Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülőként, milyen rendezvények érdekelnének?

Figyelt kérdés
Egyesületünk autista gyermekeket nevelő családoknak, illetve pedagógusoknak rendez havi rendezvényeket. A szülőknek általában előadás van, addig a gyerekekre szakemberek vigyáznak. Milyen előadásokra jönnétek el szívesen?
márc. 12. 14:20
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
64%
#28 kérdező: mivel hol egyes számban, hol többes számban fogalmazol, nem világos, hogy magadról vagy a szervezetről beszélsz. A kérdések amúgy az utóbbira vonatkoztak, és ha valóban ott dolgozol, akkor nyilvánvalóan képben vagy azzal, hogy mennyire tartotok lépést a legújabb irányzatokkal, amelyek fejlettebb országokban már előrébb járnak, pl. mit tesztek azért, hogy az autista gyerekek megkaphassák a nekik megfelelő, egyénre szabott oktatást, mit tesztek az autisták életminőségének javítása érdekében (nem azért, hogy erőltetetten hasonlítsanak a neurotipikusokra, hanem hogy autistaként élhessenek minél teljesebb életet), mennyire vagytok képben pl. a neurodiverzitás elvével. Ez csak néhány példa, amelyekről nem találtam információt, de ez valószínűleg az én hibám, te biztosan jól ismered a szervezet tevékenységét, publikációit stb, jó lenne, ha belinkelnél pár forrást.
márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
De ez miért tartozik ide?
márc. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
86%

"Rendben, úgy látom itt inkább ventillálás folyik."


Kérdés: milyen előadásra ülnél be?

Olyan szervezet előadására nem ülnék be, ahol nekem kell adni a témát és utána fognak egyáltalán utána járni, hogy tudnak-e olyan témàban bármit is tartani.


Nem ventillálas az, hogy EGY példát se tudtál írni, hogy miket tartotok.

márc. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék részt ilyen előadásokon, mert minden érintett teljesen egyedi. Nem lehet általánosságban sem előadást tartani a témában. - bár engem is érdekelne milyen témákban tartanál előadást, de látom, elutasítod a válaszadást. A pszichiáterek, pszichológusok egyéni terápiáján sem bírják kiismerni sokunkat, sokunk gyerekét, extra, ha még a maszkolás is ezerrel megy, nemhogy majd általánosságban beszélve mond valaki valamit, amit fel tudok használni... Általános infókat meg tudok a netről is szerezni, kis nyelvismerettel elég széles a lehetőség. A saját gyerekét meg mindenki maga ismeri, az anyáknál jobban senki nem fogja tudni kezelni a helyzetet, hiába nincs végzettségünk, és sok szakember lenézi a szülők kompetenciáját.

Egyébként engem is érint, és a gyerekkemet is, és sem én, sem ő nem érezzük jól magunkat sok ember közt, egy plusz feszültséget okozó nap, a vélhetőleg 0, vagy 0hoz konvergáló információért pedig nem kell nekünk.

Valós segítség nem a szülők tréningelésében lenne, de erről már írtak itt más válaszolók, nem fejteném ki.

márc. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
27%
Sziasztok, én egy anya vagyok a fővám térről, ez egy csaló! Ment a feljelentés
márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
93%

Kedves 35-ös!


Eddig csak figyeltem ezt a kérdést,de muszáj most már beleszólnom, mert szerintem egy picikét túlságosan rápörögtél erre. Semmiféle csalás nincs itt, valaki, aki autistákkal foglalkozik, érdeklődik, hogy más szülőket mi érdekel. Nem írta, hogy konkrétan az AOSZnál dolgozik, de az AOSZnak nagyon sok vidéki egyesülete, civil szerveződése van. Valószínűleg ő is, az egyik ilyenben tag, ezért fogalmazhatott így. De szerintem segíteni szeretne, neked, nekem, és a gyerekeinknek. Én úgy látom túlzás ezért feljelenteni, főleg egy anonym oldalon, ahol mindenki azt ír, amit akar.

Én vállalom a nevemet is, nyugodtan keress ràm! A Kérdező által vázolt probléma egyébként ismert minden szervezet számára, legyen az vidéki vagy fővárosi, ő legalább tényleg az étintetteket kérdezte, nem tippelgetett.


Ladányi Anett,Szolnokról

márc. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim válasza:
0%
Ladányi Anett szolnoki politikus! Ez egy anonim oldal, ne írd ki más nevét, tuti nem te vagy. Állj már le, ez bűncselekmény.
márc. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok politikus, és ez a nevem. :D De ha Kiss Piroskát írtam volna az sem lenne bűncselekmény. Ha valaki segítőszándékkal fordul feléd azt fogadd el, és ne görcsölj rá ilyen helyzetekre. De nyugodtan keress rám Facebookon, válaszolni fogok neked. :)
márc. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!