Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4 éves kisfiam miért köpköd...

4 éves kisfiam miért köpköd és verekszik az oviban?

Figyelt kérdés
Egy idoben itthon is ment a kopkodes, de mar hetek ota nincs, igy arcul csapaskent ert,hogy bent folyamatosan kopkod, verekszik, az a baj ok nelkul,odamegy es csapkod es nyilvan 5x kell megkerni mindenre is, hogy megcsinalja. Mondtam hogy nyugodtan szaknkcionaljak,muszaj, de ha itthon nem kopkod es verekszik ok nelkul, akkor ezzel en mit csinaljak? Produkalja magat bent, azt mondjak. Majdnem elsullyedtem. Itthon elmondom neki, megigeri 100x aztan bent gondolom csinalja ugyanugy. 20 fiu van a csoportban, azert a tobbi sem lehet szent, ugy gondolom. De azert jo lenne mar ugy menni erte, hogy nem csak a rosszat hallom. :(
2023. nov. 10. 16:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Akkor mi a terv?
2023. nov. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

"Legyek ebben biztos, mert te, a gyakorikerdesek anonim kommentelője okosabbnak hiszi magát tapasztalt orvosoknál? Kösz nem."

Oké ne higgy nekem, igazad van, nem tudsz rólam semmit. Mondjuk azt legalább tudom, hogy a pszichológus az nem orvos, Csaxólok. Ennyivel máris többet tudok nálad.

Viszont a város összes pszichológusánál voltunk, és többet ártottak a gyerekemnek, mint használtak. Mára odáig jutottam a kamasz gyerekemmel, hogy a pszichológus szót meghallja, már ordít.

Auti-adhd-s egyébként. 8 évig jártunk pszichológushoz. Ez az eredmény. Sok ismerősöm van, aki hasonlókról számol be. Képtelenek bármit kezdeni velük, csak látszatkezelések vannak, hogy elmondhassák, hogy dolgoznak, de igazából nincs eredménye.

Oltári nagy divat most az, hogy a gyerek egyet sikít, már rohanunk vele pszichológushoz, mert a sok tudatlan ember azt olvasta a neten, hogy majd a pszichológus megold mindent. Nem tudja megoldani. Ha a gyerek olyan idegrendszerrel született, nem tudja megoldani. Ha olyan a családi háttér, nem tudja megoldani. Ha bántják az óvodában nem tudja megoldani. Tudod mit csinál? Beszélget a gyerekkel. Ezt meg te is meg tudod tenni. De oké, lehet próbálkozni, majd szóljatok, mire jutottatok.

2023. nov. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Közrejátszhat a csoportdinamika is, de... Ugye tudod, hogy mindenki, gyerekek, felnőttek, de főleg a gyerekek ott engedik ki a gőzt, ahol jobban biztonságban érzik magukat? Ahol meg tartanak valamitől, ott "viselkednek". Szóval igenis fel kell tenned magadnak a kérdést, lehetséges-e, hogy otthon szorong valamiért? Nem arra gondolok, hogy esetleg veritek vagy ilyesmi, de lehet egy túlzott kontroll, állandó tiltás, büntetés, túlzott szabályok, kistestvér, feszült párkapcsolat közted és a párod között? Ha van valami az otthoni életetekben, ami okozhatja, hogy így viselkedik az óvodában (kienged valamiféle hordozott feszültséget más gyerekkel szemben), akkor igenis tudsz mit tenni, tudtok mit tenni az apjával együtt: rendbe tenni a családi életeteket. Az, amit leírtál, hogy orvosnál három ember fogja le, ordít, idegennel nem beszél (mármint a jelenlétetekben sem), mind arra utal, hogy vannak azért a háttérben otthon, nálatok dolgok, amikre igenis van ráhatásod.
2023. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%

"Auti-adhd-s egyébként. 8 évig jártunk pszichológushoz. Ez az eredmény. Sok ismerősöm van, aki hasonlókról számol be. Képtelenek bármit kezdeni velük, csak látszatkezelések vannak, hogy elmondhassák, hogy dolgoznak, de igazából nincs eredménye."


Ne keverjük ide az autistákat könyörgöm. Az egy teljesen más kategória, ott elhiszem hogy kevesebb az eszköze egy pszichológusnak. Egy autista gyereknél be kell látni, hogy vagy integrálható, vagy nem, és ha bántja a többieket akkor NEM.


De ahhoz hogy megtudjuk mi baja a szerencsétlen gyereknek ki kell deríteni, és nem a googleból, nem a gyakoriról, hanem el kell vinni szakemberhez.

2023. nov. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
4 éves gyereket nem is kell a pszichológushoz vinned, hanem neked kell elbeszélgetni a pszichológussal a gyerekről.
nov. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha az en gyerekemet bantottak volna elvittem volna masik oviba
dec. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!