Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ez mitől lehet és mennyire...

Ez mitől lehet és mennyire normális? Normális dolog egyáltalán? Többi lent

Figyelt kérdés

Van egy 22 éves, visszahúzódó, zárkózott, vak öcsém. A családunkban hat gyerek van, közülük az egyik egyidős a lányommal, de az alábbi jelenség csak a lányomnál figyelhető meg. Ha átmegyünk a szüleimhez, ahol az öcsém is lakik, és a lányom meglátja az öcsémet, el kezd sírni, és kvázi menekül a közeléből. És ha mondjuk neki, hogy dehát bátya nem bánt, akkor azt mondja sírva: de igen. Úgy néz ki az egész, mintha az öcsém, nem is tudom, minimum megverte volna legalább egyszer vagy bántotta volna, holott alig találkoznak, sőt, egyszer még az ölébe is ültettem és akkor a lányom egy mukkot sem szólt. Ez csak kb fél éve van, hogy így fél, mondhatni retteg tőle és nem tudom miért.


Minden gyanakvást megelőzendő, sosem voltak kettesben, tehát OLYANRÓL szó sem lehet. Normális reakció ez egy gyereknél?



2023. szept. 26. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a gyermek?


Minden rosszindulat nélkül, szerintem a lányod nem tud mit kezdeni azzal, ahogy öcséd kinéz a vaksága miatt.

2023. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Derjaderja ***** válasza:
100%

Visel szemüveget? Ha nem, hogyan néznek ki a szemei?

Valamelyik ezek közül ijeszti.


Mennyi idős?

Szerintem nem szabad erőltetni, ahogy nő, elmúlik ez, mesélj neki családi történeteket, amiben pozitív szereplő volt vagy keress hasonló érzekenyítő könyvet.

De idő ez.

2023. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
3 éves
2023. szept. 26. 17:07
 4/13 anonim ***** válasza:
26%

A tobbi kerdesre miert nem valaszolsz ?

Igy latatlanban, hogy adjunk tanacsot, ha derogal valaszolni ?

2023. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Öcsém nem visel szemüveget, de hogy mennyire látszik az szemén: hát nekem nem annyira, én megszoktam úgymond
2023. szept. 26. 17:36
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenek nálunk is voltak, hogy valakit kinézett magának és utálta. Elmúlt később. Amikor kisebb volt 1-2 éves nem viselte el ha valaki kifujja az orrát, több hónap volt mire rájöttem, hogy ez a baja.
2023. szept. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet a lányod baja, mèg olyan irreális hülyeség is, hogy egyszer azt álmodta, hogy az öcséddel ment sétálni, és mivel öcséd nem látta a járda közepén napozó macskát, ezért rálépett a farkára, és ebből a gyereknek az jött le, hogy öcséd bánt. Vagy pont attól fél, hogy ő is megvakulhat. Vagy az öcséd tényleg bántotta valamikor, akár úgy is, hogy ez egyikőtöknek sem tűnt fel, mert mondjuk csak a kezét fogta meg szorosabban, mint ahogy azt mástól megszokta, de a gyereknek ez már bántás volt.
2023. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És mi a teendő? Kinövi majd?
2023. szept. 27. 08:43
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kislány voltam, nagyon féltem egy férfitől, nem voltam hajlandó a közelébe se menni. Róla később kiderült, hogy rossz ember volt.


A legkisebb Fiam egy ideig félt a keresztanyja párjától, szó szerint sírógörcsöt kapott, ha csak meglátta. Rá néhány hónapra viszont már a nevén szólítva kereste, amikor mentünk hozzájuk!


Ha valóban nem bántotta soha, akkor a második megoldás lesz, és kinövi...

2023. okt. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9

Mondom, még az ölében is volt, és semmi baja nem volt. Csak pár hónapja van ez. De mit értesz azon hogy kiderült, rossz ember volt? Pedofil esetleg?

2023. okt. 9. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!