Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet elérni, hogy egy...

Hogyan lehet elérni, hogy egy gyerek hajlandó legyen bármit is megtenni, amire az anyja kéri és ne röhögjön az arcába és ne hurrogja le cinikusa, hogy úgyse fogja megcsinálni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 15. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%

Remélem sehogy, mert akkor már tényleg nagy veszélyben lenne a szabad akarat...

Gondolom tiniről van szó.

2021. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Hát ezt valahol nagyon a kezdetekben szúrtad el...
2021. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Kicsinek sem volt hajlandó semmit az égvilágon megcsinálni, amit mondok, csak röhögött rám , hogy nem.
2021. okt. 15. 11:28
 4/16 A kérdező kommentje:
Szabad akarat kérdése, hogy ír-e leckét, megy-e iskolába, elpakolja-e a játékait, vagy az az anyjaapja dolga. A normális gyerekek, ahogy kedvük van, úgy kell megtenniük, amit a szülő kér? Ez a suliban is így van ez jól?
2021. okt. 15. 11:30
 5/16 anonim ***** válasza:
71%
Hát nagyjából úgy, hogy következménye lesz annak, ha nem teszi meg. Zsebpénz, tv, telefon, játék megvonás vagy időkorlátozás. Legyen a szülőnek tekintélye és próbáljon meg következetes lenni. Nem testi fenyítéssel hanem a szabályok betartásával kellene bevelni.
2021. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
*nevelni
2021. okt. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd, ha így, akkor így. Legközelebb kér tőled valamit- bármit-, te is csak mondd, hogy nem, ő sem teszi meg soha, amire te kéred. A leckeírás meg igenis az ő felelőssége. Ha nem hajlandó megcsinálni a leckét, akkor majd kap egy rossz jegyet. Ha sokszor kap rossz jegyet, de még mindig nem változtat, akkor meg fog bukni. Rossz lesz? Igen, de neki sokkal rosszabb, mint nektek. Ha nem hajlandó, akkor nem hajlandó.


A játékait meg egyszer kell csak egy kukazsákba pakolnod és kitenni a ház elé, hogy legközelebb már kicsit engedelmesebb lesz.


Az egyetlen dolog, amiben nem tudsz ilyen határszabással lenni, az az iskolába menés. Azt kénytelen vagy erővel. Ha nem jön magától, akkor berángatod pizsamában, hadd szégyenüljön meg mindenki előtt. Máskor talán kicsit jobban összeszedi magát.


Ha így, akkor így. 3-4 évesen nyilván nem ilyen módszerekkel operál az ember, de 10 évesen már nagyon más opciód nincs.

2021. okt. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Játék megvonása vagy az, hogy megkap valamit, ha megtesz valamit, nem izgatja. ;(
2021. okt. 15. 12:03
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

7es, nálunk működött egy darabig a kukászsák, jelenleg eladtam a gyerek dolgait vagy kidobtam őket, és nem érdekli már. Az iskolatáskája és a bringája is fent van a neten, kint ázik a ház előtt a topgal táskája, több dolgát már kidobtam, 7 éves, a ceruzáját előtte törtem ketté, le se tojja, ugyanúgy nem csinálja, múltkor már majdnem leszereltem az ajtót, mert becsapta. A megfélemlítés nem hat, a szégyen sem, mert rossz viselkedés után ugyan sír, hogy szégyelli magát(mások előtti rossz viselkedésnél), de ugyanúgy elköveti újra és újra. Amíg kisebb volt, hatott a dolog, de már nem érdekli SEMMI, amit elvehetek, kidobhatok vagy tönkretehetek.


Szerintem a gyerekem PDAs vagy egy kis szociopata, vagy csak a sok durvaság miatt nem mer kötődni a dolgaihoz és kiírtottam belőle valami fontosat.


Teljesen hülye ötlet volt az egész, már bánom, hogy belementem az ilyen hatalmi "én ezt is megtehetem veled, szóval engedelmeskedj harcokba". Persze ötletem nincs helyette, de hogy egy év alatt teljesen nem hat már, kikészít.. Előtte volt nem vette fel a kabátot, cipőt, kivittem pólóban a hidegbe, kiküldtem zokniban az esőbe, meg ilyenek, elvittem kócosan mert nem volt hajlandó hagyni, hogy megfésüljem, közben mondogattam neki, hogy látod mindenki látja, nem vagy megfésülködve(hosszú vékonyszálú haj, hajléktalannak különb frizurája volt, levágatni nem engedi). Nem megy basszus, nem hat, mintha csak nagyobb pszichopata lenne belőle, egyszerűen nem lehet "betörni", olyan érzésem van, mintha kiöltem volna a lelkét a gyereknek.


Ne adjad ezeket a tanácsokat, mert rövid távon működik, hosszú távon csak lemész a szintjére és kiírtod belőle a törődő oldalát. Nem tudom a megfelelő receptet, de ez biztosan nem az.


Most átváltottam a megrázó filmek nézetésére, megrázó mesék nézetésére(andersen mesék, szomorú mesék, gyerek meghal a végén vagy szenved, kis gyufaárus kislány, rút kiskacsa, fenyőfa, kiközösítős mesék, matilda) had fejlődjön a kis lelke az együttérzés irányába is.

2021. okt. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

9es te se vagy normális

Szegény gyereked.

2021. okt. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!