Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Masnak is viselkedik igy a 2...

Masnak is viselkedik igy a 2 eves gyerek, aki nem beszél még?

Figyelt kérdés
2 es fel eves fiam van, nem beszél, csak pa4 szót hasznal, azoknak is az elso vagy második szotagjat. Ez egy masik probléma, csak összefügg szerintem azzal, hogy egesz nap csal nyafog, torokhangon vakkant ha nem tetszik neki valami, igazabol barmikor barmilyen helyzetben ezt csinalja. Sokszor rakiabalunk, mert annyira zavaró mar, es nem tudjuk az okát. Pl tok jol eljatszik, szeret pakolaszni dobozokban, aprosagokat es azon is elkezd sirni, nyavogni. Minden pici aprosagon mar, ott tart. Es semmit nek mond ha megkerdezzuk mi a gond, mit segitsunk, higgadtan kezdjük. De nem reagal jol, megjobban visit nekunk, sir csapkod. Mar szerintunk ő se tudja miért. Nem hagyja, hogy segitsunk ha valami nem sikerul. Ragaszkodik a sajat sikertelensegehez. Próbáltuk a tsmt tornat mar, de nem neki valo, nem tudtam vele csinálni. Ovodaba megy szeptemberben, azt varom, hatha megindul a beszéde es ki tudja fejezni magat. Az a kerdesem, hogy akinek nem beszél igy a gyerek, hogy birja elviselni a melle jaro hisztiket, mert nem ertjuk egymast ugye. Egyszeruennem tudjuk visszafogni magunkat sokszor, annyira hergel, tenyleg, ha nyugodtan is telik a nap, ő mindig talal okot a hisztire, vagy, hogy ugraltasson valamiert. Es nem akarom, ezt, hogy veszekedjunk ra, de nem ert neha csak ha rakiabalok. Nincs eszközom sajnos, nem figyel ha higgadtan beszelek hozzá.

2023. jún. 23. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Jó lenne látni objektíven, ti hogy funkcionáltok, mint család. Hogyan beszéltek egymással, mit lát a gyerek. Ha a gyerekkel is kiabáltok, valószínűleg egymással is.

2 éves gyerek, keményen a dackorszakban, amivel láthatóan semmit sem tudtok kezdeni. Úgy írsz róla, mintha egy felnőtt lenne, aki játszmázik veletek, aki direkt ki akar veletek cseszni.

2023. jún. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

"de nem ért néha, csak ha rákiabálok"

Ki kell vizsgáltatni a hallását. A torokhangok jól rezegnek "befelé", azért is csinálhatja, mert azt jobban érzékeli, mint a kiadott hangokat.

2023. jún. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Valószínűleg részben dac, részben meg frusztrálja őt is, hogy nem tudja kifejezni magát. 2 évesen a lányom sem sokat beszélt, pár szót csak, és kőkemény puffogásokat tudott levágni, ha épp nem értettük meg, amit akart. Aztán beindult és 2,5 évesen már gyönyörűen beszélt, meg is szűntek ezek a hisztikék (a dackorszak miattiak persze nem :D).
2023. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De basszus, ő egy kisgyerek. Egy 2,5 éves semmi olyat nem csinál, ami miatt rá kellene kiabálni. Ha már most nem bírjátok magatokat fékezni, az nem jó jel a jövőre nézve. A beszédfejlődés hosszadalmas dolog. Hiszti, nyafogás közben tudja majd utoljára kifejezni magát rendesen. Évekig tanulják, hogyan beszéljenek az érzéseikről érthetően, és ez sok foglalkozást igényel.

Próbáljatok inkább a testbeszédéből olvasni. Az én kisebbem is 2,5, két évesen nem beszélt még ő sem, most se túl sokat, de azért egy szülő, aki mindig a gyerekkel van, eléggé ismeri az ekkora gyerekét ahhoz, hogy megértse őt.

Próbáljatok kicsit türelmesebbek lenni, mert a dackorszak most jön. Először is nem ugráltat, hanem a legtöbb dologhoz még kicsi, segítségre van szüksége. Ekkora gyerek mellett már nem lehet annyit pihengetni, mint egy baba mellett, akit leteszel, és ott marad. A gyerekek ilyenek, ez természetes. Ne vedd úgy, hogy ugráltat, ki másnak kellene ugrálnia, ha nem a szüleinek? És nem is dől össze a világ, ha épp nyűgös, és nyafizik. Hát a gyerekek ilyenek. Mi lesz még ezután, huhúú..

2023. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ovi még lehet korai lesz neki, kivéve persze ha mini csoport, szóval attól nem várj megváltást, nála nagyobb és már beszélo gyerekeket is megvisel általában az ovikezdes, nagy sokkhatás lesz neki főleg hogy kifejezni se tudja magát. Most inkább nagyon sok támogató szeretetre lesz szüksége mint idegessegre és elvárásokra.
2023. jún. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2 évesem folyékonyan beszél, és ő is sokat "hisztizik". Életkori sajátosság, tök normális. Esetleg tényleg rátehet egy lapáttal, hogy nem tudja kifejezni magát és ettől frusztrált.
2023. jún. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az en lanyom nemreg mult 2,5 nem az a tipikusan akaratos fajta (lattam akaratosabb gyerekeket) de ezt a reszt megoldottam mert nalunk is jelen volt: "vagy, hogy ugraltasson valamiert." nem mesz es kesz. Elmondod hogy most mast csinalsz faradt vagy nincs kedved. Par napig eltart hogy probalkozik de aztan ra fog jonni hogy ezek a szavak azt jelentik hogy varjon turelmesen vagy foglalja el magat. Ma pl felorat napoztam mellette mig pancsolt a kertben. 2 honapja nem igy lett volna. Elotte utana az ove vagyok. Ha haztartasi munkat vegzek ott mar tudja hogy nem vagyok elerheto de az hogy en csak ugy ott vagyok es nem csinalok lathatoan semmit az regebben igencsak triggerelte 😂
2023. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Először is több türelem kell hozzá, mivel nem tud beszélni , ezért nem tudja magát kifejezni ez kivaltó ok+ dac korszakban van .

Érdemes lenne megnezetni , lehet, hogy korai fejlesztésre lenne szüksége.

Lehet , hogy baj van a beszédértésével , hiába mondod neki , de ő nem érti , ez is hisztihez vezet .

Kislányom 3 múlt sajnos még nem beszél nálunk is sok a hiszti . De már javul , mióta járunk fejlesztésre .

2023. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!