Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista+adhd-s kisgyereknek...

Autista+adhd-s kisgyereknek (4 éves) mi segít elaludni?

Figyelt kérdés

Ha nem alszik délután, estére mindketten kikeszulunk. Ő is fáradt, én is,de nem tud elaludni és csak kínlódás van, a végén kinomban már kiabalok vele, volt, hogy mar sírtam, hogy aludjon.

Hol a takarót morzsolgatja, hlol az ujjait nyitja, zárja kényszeresen, de nem akar , nem tud elaludni.


febr. 25. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Mindog ugyanaz a napi rutin lefekvésnél. Pl tus pizsama fogmosi megigazitjuk a párnát betesszuk a macit báránykát számolunk. Vay van ilyen lazítós beszelgetés is hogy ellllazítjuk a lábujjunkat elllazítjuk a lábszárunkat és így végigmész a testen.


Es ezt kb minden lefekvéskor. És reflexszerűen be is épul majd alváshoz.

febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Autista kislány anyukája vagyok. Nagyon szoros, ismétlődő esti napirend. Ami minden egyes nap ugyanaz.

Ez ad biztonságot az éjszakához.

febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Én a kiborulást próbálom megelőzni. Ha bepörög azon, hogy kiabálok, akkor tényleg nem alszik el.


Volt már, hogy hosszas szenvedés után becsuktam rá az ajtót, egy ideig ment az ordítás bent, egy óra múlva simán elaludt. Nem ez az általános, de igen, volt ilyen is. Sőt, a mai napig van, hogy a 3. ellenkezésnél szó nélkül felállok és indulok az ajtóhoz, már magától mászik olyankor az ágyba és kéri a mesét.

febr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is nehezen aludt el, sokszor az segit ha a masik szobába hallja hogy hallgatok vmit peldaul a youtubeon , olyan monoton vmi es nyitva az ajtó közvetlenül ott vagyok ha szól.

De minden mast kipróbáltam már, minden lehetségest. Ez vhogy összejött

márc. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez utóbbi nálunk biztosan nem működne, még sajnos nem tud (akar?) egyedül aludni.

A napirendunk esténként ugyanaz, mégis nehéz vele. Sokszor olyan, mintha zsigerből ellenkezne velem, sokszor este még jön az, hogy éhes, szomjas, fáj a hasa, simogassam, bújjunk össze, még puszizzunk...

Valamennyire működik az ellazítas, lenyugszik tőle.

márc. 8. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!