Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a 26hós fiammal?...

Mit csináljak a 26hós fiammal? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget kérnék!Kisfiam 26 hónapos,és rettentő rossz!Ha rosszat csinál,és megpróbálom megbüntetni,pl.elküldöm az ágyára gondolkodni,és utána elmagyarázom neki,h miért kapta a büntit,fogja,és a képembe röhög,gúnyolódik,majd nagy jókedvvel elmegy!Újra elkapom,és hisztizik,nem hallgat meg,végig ordítja a monológomat,stb.Az asztalnál nem hajlandó megülni rendesen,és ha szólunk neki,neki áll bőgni,csapkodni,volt már rá példa,h ellökte az ételt a földre....

Teljesen ki vagyok,már nem tudom mit csináljak vele!Próbálom szépen elmagyarázni neki h mi a jó,és mi a rossz,volt,h kézrecsaptam neki,de semmi nem használ.

Ti mit tudnátok tanácsolni,gondolom nem csak az én fiacskám ilyen ördög!

Minden lehetőség érdekel!

Köszi, 17 h km + 2 éves anyukája


2010. okt. 11. 10:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
43%

nem kell monológot tartani neki

ezt ezért nem szabad kész.


mindig mondd meg hogy mit miért nem kell magyarázkodni.

2010. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ha vmit rosszat csinál,elmagyarázom neki,h miért rossz,amit tett,vagy bármi,de nem érdekli.Lehet rajta látni,h letolja magasról.Beszélni még nem tud,de mindig megkérdezem tőle,h tudja e miért kapott büntit,megmutatja,h miért,de ennyi.

Nem tudom mi lenne hatásos. :(

2010. okt. 11. 10:59
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja,igen,és eszembejutott még vmi.Ha megint vmi rosszat csinál,rászólok,h hagyja abba,jöjjön el onnan,nem szabad,stb,akkor rám sem hederít,csinálja tovább.Mikor elindulok felé,akkor eljön onnan,de magától nem hallgat rám.Ez is elszomorít,h nem figyel,és nem hallgat rám. :(
2010. okt. 11. 11:03
 4/21 anonim ***** válasza:
43%

Nagyon komplex a probléma én tuti kérnék segitséget.

azért leirom hogy én mit csinálnék hátha segit:

-sorban megyek.-


képedbe röhög: tuti hogy nem türném ez már magában olyan gond amit egész kiskorban a legelejétől kellett volna megtiltani. rászólni...


asztalnál nem megülés: ha étkezés van és nem ül meg akkor mehet majd megül ha éhes lesz.


ha szólunk neki bőg csapkod: a legelejétől kellett volna szép szóval tenni ellene.


kérjetek segitséget...

2010. okt. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges a hosszas magyarázat és a lelki fröccs. Egy ennyi idős, bár megérti a szavak értelmét, de az összefüggéseket, hosszas magyarázatot nem így persze, hogy csak mosolyog, kinevet... Ha valami rosszat csinál, mindig célratörően és röviden mondd el neki mit miért nem szabad! Ha nem marad meg az asztalnál, ne szaladj utána a kajával! Hagyd, hadd menjen, majd ha éhes lesz, leül... Ha ellöki az ételt, vedd el tőle, nincs értelme könyörögni neki... Néhány ilyen eset után tudni fogja, hogy nem ő az úr a háznál, megtanulja, hogy nem lesz könyörgés, meg pitizés, ha éhes, igenis enni kell. Figyelmedbe ajánlom a következő könyvet, sok jó dolog van benne: [link]
2010. okt. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Asztálnál,ha nem viselkedik,általában be van küldve a szobába,de akkor bőg mint akit elvertek.A kaját ha elveszem előle,mivel nem kell neki,akkor szintén bőg,és mondja,h anya,poci éhes,és mutogat a kajára.Visszaadom neki,elmagyarázva,h akkor egyen,vagy mehet,és elveszem.De nem eszik,hanem mocorog,és lökdösi az asztalt.

