Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás gyerek? Mit tudnék...

Problémás gyerek? Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 éves múlt. Pici kora óta voltak vele problémák. Kivizsgálásokra, terápiára még várjuk az időpontot, de kezdem feladni. Nem bírom idegileg. Dühkitörések mára mindennaposak lettek. Most pl azon ment a hiszti, hogy mandarinevés után megkértem, hogy menjen kezet mosni, mert koszos a keze, ne fogdosson össze mindent, 3x kertem meg szépen, hogy menjen kezetmosni. A negyediknél már a párom (nem az apja) is megkérte szépen, 2x, a gyerek rávágta hogy nem. El lett véve a kezéből a játék, hogy me ragacsozza össze mégjobban, erre olyan dührohamot kapott a gyerek, csapkodott, visított mint akit nyúznak, ököllel ütötte a falat, stb. Kb 3-4 hónapja még engem is ütött, rúgott, mikor hogy ért. Erről sikerült leszoktatni nehezen. De a dührohamok egyre gyakoribbak, és már nem bírjuk idegileg. Tegnap este pl játszottak a párommal, birkóztak meg csikizték egymást, nevettek, erre egyszer csak elpattant az agya, elkezdett üvölteni, csapkodta az ajtókat, kiabált meg tombolt.

Az időpontokat még várjuk, de már nem bírjuk idegileg. Mit lehetne tenni?


jan. 21. 14:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
Derült égből most kezdődött, hogy még csak most kerestek időpontot?
jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem. Október közepén kértem időpontot, de nagyon hosszú a várólista, több hónap. 2-4 hetente hívom őket, de mindig azt mondják, hogy hosszú a lista, de rajta vagyunk.
jan. 21. 14:59
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Hová kértél időpontot?
jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Addig is próbáljátok elkerülni a konfliktusokat, olyan helyzeteket, ami kiváltja belőle a dühöt. Tudom, hogy ez furán hangzik, mert kb. a nevelés ellentéte, de múködik. Én SNI-s gyerekekkel dolgozok, köztük egy autistával is. Tavaly kb. napi 4-5-ször volt dührohama, üvöltös, káromkodós, agresszív. De ahogy kiismertem, és rájöttem, hogy mi váltja ki, lassanként egyre jobb lett. Most már kb. havi 1-2 alkalommal fordul elő. Hagyjatok neki egy kis időt dühöngeni, lépjetek hátra, ne szóljatok hozzá, de legyetek ott vele. Mikor kezd lenyugodni, akkor próbáljatok alternatív megoldást keresni. Pl. nem kivenni a kezéből a játékot, hanem felajánlani valami pozitívat kézmosás után. És tudassátok vele, hogy teljesen rendben van dühösnek lenni, de meg kell találni a megfelelő módját a levezetésnek.
jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

#3: hiába írom, nem magyarországon élünk.


#4: köszönöm! Az is baj, hogy hiába tiltok meg neki valamit, vagy mondom hogy nem, és elmagyarázom neki hogy miért nem, csak azért is csinálja, meg megkérdezi még ugyan azt vagy 20x legalább, és amikor mondom hogy nem, (pl nem ehet csokit, mert ma nem édességnap van, majd szombaton), mondja hogy de, odamegy a fiókhoz és szedi ki a csokit, hogy márpedig ő eszik. Többször próbáltam már elterelni a figyelmét valamivel a hisztijeiről, ajánlottam fel neki dolgokat, de semmi. Most is pl felajánlottam, hogy gyere ülj le ide, társasozzunk valamit, válassz ki valamit amivel szeretnél játszani (minden este társasozunk hárman, szereti), mondta hogy nem, befogta a fülét, ott ült a konyhaasztal alatt és visított.

jan. 21. 15:09
 6/25 anonim ***** válasza:
81%
@5, nem a hely érdekel, hanem hogy szakszolgálathoz (vagy a kinti megfelelőjéhez), gyermekpszichiáterhez, pszichológushoz, fejlődésneurológushoz?
jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
87%

5, ezek az "eszközök", amiket sorolsz egy 2-3 éves dackorszakoshoz illenek. Elterelés, alternatívak...

Egy 7 éveshez ez édeskevés.

Arra kellene rajönni, hogy mi váltotta ki a pálfordulást. Mi változott az életében? Minek a lecsapódása lehet ez.

Mert ha neurológiai gond lenne, nem 7 évesen jön elő, hanem évekkel ezelőtt.

jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
88%

Rengeteg kint töltött idő. Megfigyelni, hogy mire borul ki, olyan helyzeteket kerülni. Ami nem fontos, azt ràhagyni. Mielőtt megèhezik, elfàrad teljesen, elvinnj enni, aludni.

Felvàltva, legalàbb heti 1x menjetek nèlküle külön programra.

jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anya halála után voltak ilyenek. Valaminek kellett történnie, ami kiváltja. Mikor váltatok el az apjával? Vagy mikor költöztetek össze a pároddal?
jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

#6: nem tudom pontosan. Itt nem így működik. Kértem időpontot ilyen családsegítő terápiára, ami kimondottan ilyen problémás gyerekekkel foglalkozik. Oda kell először menni, beszélgetnek kettőnkkel (gyerek+én), aztán külön-külön velem és a gyerekkel. Ők átvizsgálják, és azok alapján döntik el, hogy melyik irányba kell menni a segítségért.

Sima orvoshoz pedig kértem időpontot adhd-kivizsgálásra, mert arra is gyanakszunk (iskolában a tanárok is).


Nem most kezdődött, kiskora óta voltak nála hasonló dühkitörések, csak sokkal ritkábban. Párom tavaly júniusban hozzánk költözött, akkor kicsit sűrűsödtek ezek, de nem ennyire. Augusztusban elkezdte az iskolát, akkor kezdett el agresszívan viselkedni itthon, meg velem.

jan. 21. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!