Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen módszerek vannak egy...

Milyen módszerek vannak egy autista kisgyerek hatékoy lefoglalására, nevelésére?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Dadaként elkezdtem egy 3 éves kisfiúra vigyázni. A szülő az első beszélgetések alkalmával nem szólt arról, hogy a gyerek autista, az óvodából kellett ezt megtudnom. Ettől függetlenül, szeretnék vele hatékonyan foglalkozni. Tudni kell, hogy nem igazán beszél, sokszor hisztizik, folyton kéri, hogy öltben legyen.

Milyen játékok vannak, amivel hatékonyan le lehet foglalni, lehet fejleszteni?

Esetleg praktikák, amiktől neki is könnyebb lehet az élete?



2021. jan. 7. 02:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 7. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Keresgéltem én is, de ezt az oldalt még nem találtam meg. Elolvasom :)
2021. jan. 7. 03:22
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Az ovi mi alapján közöl veled ilyet és honnan veszik? Ennyi idősen diagnózisa még nem nagyon lehet.

A szülőkkel kell ezt megbeszélni.

2021. jan. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is autizmus gyanús (még most kezdtük a vizsgálatokat, de sajnos egyértelmű)

Rá is dadus vigyáz napi 2 órában (dolgozunk). Ő szeret ölben mesét olvasni, tornyot építeni, bunkerezni, labdázni vagy csak simán egyik tálból a másikba pakolni dolgokat, színek szerint szétválogatni a kockákat, mondókázni, rajzolni.

Nem feltétlenül kell vele kimondottam fejlesztő játékokat játszani, hisz tulajdonképpen minden játék a maga nemében fejleszt és annak a kicsi gyereknek már az is nagy változás, hogy egy idegen vigyáz rá. Szimplán csak érezzétek jól magatokat!

Ezt én sem értem, hogy az óvoda hogyan adhat ki egy ilyen információt (meg azt sem, hogy a szülők miért nem tájékoztattak róla).

2021. jan. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akár az is, hogy az óvónő öndiagnosztizált, mert neki nem tetszik valami. Fiamra is kitalálta anno az egyik és terjesztette mindenkinek, mintha az szégyen lenne, holott nem volt az, csak ő elbaszta a beszoktatását.
2021. jan. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös,te jó ég! Ilyet megtehet? És mit tudtok ellene tenni?

Az mondjuk szomorú, hogy manapság már minden gyerekre rámondják, hogy autista, aki egy kicsit is eltér a megszokottól.

2021. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Néhány tisztázandó infó:

Az óvoda nem mondta direkt, hogy autista, hanem a gyereket a speciális osztályba viszem én, illetve mindegyik kap egy-egy kitűző szerűséget, ami által felhívják az ovónők és más alkalmazottak figyelmét a gyerekek problémáira. Erre vonatkozóan van egy táblázat is az iskola által szolgáltatott anyagban (a szülők részére). A gyerek, akire én vigyázok, mókust kapott, s elvileg ez az autizmus kitűzője.


A szülőkkel elég nehéz beszélni, apukát nem is láttam még (pedig nem egyedülálló az anyuka, s nem is elváltak), az anyuka pedig folyton nagyon robbanékony, szinte hisztis. Mindig alig várja, hogy átadja a gyereket és el is vonul.


Kicsit engem is frusztrál a dolog, ez az első ilyen munkám, de több párbeszédre és információra számítottam. De igyekszem dolgozni, amivel lehet.


Köszönöm az infókat, mindenkinek ment a zöld. :)

2021. jan. 7. 08:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól sejtem, hogy ez nem magyarország?
2021. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem M.o.

Anglia, London.

2021. jan. 7. 11:11
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért durva, hogy engedélyezett azm hogy megjelölik a gyerekeket.
2021. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!