Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülőként, milyen rendezvények érdekelnének?

Figyelt kérdés
Egyesületünk autista gyermekeket nevelő családoknak, illetve pedagógusoknak rendez havi rendezvényeket. A szülőknek általában előadás van, addig a gyerekekre szakemberek vigyáznak. Milyen előadásokra jönnétek el szívesen?
márc. 12. 14:20
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen jellegű segítségre van szükség.

Ellenben szükség lenne több pedagógusra, több gyógypedagógusra. Az iskolák edukálására.

És mindenekelőtt nem sablonosan, kifejezetten felhívva a figyelmet arra, hogy attól hogy valaki ismer 1 autistát, nem ismeri mindet, mert mindhez más a kulcs.

A "zseni-mítoszt" is jó lenne elfelejtetni az emberekkel.

márc. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Pedagógusok számára is tartunk, és a vidéki civil szerveződések is tartanak előadásokat, képzéseket, de sajnos ott még kisebb az érdeklődés.

A mítoszrombolás valóban nagyon fontos lenne, köszönöm, hogy megemlítette.

márc. 12. 16:42
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyenre. Ami érdekel, azt az ismeretet a fotelben hátradőlve is megszerzem (három nyelven).

Autizmussal terhelt életünkben legkevésbé arra van szükségem, hogy ilyen rendezvényekre járjak.

márc. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sokszor auti gyereknek auti szülője van. És mindkettőt zavarná a tömegrendezvèny, zaj.

Van köztetek autista? Mert az annyira idegesítő, mikor a nem autista akarja megmondani, hogy milyenek vagyunk mi és mit kellene velünk csinálni.

Minden érintettnek ajánlom NeuroWild-ot facebookon.

márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Igen, több autista felnőtt is van köztünk.
márc. 12. 18:12
 16/38 anonim ***** válasza:
85%

Mondanál példákat, hogy miről szólnak az előadások?

Milyen témában?

A koncertet se tudom hova tenni. Még a szenzorosan már nem annyira érzékeny gyerekemet se tudnám semmilyenre elvinni.

márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógus vagyok, bár jelenleg nem ebben dolgozom. A gyermekem autista. Bármilyen rendezvény érdekel, ha a gyerekemre van,aki vigyáz addig.
márc. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Megkérdezhetem, melyik város vagy megye?

Ami engem érdekelne, az adott településen/megyében igénybe vehető segítség, hogy hol, milyen fejlesztési lehetőség van, melyik iskola és azon belül pedagógus milyen, milyen jövőképet tudnak felvázolni stb stb. Illetve a nagyjából azonos korú gyerekek szüleit lenne célszerű összehozni, tapasztalatcsere és "barátkozás" céljából. Az elméletet neten tényleg még tudjuk nézni.


Illetve nálunk is lesz szülőklub, de gyerekmentes, szülőknek kikapcsolódás. Viszont én a gyerek nélkül nem tudok menni sehová, nekem lóg a nyakamon és szeretünk együtt csavarogni, de nem is tudnám senkire hagyni.

márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:

18!

17 vagyok. Rajtam is lóg a gyerek,jön velem mindenhova. Nem hagyhatom egyedül otthon.

márc. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Egyértelmű számunkra, hogy gyerekfelügyelet kell, hiszen sokszor a neurotipikus gyerekek szülei sem tudnak felnőtt tarsaságban lenni, mert nincs, aki vigyázzon a gyerekekre.

Több, főleg vidéki eseménynél tapasztaljuk változatos témában, hogy kevés az érdeklődő, itt a téma mellékes, mert nem az lesz valószínűleg a probléma.

Koncert, kakaókoncertek a fővárosban is vannak autik számára, Szarvason és Szolnokon is volt már hasonló.

márc. 12. 20:52
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!