Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megszakítanád a kapcsolatot a...

Megszakítanád a kapcsolatot a nagyszülőkkel ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Távol a családtól 300 km-re tudtuk megalapozi az életünk. Szüleim 6 év alatt 1x se jöttek el látogatóba hozzánk, többször hívtuk őket. Lenne hely, elférnének. 2 hónapos a babánk, még nem látták élőben, pedig szóltunk előre hogy most egy ideig ne várják el hogy mi utazzunk.

Nővéremék közelebb laknak hozzájuk így érthető hogy az az unoka több figyelmet kap, ráadásul első unoka volt. De rosszul esik hogy míg nekünk egy zoknit nem vettek, az ő babájuknak még mielőtt megszületett volna rengeteg ruhát vásároltak,baba cuccokat, babakocsit kifizették, pedig tesómék jobban állnak anyagilag nálunk. Tudom, mert akkoriban ezeket nekem mondta anyám, annyira várták az unokát, mindig mutogatta az új szerzeményeket.

Most a miénknek semmit nem vettek, meg sem nézik. Ráadásul nővérem ismét babát vár és a fülembe jutott hogy mosógépet vettek nekik mert épp elromlott, főz rá hogy neki ne kelljen nagy hassal stb. Kb 4 hónappal ezelőtt (akkor még terhesen) voltunk otthon látogatóba ajándékkal kedveskedtünk, egy tál étellel nem kínáltak meg minket, nem aludhattunk ott náluk, furán viselkedtek. Még jó hogy férjem szülei is abban a városban élnek, ők szívesen láttak minket, azóta a babát is meglátogatták már. Nem értem ezt az egyoldalúságot. Nem várom el hogy vásároljanak a gyereknek, nem ezen van a hangsúly de olyan furcsa ez a megkülönböztetés. Ritkán facen rám ír anyám miújság, de ennyi, apám soha nem keres. A másik unokát rendszeresen kiposztolják mindketten.

Ilyen fokú megkülönböztetést hogy lehetne egyáltalán elfogadni?


2020. aug. 19. 19:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Igen meg. Még most. Később, ha nagyobb lesz a gyerek is érezni fogja ezt és hidd el nem jó neki
2020. aug. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Meg. Nem mondanék semmit nekik, csak nem keresném többé őket. Szomorú dolog egyébként.
2020. aug. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Nem ilyen tudatosan


De ez a kapcsolat megszakadt..

Én nem erölködnék a kapcsoalttartáson.

Ha akar valamit jön


Sajnálom, de nem fog


Valóban jobb most, mint később.


Együtt érzek veles

2020. aug. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Ismerős a történet, bár nem első kezes információ, de a mi családunkban is történtek ilyen dolgok régen, amikor apám volt gyerek. Az uncsitesói közelebb laktak a dédihez, emiatt pont ugyanez volt a sztori, mint a te esetedben. Másoktól is hallottam már ilyen jelenségeket, szóval nyugodtan kijelenthetjük, hogy eléggé általános ez. Az én tanácsom az lenne ez esetben, hogy (ha végleg nem is), de függesszétek fel a kapcsolatot a szüleiddel. Nincs értelme rágódni rajtuk, talán nem is szabad. Azt pedig tapasztalatból tudom javasolni, hogy a nővéreddel ne foglalkozz. Nekem is van egy nővérem, de nem foglalkozok vele. Ő se velem. Nem utáljuk egymást, csak nem vagyunk egymáshoz kötve, ennyi. Ő neki van egy jó élete, megtehette, hogy elmegy. Én még nem tehetem meg 19 évesen, bár hála Istennek nekem is meg van mindenem a saját házon kívül. Szóval igen, én a helyedben hagynám a fenébe az egészet, főleg azok után, hogy a párod szülei tárt karokkal várnak. Jobb velük elkávézgatni, meg elbeszélgetni, mint hazamenni és remegni a kiszámíthatatlan következményektől.
2020. aug. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg.
2020. aug. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem az ilyen kapcsolatnak semmi értelme, csak magatokat bántjátok folyamatosan és mindig fájna szembesülni vele, hogy a nővéredet jobban szeretik.


Azért az, hogy ne menjenek el megnézni az újszülött unokájukat, szerintem nagyon durva.

2020. aug. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ezeket nem mondtad anyádnak? Mert én jól a szemébe is vágnám, mielőtt megszakítanám vele a kapcsolatot, hadd legyen lelkiismeretfurdalása.
2020. aug. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, felháborító amit csinálnak és nincs annál rosszabb, ha az saját gyerkőcünket valaki semmibe veszi! Ennek ellenére én nem szakítanám meg a kapcsolatot "csak" emiatt. Nyilván nincs igazuk, de egyébként milyen szülők voltak eddig? Biztos, hogy ezt érdemlik? Mennyi idősek? Mit gondolnak a költözésetekről?
2020. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom,még olvasni is rossz volt,nemhogy átélni neked. Szörnyű érzés lehet ez neked. Igen,többen is írták már az előttem szólók,én is megszakítanám azt hiszem.
2020. aug. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát én előtte azért rákérdeznék, hogy ez mégis miért van. Ha csak úgy megszakítod a kapcsolatot szembesítés nélkül, akkor lehet, hogy neked nehezebb lesz feldolgozni. Mindig azon fogsz kattogni, hogy miért van ez.
2020. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!