Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülőként, milyen rendezvények érdekelnének?

Figyelt kérdés
Egyesületünk autista gyermekeket nevelő családoknak, illetve pedagógusoknak rendez havi rendezvényeket. A szülőknek általában előadás van, addig a gyerekekre szakemberek vigyáznak. Milyen előadásokra jönnétek el szívesen?
márc. 12. 14:20
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

18 vagyok. Én gyerekkel mennék kb bárhova:)

Nálunk, ahogy írtam is, a szülőklub "gyerekmentes", oda azért nem fogok menni.

De tényleg célszerű nagyjából azonos korú gyerekek szüleit összehozni.


A probléma még az lehet, h sokan nem szívesen indulnak el auti gyerekkel, szerintem mindenkinek volt már negatív tapasztalata. Meg hát fáradtak vagyunk :)


(A szolnokiak nagyon jók,ők elég aktívak is)

márc. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
56%

"Igen, több autista felnőtt is van köztünk."

Azért az érdekelne, hogy nekik mennyi beleszólásuk van a szervezet munkájába. Mert Magyarországon még mindig az a jellemző, hogy összeül egy csapat neurotipikus, akik megmondják, hogy milyenek az autisták, mit kell velük csinálni, hangoztatják, hogy az autizmus milyen rossz, szegény szülők stb. Ha meg jön egy felnőtt autista és mást mond, felháborodnak.

márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Mi nem hangoztatjuk, hogy milyen rossz az autizmus, azt gondolom, hogy ilyenre nem is nagyon van példa más szervezeteknél sem.

Teljes jogú tagok az érintettek is, szakemberek is, érintett szülők is. A semmit rólunk nélkülünk elvet követjük.

márc. 12. 21:42
 24/38 anonim ***** válasza:
74%
Rákérdeztem az aosznál. Semmi közöd hozzájuk. Nem is tudnak róla, hogy itt kérdezget valaki a nevükben. Be kellene ezt fejezni.
márc. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg az aosztól vagy: a legújabb autizmus témájú kutatásokkal képben vagytok? Külföldi szakcikkeket olvastok? Felnőtt autisták érdekvédelmi tevékenységeit követitek? Olyan szervezeteket pl, amiket felnőtt autisták alapítottak és működtetnek, pl. az Autistic Self Advocacy Network? Lépést tartotok az új irányzatokkal?
márc. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Kedves 24-es!

Szerintem ez egy felesleges hazugság a részedről, és nem is viszi előrébb a történetet. A kérdésre gondolom válaszoltál, ezzel segítettél,amit köszönünk!

Kedves 25-ös!

Ennek a jelenlegi témához nincs köze? Vagy ilyen témában szervezett előadásokra, tanfolyamokra szívesen eljönnél?

márc. 13. 12:23
 27/38 anonim ***** válasza:
63%
Nem válaszoltál a 25-ösben feltett kérdésekre. Mondjuk a bagatellizálás általában azt sugallja, hogy a válasz nem lenne túl tetszetős.
márc. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

A kérdésre csak magamról tudok válaszolni, mások nevében nem, én olvasok külföldi cikket igen, úgy gondolom képben vagyunk, igen, felnőtt autisták tevékenységeit követjük, igen, próbálkozunk lépést tartani, igen.

Ezzel remélem segítettem neked. Nem bagatelizáltam, hanem szerettem volna tartani a beszélgetés eredeti témáját.

márc. 13. 17:17
 29/38 anonim ***** válasza:
54%
Nem tartod, mert egyetlen egy előadás témát se írtál, csak hogy ilyen meg olyan érdektelen koncert.
márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:

Rendben, úgy látom itt inkább ventillálás folyik.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

márc. 13. 19:03
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!