Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a rövid cikkről, amiben az Orvosi Kamara leszólja és kioktatja a szülő nőket a viselkedésükről, jogaikról?

Figyelt kérdés
[link]

2018. nov. 22. 18:16
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Milyen orvosi kamara? Ezt egy újságírónő írta. És nagyrészt egyetértek vele.
2018. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%
Én is egyetértek a cikkel.
2018. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
43%

Fehaborito

Szolgalolany meseje

No neve csond fekudjon hanyatt majd kinyomjak belole a gyereket es legyen halas fizessen erte

Minden nemzetkozi eloirast es ajanlast atlep pokhendi hizzaallas

Szuleszeti eroszak jogosa tetele

2018. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
68%

Azt, hogy manapság tényleg ez a tendencia. Ide is írogatnak nők, hogy lelkibetegek mert császározták őket pedig nekik masszív elképzeléseik voltak a természetes szülést illetően. Hiába született egészséges gyerekük, aki ki tudja milyen fogyatékos lett volna ha nem császározzák, az kit érdekel. Rinyálnak, hogy a kórház ilyen meg olyan de magánban szülni, azt már nem pedig ott aztán már majdnem wellness van. Divat hisztizni a gátmetszés gyakorisága miatt is, való igaz, szakadni/repedni tokáig sokkal jobb...

Divatos a háborítatlan, természetes szülés, labdán, kádban, kutyapózban gátvédelemmel, gyertyafénnyel, vonós négyessel, 5 csillagos ellátással és ugyan a többség nem de bizony vannak akik össze-vissza hisztiznek ha ez nem jön össze, csak itt is minden napra jut egy. Ezek többsége pedig a nagy orvosfogadás ellenes, aki meg van lepve, hogy az ügyeletes nem kereste fel egy nappal szülés előtt, hogy mégis mire vágyik őkelme...

Senkit nem szeretnék megbántani a kommentemmel azt leszögezném.

2018. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
36%
Nőként nem fogok elnézést kérni egyetlen orvostól sem, mert diploma nélkül van határozott elképzelésem arról, hogyan akarok szülni és mit engedek másnak csinálni a testemmel. Az orvos dolga a vészhelyzetek megoldása. A többi nem. Ma szülesztés megy nem szülések. Lehet azt mondani, hogy hiszti, pont leszrom.
2018. nov. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Van benne igazság, de a másik oldal véleményében is. Szóval tényleg nagyon sok az indokolatlan vagdosás, beavatkozás, amikor nem lenne szükséges, mert az orvosnak úgy épp gyorsabb és kényelmesebb. De ugye itt jön képbe az, hogy laikusként honnan tudjuk biztonsággal megítélni, mikor fölösleges, és mikor szükséges.

Én épp vbac-ra készülök, ez is egy vitatott terület, bár egyre több orvos áll ki mellette. Amikor erről a dokimmal beszéltem, mondta, hogy részéről oké, sőt, abszolút egyetért, ha minden rendben. Mondtam neki, hogy természetesen én is csak akkor akarom, ha minden adott, nem mindenáron, ha azt mondja egy ponton, hogy ez így veszélyes, és legyen császár, nem állok le vitatkozni, meg hisztizni, hogy de én szülni akarok. Látható volt a fején a megkönnyebbülés, gondolom volt már ellenkező tapasztalata.

Ismerek is egyébként olyan nőket, akik nagyon kiállnak ezekért a dolgokért. Hogy őket ne piszkálják, ne mondják meg, hogy szüljenek stb. Valahol, bizonyos dolgokban egyetértek, de nem tudok ezzel teljesen azonosulni, mert néha tényleg az van, hogy kb. ellenségként kezelik a dokikat, és szerintem nem teljesen látják reálisan a helyzetet, meg azt, hogy ők maguk mit tudnak kompetensen megítélni és mit nem. Olvasnak sok mindent a neten, ami közt tényleg sok a hasznos infó, de sajna egyesek komolyan gondolják, hogy ettől már jobban értenek a témához, mint adott esetben egy orvos.

