Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Másnak is rossz alvó a gyerek?...

Másnak is rossz alvó a gyerek? 4 éves lesz de még mindig minimum 1 óra amire elalszik délután, este is. Soha nem volt könnyű elaltatni. Reggel minden nap 5-6 körül felkel. Este is soká alszik el.

Figyelt kérdés
Minden nap megyünk játszótérre. Majdnem minden nap éjjel is minimum 1x felkel. A testvére jó alvó. Ő szinte soha nem kel fel ilyen korán, este is hamar elalszik. Ha nem alszik délután akkor meg nagyon nyűgös. Ráadásul benne van a dackorszakban, nagyon nehéz vele. Mit lehetne tenni? Köszi
2023. szept. 29. 15:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
4 és fél éves, még mindig ilyen m
2023. szept. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem már el sem alszik,délután viszont este 5 perc és horkol.

Nincs nagy alvás igénye a gyerekednek.

2023. szept. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A fiam3,5 éves

Soha nem volt könnyű elaltatni, volt 1 évesen is olyan, hogy nem aludt egész nap

De kitapasztaltam, ha éjszaka alszik 9-10 órát, akkor napközben el lehet altatni, afelett meg se próbáltam

Viszont ha bealudt délután 5- re, szépen aludt másnap reggel 6- ig

Ez volt kb 2-3 éves korig

3 évesen délután kezdett el oviba járni ( 13-18- ig), szóval nem aludt délután

Az elején nehézkes volt, de azóta napközben nem alszik és este 12-13 óra ébrenlét után, 1-2 perc alatt elalszik és alszik 11-12 órát.

Persze ha nem alussza ki magát este, akkor az oviban bármikor aludhat, és itthon is tud napközben pihenni

2023. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én gyerekeim 4 évesen már egyáltalán nem aludtak délután. Ennek ellenére a fiam este nehezen aludt el, de reggel meg nem bírtam felkelteni.

Mikor alszik el a gyereked este, hogy reggel 5-kor már fenn van?

2023. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kb fél 10kor alszik csak el. Keveset alszik sajnos.
2023. okt. 4. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg nagyon keveset alszik. Még akkor is, ha délután is alszik.

Mi annak idején voltunk a Madarászban alvásvizsgálaton, de nem mentünk vele sokra. Mert az én fiam nagyon nehezen aludt el, aztán meg éjjel felébredt, és hajnalig megint nem aludt el. Utána viszont átaludta a fél napot. Persze, a Madarászban sem aludt el a vizsgálaton. Vártunk ott éjfélig, akkor azt mondta a doki, hogy úgy nem tudja vizsgálni, ha nem alszik el. Hát mondtam neki, ha elaludna, nem lennénk itt!

Szerintem, ha amúgy jól van a gyereked, akkor ennyi az alvásigénye. Nem vagyunk egyformák. Érdeklődhetsz az alváslaborban, de sok értelme nincs szerintem.

2023. okt. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Nálam például rengetegszer kelt fel éjszaka, és kutattam, nem tudtam az okát azon kívül hogy felkellett vagni a nyelvét mert nem tudott enni rendesen. De a probléma nem oldodott meg teljesen, enyhébben de továbbra is gyakran felebredt ejszaka es este nehezen aludt el

Amit próbáltam:

Csak annyi hogy a fejéhez meleg pokrócot tettem mert azt vettem észre hogy szereti ha melegbe van a feje

És láss csodát:

Ejszaka csak 1x ha felébred es reggel sem kel már olyan korán.

Fura, de van amelyik baba keresi azt a bekeritett érzést amit az anyaméhben erzett, es igy érezni magát jobban .

Próbáld meg😉

2023. okt. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7es: köszi de már nem baba. 4 éves lesz.
2023. okt. 8. 06:35
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
4 éves ikreim vannak, ne is mondd... szerintem még nem volt olyan éjszaka, amit átaludtak, vagy amikor időben elaludtak. Most is épp éjszakázunk az egyikkel.
dec. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33%

Lehet zseni. A zsenik keveset alszanak. De tényleg.

Johet a lepontozas az irigyektől

febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!