Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Teljesen kivagyok, úgy érzem...

Teljesen kivagyok, úgy érzem csődöt mondtam nevelésben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok emberhez fordultam már, de érdemleges, hasznos tippeket nem igazán kaptam

Kislányom lassan 3 éves és születése óta nagyon nehéz vele. Sosem volt az a tipikus jó alvó még újszülöttként sem aludt sokat. Mai napig is kell éjjel. Ez csak a jéghegy csúcsa

Szó szerint kezelhetetlen. Nem fogad szót semmiben és nincs semmi amivel zsarolni lehetne vagy szépen rávezetni a helyesebb viselkedésre. Értem én hogy dackorszak, de őszintén ő mindig ilyen volt, már pár hónaposan is akaratos és makacs. Nem tudunk vele elmenni sehova mert nagyon rosszul viselkedik. A boltban elszalad, a kezemet még soha nem fogta meg sehol, egyszerűen lefekszik és nem kel fel míg el nem engedem, mellettem nem jön, csak rohan el mindaddig míg eltűnik szem elől. Itthon is unatkozik, téblábol, nem foglalja el magát semmivel. Ha be akarom vonni őt főzésbe vagy másba 2 perc után otthagy és nem érdekli semmi. Kint a járdán szalad rohan lefekszik a sárba vagy víz kellős közepébe

Akármit mondok vagy győzködöm vagy ráütök egyszerűen érdektelen.

Voltunk már terápián de csak pénzt hagyunk ott és minden ugyanolyan. Diagnózis nincs, nem is kell, mert nincs semmi baja csak egyszerűen nehezen kezelhető és szófogadatlan mindenben...

Nekem nincs módszerem erre, tippek?


jan. 6. 11:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%

Lehet ADHD. Az èn fiam is ilyen volt. Avval a különbsèggel, hogy sètàlàskor legtöbbször együttműködő volt. Nem mindig, volt, hogy kirohant mellólem boltbòl, bankbòl, aztàn röhögve vàrt az ajtó előtt.

Ami bevàlt: rengeteg szabadban eltöltött idő. Tènyleg rengeteg. Ha az idő engedte, volt, mikor 6-9 òràt is kint voltunk.

Nem belemenni piti vitàkba. Ami nem 100%-ig fontos, azt erdemes ràhagyni.

0 erőszak (nem mindig sikerül) Mèg soha senkit nem vertek vagy kiabaltak jobbà. A feszültsèget viszont erősíti, ès rossz mintàkat tanul belőle.

jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%
Pedig abszolút valamilyen viselkedészavarnak tűnik amihez szakember segítsége kellene.
jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%
Autista.
jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a te hozzaallosodon is érdemes lenne dolgozni. A gyerek általában tükröt tart. Érdemes először nekünk szülőknek saját magunkban keresni a hibát.
jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Azt mondták nem adhd-s és főleg nem autista

Bennem is felmerültek mindezek, de a szakember megerősítette, hogy semmiképpen sem áll fenn, hanem egyszerűen ilyen ő

jan. 6. 13:05
 6/33 A kérdező kommentje:

#1

Az remek, hogy elfut, és aztán vár, viszont a lányom elfut és nem jön vissza soha többet magától még ha szólítom se vagy "otthagyom"

jan. 6. 13:05
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

9 éven keresztül mondogatták nekem, hogy semmi baja a lányomnak, csak én vagyok inkompetens, elrontottam, miattam ilyen... mire lett diagnózis.

Mondjuk addigra rég tudtuk, hogy nem rajtunk múlt, mivel született egy "tökéletesen" kezelhető testvére, akinél minő meglepetés: működtek a neurotipikus gyerekekre szabott nevelési módszerek, pedig állítom más, tőle is agylobot kapott volna.

jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 babyboom567 ***** válasza:
90%

3 évesed van,mi kb 2,5 éves korától járunk mindenféle fejlesztésre, és jah, én is így voltam még az elején a tsmt tornával 3 hónap után,hogy semmi eredmény,blabla(én is azt hittem,hogy ellötyögünk 2-3 alkalmon és rendbe lesz a gyerek)Hát nem.Kőkemény évekig tartó meló,hogy az idegrendszere behozza a lemaradást.

Most 7 éves a gyerekem,ezerféle fejlesztésen vagyunk túl(ABA-terápia,Meixner beszédindítás,neurofeedback-terápia,Tsmt-torna,KMT-torna,magán gyógypedagógia,ovis gyógypedagógia,logopédia,itthoni eszközök,játékok,feladatok,napirend),és most már lehet azt mondani, hogy már látszik a fény az alagút végén.

Attól mert nem autista/adhd-s a gyereked,idegrendszeri éretlensége lehet,vannak rá fejlesztések.Viselkedészavara lehet(van),erre is van terápia(pl ABA)CSINÁLNI KELL!Most van még 3-4 évetek suli előtt behoznia a viselkedési lemaradásait,ha nem akkor vért fogtok izzadni a suliban.

És elég fontos ötlet/tanács,nulla képernyőidő(főleg nulla telefon)+ nulla hozzáadott cukor legyen,eszméletlenül pörgetik ezek az amúgy is másképp működő idegrendszerét.Igen,mi is elrontottuk,én sem hittem el,hogy árt,és én sem hallgattam senkire, aztán most ezerrel szo...punk miatta.

jan. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom nem jött össze könnyen a teherbe esés, vagy külső segítség nélkül és itt az eredménye.
jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
9, autista lányom első próbálkozásra jött össze. Panaszmentes terhességből spontán, hüvelyi úton született.
jan. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!