Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen kegyetlen a...

Miért ilyen kegyetlen a lányom? 18éves lett tavasszal és a nyáron elköltözött a 2,5 hónapja tartó kapcsolatába, igaz sok probléma volt már vele sajnos az utóbbi 1,5 évben!

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 11:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Szia!

A lányod felnőtt nő, ha ő úgy érezte, hogy neki jobb a 2,5 hónapos kapcsolatában, mint veled, akkor azért elgondolkoznék, hogy mi a baj az én és a lányom kapcsolatában. Lehet, hogy semmi, csak az ismeretlen helyzet hajtotta kíváncsiság az erősebb, bár ha 1,5 éve van vele probléma, akkor nem biztos.

2010. nov. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

4 hónapja nem beszél velem !Egy idegentől kért tanácsot meghívjon e a szalagavatójára ettől én borzasztóan érzem magam hisz nem mások iskolázták be és én neveltem fel !

Voltak nézet eltéréseink ami sajnos a pofozkodásig fajult egyszer egy évben de nekem kicsit tovább fájt mint neki de már tehetetlennek éreztem magam ,ugyanis ezeket a pofonokat sok sok beszélgetés előzte meg amikor megfogadott mindent de ez csak 1 2 napig tartott ,utánna ha szólni mertem torka szakadtából leüvöltött nagyon sokszor már a többi gyerekem mondta kérdezte anya ,hogy bírod ezt elviselni ? Írtam neki mert belehaltam kicsit abba ,hogy elment a barátja válaszolt ebből következtettem

lehordott bennünket mindennek a testvéreivel együtt és azt mondta a barátja aki hozzá teszem( úri roma fiú nincs velük bajom de a lányom utálta őket mindég elvileg),hogy én üztem el itthonról mert ütöttem vertem ami nem igaz a többieket sosem kellett megpofoznom nem is volt 37 ével idősebb pasijuk és nem is tettek tönkre olyan kapcsolatot ahol a fiúnak 3 éve menyasszonya volt sajnálom próbáltam jó útra terelni de azt hiszem ő nem így látja.

2010. nov. 18. 11:40
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam én is.

Anyával örökös harc, pasi jött én mentem vele. A pasimnak köszönhetem, hogy anyámmal x. idő elteltével beszéltem. Nem jó haragban elválni, tisztáztuk anyuval, hogy kinek mi nem tetszett, anya csak annyit mondott, ide bármikor visszajöhetsz, de a játékszabályok változatlanok. Vissza is mentem egy év múlva, mert rájöttem, hogy a pasim átejtett. Az, hogy ki vagy mi vezetett anyámmal a rossz kapcsolathoz a mai napig nem tudjuk, így ráfogtuk, hogy két dudás egy csárdában nem fér meg. Már sok-sok éve külön élünk és így jó, de nem múlik el úgy egy hét, hogy legalább egyszer, de inkább kétszer-háromszor ne beszélnénk egymással.


Amit én tennék a helyedben: megpróbálnám a vélt és valós sérelmeket megbeszélni, de nem görcsösen, az nem vezet sehova. A lányodnak viszont tudnia kell, hogy akármi van, rád számíthat. Hidd el, ha ezt most nem is fogja felfogni, később értékelni fogja.

Az, hogy 37 évvel idősebb a fickó, utalhat apa-komplexusra, apjával milyen a kapcsolata? Szerintem ilyen idős korban a 37 év rengeteg. DE felnőtt nő, ebben állást foglalhatsz (ha ez nem tetszik), de onnantól kezdve kötelességed elfogadni a választottját.

2010. nov. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Nem hinném, hogy a lányod kegyetlen, de ha mégis, hát te nevelted belé.

