Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista gyermeket nevelő...

Autista gyermeket nevelő szülőként, milyen rendezvények érdekelnének?

Figyelt kérdés
Egyesületünk autista gyermekeket nevelő családoknak, illetve pedagógusoknak rendez havi rendezvényeket. A szülőknek általában előadás van, addig a gyerekekre szakemberek vigyáznak. Milyen előadásokra jönnétek el szívesen?
márc. 12. 14:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
46%
Semmilyenre.
márc. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Miért nem? Nem érdekel semmilyen téma a gyerekeddel kapcsolatban? Esetleg érintett szülőkkel beszélgetni, ítélkezésmentesen, vagy a gyerek társaságban lehetne?

De pl online, ha nem kell kimozdulni érdekelne?

márc. 12. 14:24
 3/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Minden témához hozzáférek. Érintett szülőkkel is pont elég volt egyszer-kétszer beszélnem. Online csoportokban akkora a sötétség, hogy kimenekültem. Osztálytársak között 3 van az enyémen kívül, de mind a 4 gyerek teljesen különböző, csak a diagnózisuk köti őket össze, semmi más. Nincs miről beszélnünk ennek kapcsán.

Amire szükségem lenne az az, hogy gyerekek nélkül elmenekülhessek, el minden problémától, el a témától is, de ezt nem egy ilyen szervezet fogja megadni.

márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Miből gondolod? Mi pl szervezünk kifejezetten önsegítő témákban is foglalkozásokat a szülőknek, koncerteket.

Meg tudnád osztani, hogy hogyan férsz hozzá online minden információhoz, hiszen még szakemberként is nehézkes kiszűrni a valódi infókat. Főleg, hogy, ahogy írtad, széles a spektrum.

márc. 12. 14:48
 5/38 babyboom567 ***** válasza:
100%

Őszintén, semmilyen.És nem azért mert nem jó amit csináltok,biztos jó, és biztos sokan el fognak menni,és kell is az ilyen.De pl én is rajta vagyok a spektrumon,nem szeretem a rendezvényeket.A gyerekemet meg csoportosan még zárt térben sem bíznám idegenre,mert kiszámíthatatlan(másoknak), és a figyelemhiánya és kíváncsisága miatt önveszélyes.

Az online tér is teljesen esélytelen, ha a gyerek itt van, mert 3 percenként kell valami.És nagyrészt mindig itt van.

És ami a legtöbb szülőnek hiányzik,hogy hatékonyabban tudjanak működni,élhetőbb legyen az életük,az a pénz, és az otthoni segítség hiánya/gyerek és autizmus mentes énidő,és ne keljen azon gondolkodni,hogy valami kárára ülök be egy kávéra,vagy egy mozira.Pedig ez 99%-ban így van,vagy a gyerek, vagy a pénz, vagy háztartás vagy az alvás terhére engedheti el magát az ember.

márc. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan ez a segítség, hogy támadsz, okoskodsz és degradálod a másikat?

Minden autistát nevelő szülő a saját gyerekének szakértője. Senki nem tud többet róla.

Főleg nem egy ilyen "lenyomom a torkodon"-információs kezdeményezés.

Egy Aosz minő meglepetés nem itt fog kérdezősködni.

márc. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos igen, anyaként mindig valamit elengedünk valamiért cserébe. Nonprofit egyesületek, és a legtöbb az, anyagi forrás nélkül, önkéntes alapon dolgoznak.

Így nyilván pl a takarítás nem fér bele.

De értem, hogy nem program kell, hanem pl felügyelet.

márc. 12. 15:36
 8/38 A kérdező kommentje:

6-os, ezt nekem írtad?

Az AOSZnak dolgozom, kérdőíves megkeresés is érkezik a szülőkhöz, de alacsony mind a részvételi arány, mind a válaszadók aránya, ezért dolgozunk így.

Senki nem akart semmit a torkodon lenyomni, kérdeztünk csupán, de természetesen megértem, ha nem tudsz valamilyen okból ilyen rendezvényeken részt venni. Ezért próbáljuk feltárni az okokat.

márc. 12. 15:39
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

3-ból két gyerekem auti, egynél még nem zárták ki és már tudjuk, hogy a férjem is az. A szakemberektől kapott információkkal nagyjából eddig is kitörölhettem, tisztelet 1-2 kivételnek. A szülők meg... Akikkel megismerkedtem és tartani akarjuk egymással a kapcsolatot, azokkal tartjuk is, nincs kapacitásom többre.

Pontosan tisztában vagyok vele, hogy mekkora is a baj a gyerekeimmel, az egész életem másról sem szól és semmi kedvem további olyan rendezvényekre menni, ahhol ezt még újabb és újabb formában nyomják az arcomba. Olyan rendezvényekre járunk, aminek nem témája az autizmus és én egy kicsit csak anyuka, a gyerekek meg csak gyerekek lehetnek mindenféle cimkék nélkül.

márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ezt is megértem, ha valaki szeretné kicsit a hátamögött tudni az autizmust.

márc. 12. 16:18
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!