyni az oviban és kész (3 éves). És láss csodát, állítólag 10 perc múlva már játszott a többi gyerekkel és azóta imád oviba menni.


Ha engeded a gyereknek, hogy az legyen amit ő akar akkr nyeregben fogja érezni magát és sose szokik be. Jó neki a bölcsiben / oviban, hidd el.

2010. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy bántották és azért nem akar menni? Nem egy esetről hallottam sajnos (nem pletykákból, hanem szülőktől), hogy a kisgyereket megverték, megtömték, de úgy, hogy kék-zölden-lilán vitték haza. :S
2010. okt. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem bántják, vagy tömik a bölcsiben. Egyszerre 2-3 gondozónő van velük...

Egyszerűen azért nem tetszik neki, mert alig járt és máris beteg lett. Nem tudta rendesen megszokni. Idővel majd bele fog jönni, tetszeni fog neki...

Van akinek pár nap, van olyan akinél akár egy hónapig is eltart a beszoktatás. A reggeli sírás akár 2-3 hónapig is megmaradhat.

2010. okt. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Biztos hogy nem bántják, ismerősünk a gondozónő. Lehet tényleg csak ott kéne hagyni de annyira rossz érzés. Olyan mintha cserben hagynám a kislányom.
2010. okt. 9. 08:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk addig volt gond a bölcsiben-maradás, ameddig lelkiismeret furdalásom volt. A gyerekem tökéletesen érezte, hogy mit érzek, így rátett még egy lapáttal. Amikor megnyugodtam, s rossz érzés nélkül hagytam ott, elmaradt a sírás.
2010. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kelemenkelo ***** válasza:
az én kislányom 5dik hete jár bőlcsibe de még mindig sir.sőt verekszik is nem akar bemenni.még nem alszunk ott de én nem látom az alagut végét.pedig dec 3 án melo.félek hogy a gondozonők( megutálják hogy ilyen problémás)vagy a bőlcsi eltanácsolja.de én tők ideg vagyok már
2010. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
egyszerű nem kell bölcsibe vinni a gyereket minek akkor gyerek ha nem tud vele foglalkozni??? majd oviba...
2010. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!