Egy ideális világban mondjuk ugye az orvosról is feltételeznénk, hogy arra törekszik, ami a kismamának is jó, és nem az érdekli, hogy mikor indulhat haza, meg hogyan zavarhazná le a szülést minél gyorsabban. De azért tudjuk, hogy ez sem feltétlenül így van. Szóval nehéz ez az ügy.

2018. nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem van igazság benne


És nem szólja le, hanem tényt közöl.


Viszont valóban sokszor protokoll a gázmetszés

Rengeteg indokolatlan császár van,


Azt aki ezt a cikket írta nem slázták meg, és nem kezelték úgy

Mintha semmi köze nem lenne ahhoz, amit vele csinàlnak.


Tegát az igazság, mint mindig középen van

2018. nov. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

Egyet értek a cikkel, de a másik oldallal is egészséges keretek közt.

Bár én nem vagyok hive a szenvedjünk napokig dolgoknak mert jaj az természetes, de a siettetés híve sem.

Én úgy voltam vele, legyen gátmetszés, mert nem akarok szanaszét szakadni, és kellett is. Semmit nem éreztem belőle, és még a doki se vette észre a helyét.

A császárba is belementem volna, ha az életünk múkik rajta, nem akartam kutyapózba szülni, és elképzelni sem tudom, hogy lehet épp két fájás közt mondjuk bevágni egy szendvicset.

Nem volt fogadott dokim, mégis emberségesen láttak el és nem hagyott az ellátás maga mögött rossz szájízt.


Sokan tényleg el vannak szállva maguktól, hogy az én testem, meg majd én tudom, hogy kell és mi a jó... Ez mind szép és jó, de meg kéne már tanulni, hogy attól, mert 89000 cikket és publikációt elolvasunk x fajta dologról, nem lesz senkiből szakember. Elvégre nem véletlen tanulja az orvos 10 évig a szakmát...

2018. nov. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
42%
Az a véleményem, hogyha majd itt is olyan jó lesz az ellàtàs, egészségügy mint külföldön, és olyan tanult, folyamatosan fejlődő orvosok lesznek mint ott, akkor lehet ugatni. Amîg ott tartunk, hogy nem tudnak Eda-t normalisan adagolni, rutin a gàtmetszés első gyereknél ha kell ha nem mert nem birnak anelkul normalisan vilagra segiteni gyereket még ha lehetne akkor sem, amig osszevarrnak noket huvelyben erzestelenites nelkul, mondvan azt nem lehet erzesteleniteni, amig nyomatjak az oxitocint ha kell ha nem,amig vam alternativ szoba csak epp hasznalni nem lehet mert csak szuloagyon szettet labbal garvitacio elleneben nyomva tudnak vilagrasegiteni egy gyereket, nehogy le kelljen mar terdelni draga doktorurnak 200 ezerert a foldre a terdelo nohoz, aki a gravitacio segitsegevel tol, es meg erre buszkek is vagyunk mert "anyàd meg nagyanyàd is igy szult nekik jo volt neked is jo lesz," igaz az 30-60 éve volt .... na addig inkabb ku*ssss.
2018. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Valóban egyes, az Orvosi Kamara osztott meg egy cikket.

Én egyébként a 6-ossal értek egyet, mert több élethelyzet, több oldala van ezeknek a történeteknek. Én is láttam már itt hisztizni anyákat akik depisek voltak mert császározták őket és szinte belebetegedtek ebbe, pedig egészséges a gyerekük. Nekem teljesen mindegy hogy mit csinálnak velem, nem érdekel mennyire szenvedek, a lényeg hogy egészséges legyen a gyerekem. Persze, én is elképzelem hogy tökéletes gyerekem lesz, fél órán belül fájdalommentesen kitolom a babám, de sajnos a valóság nem így történik. Másrészről pedig sokszor lekezelően bánnak az orvosok a nem tejelős (azaz hálapénzes) betegekkel. Én van hogy szégyellek már kérdezni a nőgyógyásztól, mert alig várja hogy megszabaduljon a betegektől.

2018. nov. 22. 20:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!