Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem gyászol a gyermek,...

Miért nem gyászol a gyermek, miért teljesen érdektelen a nagyszülők halálával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
7 éves kislányról van szó. Nagyon jó viszonyban volt a nagyszülőkkel volt a kislány. Több, mint egy éve meghalt váratlanul a nagypapa, egyszer se sírt, nem látszott szomorúnak úgy folytatta a mindennapokat, mintha semmi se történt volna. Pedig szerette a papát. Próbáltunk vele beszélni többször a történtekről, de semmi reakció, ő nem hozza szóba, mintha egyáltalán nem érdekelné úgy áll hozzá. Egy évre rá a nagymama is meghalt. A kislány reakciója ugyan az. Nem sír, nem szomorú, nem hozza szóba, olyan, mintha egyik napról a másikra el is felejtette volna a mamát.
2023. máj. 16. 23:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%
Nem atomfizika: mert 7 éves.
2023. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
96%
Ráadásul nem minden gyászol egyformán...istenem!
2023. máj. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

A kérdésed mentes mindenféle empátiától sajnos.


Nagyon-nagyon remélem, hogy ezt nem róttad fel a gyermeknek,és semmilyen módon ezt a véleményedet megtudni nem fogja!


Tudod,van az a mondás, hogy ott a legmélyebb a gyász,ahol nincsenek könnyek.


Értelmezd ezt a mondatot,kérlek. Remélem, menni fog.....A gyermek érdekében.

2023. máj. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
7 éves...
2023. máj. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
81%

Tőletek mit látott? Látott valaha rajtatok szomorúságot, sírást? Volt honnan megtanulnia mi az a gyász? Manapság sok szülő tabuként kezeli a halált, a könnyeket a gyerek előtt. Ezek tanult viselkedések, nem születik úgy, hogy tudja mit jelent gyászolni.

Én 8 éves voltam, mikor a nagymamám meghalt, napokig sírtam, magam alatt voltam. Ahogy a szüleimet is láttam sírni, gyászolni. Szóval az nem magyarázat,hogy 7 éves. Valamiért nem tudja, nem meri kifejezni az érzéseit.

2023. máj. 17. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, mi sírtunk a gyerek előtt, láthatóan szomorúak voltunk és beszéltünk róla. Ezért nem értjük a gyereket. Értelemszerűen nem róttuk fel és értem, hogy nem érti egy gyerek a "gyászt". Nem a legjobban fogalmaztam meg a kérdést. A lényeg, hogy a gyerek érdektelen, érzelemmentes az elhunyt nagyszülőkkel kapcsolatban, ami miatt aggódni kezdtünk.
2023. máj. 17. 02:54
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
6 éves voltam, mikor meghalt a nagypapám, következő évben a dédapám, utána évben a dédmamám. Dédmamámnál sírtam egyedül, de csak mert mindenki sírt, nem éreztem magam különösebben rosszul egyiknél se, pedig szerettem őket, de elfogadtam akkor, hogy ez van. Nem lettem pszichopata vagy ilyesmi. Ès szoktam rájuk gondolni a mai napig.
2023. máj. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert kisgyerek. Vagy fel sem fogja még mi a halál, vagy természetesnek kezeli, az emberek születnek és meghalnak, nem pörög rajta. Egy kisgyerek sokmindent másképp lát. A saját példámat elmesélem, mert hasonlóan viselkedtem. Akkora voltam, mint a lányod amikor a dédim meghalt, akit imádtam. Tisztán emlékszem, hogy nem értettem miért sírnak az emberek, hiszen "csak" felment az angyalokhoz. Ezen miért sírnak? Az angyalok jók, ott van velük... Nem is akartam szóbahozni sose, mert akkor mindenki elkezdett szomorkodni. Nem lett semmi pszichés bajom 😅. Annyi, hogy másképp állok a mai napig a halálhoz, felnőtt fejjel ugyan már felfogom, hogy nem az angyalkák mellett ücsörög, de pár nap alatt eljutok az elfogadásig (a gyász fázisain átesek, de villám gyorsan eljutok az elfogadásig, van ilyen gyász is, nem mindenkinek tart hónapokig). Ápolónő lettem, szóval "segítö szakmát" is választottam, van empátiám, vannak érzelmeim.
2023. máj. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt egy 7 éves nem fogja még fel, hogy a halál végleges. Másrészt meg nem mindenki gyászol egyformán. Nem voltam már gyerek, 30 felett voltam már, gyerekem is volt, amikor meghalt a nagyapám. Hosszú ideje volt beteg, ráadásul Alzheimer kóros, így amikor megérkezett a hír, az első érzésem a megkönnyebbülés volt. Nem szenved tovább se ő, se a család őt gondozó tagjai. Már nem volt köztünk jo ideje, amikor találtam az utcán egy csavart. Ezermester volt, minden szöget, csavart felszedett, majd jól jön az valamikor alapon. Felszedtem a csavart és bizony akkor döbbentem igazan rá, hogy nincs többé. Nem szedegeti a csavarokat, nem szerel többet semmit....
2023. máj. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Remélem, nem akarjátok, hogy azért gyászoljon, mert nektek az lenne a jó és megfelelési kényszerbe hajszoljátok.

7 éves. Ha beszéltetek erről vele és megértette, hogy mi történt akkor minden a legnagyobb rendben van. Az is abszolút rendben van, ha nem sír vagy nem beszél róla.

2023. máj. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!