A képembe röhögésre nem mondhatom,h elrontottuk az elején,mert csak mostanában kezdte el csinálni,és ritkán,szerencsére.Nem tudom honnan vette!

Nagyon okos amúgy,sokat foglalkozok vele,és mégis ez a hála érte!Szerencséje,h nagyon türelmes vagyok,de ezzel meg az a baj,h Apa meg engem hibáztat,h ilyen a gyerek.Mikor nagyon kezelhetetlen,rögtön megkapom apától,h nem tudok nevelni,mindent ráhagyok.De én vagyok vele itthon egész nap,és nem tudja elképzelni,h milyen élet-halál harcot vívok vele,h szótfogadjon,azt hiszi h nekem pihenés,fekvés az egész nap.Ez is rosszul esik.Főleg,h 4 és fél hónapos terhes vagyok,nem fogok magam kiidegelni.... :(

2010. okt. 11. 11:34
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi!

Először is: nem rontottál el semmit. Ebben a korban ez elég gyakori, hidd el, hogy majd kinövi ezt is. Persze ne hagyd, hogy a fejedre nőjön, mert tényleg megszokhatja, hogy neki mindent szabad. Szerintem jó taktika, ha a szobájába küldöd ilyenkor. Hadd kiabáljon ott. Ha beküldöd, ő ordít, te nem foglalkozol vele, majd megunja. És ne húzd fel magad rajta, mert ha látja, hogy ideges vagy miatta, annál jobban fogja csinálni. Ez színtiszta figyelemfelkeltés.

Nálunk ugyanez volt, kb 2 hónapig, aztán abbahagyta. Annyi különbség, hogy az enyém már folyékonyan beszélt, így biztos lehettem benne, hogy mindent ért.

Még annyi, hogy azért emiatt szerintem nem kell pszichológus vagy hasonló segítség. Szimpla dackorszak, majd túllesztek rajta és újra kisangyal lesz.

2010. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
30%
Fenekelted már el?
2010. okt. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Attól, hogy elvered, jobb nem lesz. Szerintem jól csinálsz mindent. Szórakozik, nem semmik tudnak lenni! (2èves a fiam, sejtem, miről beszélsz) azt èszrevetted már, hogy ha több a program és nincs idő unatkozni, kezelhetőbb? Vagyis a játszón elvan, èlvezi, mamával jót jàtszanak, apával cukin ellegóznak, stb...a gond főleg akkor van, mikor te pl főzöl vagy takaritanál és ő látványosan kinlódik, vagy mikor végre indulnátok, akkor áll neki előszedni valami játékot és visit, mert kèred, öltözzetek már fel....vagyis ellenkezik, ezen jól felhúzod magad, összevesztek, beküldöd a szobájába büntibe....amugy talán a szobájába, ágyára ültetni büntiből azért nem szerencsés, mert az a nyugodt alvás, játék helye, igy zavaró lehet, hogy most az miért büntihely. Így én hálószobába, vagy nappali egyik sarkába hagyom ott, ha ordit, csapkod , hisztizik. Én is rövidebben magyarázok. Ne ragozd túl, egy mondatba férjen bele a tiltás és a magyarázat. Ha ordit, ennyit szoktam mondani: ilyen csúnya viselkedésre nem vagyok kiváncsi, nyugodjon le, akkor beszélünk, és bizony én otthagyom kb 2 percre. Mostmár ez egyre ritkább. De rájöttem arra, hogy kell kötni konpromisszumot is, nem kell mindenáron nemet mondani, engedni kell kicsit neki is. Tehát az ő akaratát sem kell mindenáron elfojtani, törekedni kell az egyensúlyra. Nem rossz a kisvakarcsod, csak kétéves:) semmi baja, teszteli anyut:) vajon miért jó nekik, ha habzik a szánk, annyira idegesek vagyunk? Ezt sosem fogom megérteni....mindenféle figyelmet igényelnek, a rosszallót is meg a dícsérőt is:) kitartás!
2010. okt. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
köszi:(
2010. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!