Nem veréssel nevelünk egy gyereket, mert mint látod, annak nem nagy haszna van. Na, ezt most már te is látod. Oka van a lányod viselkedésének és oka van, hogy mégcsak feléd se néz. Te meg pontosan tudod az okokat, amiket magadban kell keresni. Csak szégyenled még magad előtt is, ezért itt vársz megerősitést, hogy igen, fúúú, milyen kegyetlen a gyereked, te szegény...

2010. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Még annyit, hog yzaért, mert beiskoláztad és felnebelted, azért a lányod nem KÖTELEs hálásnak lenni, ez a te kötelességed volt, ezér tnem jár cserébe semmi. Ha tisztességben, becsületben, szeretetben nevelted (volna), még azért se jár cserébe semmi.
2010. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Húú de okosak akik így lehordják a kérdezőt! Remélem nektek sosem lesz gondotok a gyereketekkel. Sajnos nem igaz teljesen hogy olyan a gyerek amilyennek neveljük. Ugyanabban a családban , ugyanúgy nevelt gyerekek között is lehet óriási különbség. Sokat jelent az egyéni vérmérséklet és a társaság is. Én nem érzem a hozzászólásokból hogy a kérdező egy gyerekverő szörnyeteg lenne. Ha nem érdekelné a lánya sorsa akkor nem izgatná magát az egészen, hanem örülne hogy megszabadult tőle. Szóval kicsit vissza kellene venni, és több tiszteletet egymás iránt.
2010. nov. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyedül neveltem fel az édesapjuk meghalt még pici volt !

Nagyon jó kapcsolatunk volt mindent megtudtunk beszélni ő volt az én legnagyobb gyerkőcöm a legjobb barátnőm nagyon sok mindent megengedtem neki talán nem kellett volna nem tudom lehet rosszul csináltam de többet szerettem volna adni mint amit én kaptam gyerekként. 3 testvérével neveltem egyedül őket nekem csak ők voltak, már van egy normális kapcsolatom hála az égnek és itt van a többi gyerekem is akiket imádok de hiányzik ő is nagyon sosem gondoltam volna ,hogy így eltud hagyni minket vajon mi motiválhatta? Az árvasági családi ami most már az övé hát ha az övé mert azt hallottam annál a családnál le kell adni? Vajon meglesz mindene a szalagavatóra?

2010. nov. 18. 12:10
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mi motiválhatta, csak te tudod kideríteni. Próbálj vele beszélni (ne sms, meg e-mail, ezek nem beszélgetések), lehet, hogy csak veled elutasító, próbáld a testvéreit "ráuszítani", próbáljanak ők beszélgetni vele. Ha van barátnője, hívd fel, találkozz vele. Csak ezeket tudom tanácsolni. És kitartást :)
2010. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Kedves 11 55 ös én nem neveltem veréssel a gyermekeimet most sem teszem 4 gyermeket nevelek 17,14,lányok 12,4 fiúk !!!

Nincs szükség a verésre értelmes gyerekek a nagyok közép sulisok oktatást tanul a 17 éves ügyvitelt a kisebb !

A nagylányom idegen vezető lesz most fog végezni inkább gondolom azt ,hogy sok mindent megengedtem neki sem mint azt ,hogy túl sokat bántottam volna ,remélem te nem fogsz hasonló cipőben járni mert hidd el nem könnyü sírva ébredni éjszakánként és rajta agyalni nap mint nap, gondolom te tökéletes vagy!

2010. nov. 18. 12:22
 10/19 anonim ***** válasza:
71%

Egy romával jött össze?

Hát szerintem attól nem fog tiszteletet és becsületet tanulni.

Próbálj meg megnyugodni, és tereld el a gondolataidat róla.

Hidd el, ő fog menni majd hozzád.

Nekem az anyám viselkedett borzalmasan vele, ok nélkül és 1,5 évig nem beszéltünk, nagyon nehéz volt, de megérte.

Kérdés, hogy a későbbiekben mennyire tudod ezt feldolgozni, nekem a mai napig gyomorgörcsöm van ha pl azt hallom a hangján h ideges.

2010. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!