Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért ilyen kegyetlen a...

Miért ilyen kegyetlen a lányom? 18éves lett tavasszal és a nyáron elköltözött a 2,5 hónapja tartó kapcsolatába, igaz sok probléma volt már vele sajnos az utóbbi 1,5 évben!

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 11:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%

Sehol nem állitottam, hogy tökéletes lennék, de ha idézed, hol utaltam arra, akkor mea culpa.

Te viszont ezt irtad: "Voltak nézet eltéréseink ami sajnos a pofozkodásig fajult egyszer egy évben de nekem kicsit tovább fájt mint neki de már tehetetlennek éreztem magam "

2010. nov. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
en ugy gondolom visszamenoleg kellene a hibat keresni a kapcsolatotokban, ki mit nem mondott el a masiknak, mi fajt neki, mi bantotta, illetve a BIZALOM...
2010. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ezt a viselkedést vmennyire be lehet még tudni a kamasz kornak is, akkor pedig még kinőheti.

Nekem úgy 21 éves korom körül nőtt be szvsz a fejem lágya, és az is sokat javított a kapcsolatunkon amikor elköltöztem. Én nem bírtam elviselni az ő "hülyeségeiket", ők meg a "hisztijeimet"...

De ha jól nevelted - és ha a többi értelmes, erre minden reményed meg lehet - ez vhol ott van hátul a kis fejecskéjében, és majd csak ember lesz belőle vmikor. És könnyen elképzelhető, hogy fogja még ő értékelni a te munkádat, és ha szüksége lesz rád megkeres majd, ha biztosítod róla, hogy bármikor megteheti. De ezt türelemmel ki kell várni.

Ahogy egy igen bölcs közhely tartja a szülőnek az a dolga, hogy aggódjon, a kamasznak meg hogy hülyeségeket csináljon :) De komolyan! Vannak olyan hibák az életben, amiket el kell követnünk, hogy a saját kárunkon tanuljunk belőle, amiktől a szülők nem tudnak megvédeni. Sz@r ügy, de ez van :I

Pofozkodásról pedig: az én kisfiam ugyan még csak 3 éves, nincs annyi tapasztalatom mint neked, de azt el tudom mondani, hogy előfordul amikor fáradtak vagyunk, én türelmetlen ő meg idegesítő, hogy elcsattan egy-egy pofon. Belefér. Megesik, mert emberből van az anya is, de nevelési módszernek biztos nem javasolnám. Itt is igaz, hogy erőszak erőszakot szül: megfigyeltem, hogy minél gyakoribbak ezek a kósza pofonok, annál agresszívabb a gyerek is... (De ez az okosság elsősorban nem neked szól, hanem a "mintaszülőknek". Én is az voltam, mielőtt megszületett a kisfiam ;) )

2010. nov. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
32%

Azt írod, az utóbbbi másfél évben lett vele probléma, ami pofozkodásig fajult.

Miért pofoztál fel, ütöttél meg egy majdnem felnőtt embert? Ennél megalázóbb dolgot nem tudok elképzelni. És csodálkozol, hogy nem tartja veled a kapcsolatot?

Valójában semmi közöd ahhoz, hogy elcsábított egy 37 évvel idősebb családapát, ha van is véleményed, azt sem üvöltözve és veréssel kell nyomatékosítani. És ha te üvöltöztél meg verted, mit vártál?

Érthető, hogy nem keresi a kapcsolatot, mert úgy hiszi te csak üvöltözni meg verekedni tudsz. Ezt kellene elhitetned vele, hogy ez nem így van, megváltoztál.

2010. nov. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

kedves kerdezo! en meg nem vagyok anyuka, majd csak hamarosan. nekem sem volt jo a kapcsolatom anyuval es most sem felhotlen, de ahogy eltudtam jonni otthonrol en is leleptem. pedig o vert engem. nem csak pofozkodas volt! de tudok vele beszelgetni es meghallgatom. nekem nem volt tul konnyu gyerekkorom. mar jo par eve 2000km tavolsagra elek tole. es ez igy jo!!!ha neki gondja van, barmikor szamithat ram! viszont ott van a testverem, aki vele elt, egyutt vettek lakast stb. most osszeallt egy cigany novel, akinek gyereke van. mi is megprobaltunk mindent megtenni azert hogy belassa nem egymashoz valoak. de nem lehet mit csinalni. anyu egyszeruen elfogadta a helyzetet es csak remenykedni tud, hogy egyszer belatja az ocsem hogy o nem tartozik oda. de "allitolag" o neki ez igy jo. nem lehet ebbe beleszolni, barmennyire is faj a szived utana, erte. hidd el hogy en is barmit megtennek hogy a testveremet ne annak a nonek az oldalan lassam, de ha ez szobajon akkor csak eltavolodik tolunk. igy senki nem szol errol semmit, es igy legalabb anyu tartani tudja vele a kapcsolatot.

szerintem mindenki megprobalja a jora tanitani a gyereket es nem forditva.

ne foglalkozz a rosszakarokkal itt. ha utned verned a gyereked, akkor azt sem irtad volna le hogy idonkent elszaladt a kezed.

remelem hogy rendezodni fog a kapcsolatotok!

2010. nov. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Tegnap 14 03 as nak!

Látom nincs közöd a gyerekneveléshez és minden leírt szavamat szépen ellenem fordítottad kicsit rá keményítve !

Szép lenne ha nem foglalkoznék azzal ,hogy kivel áll szóba és mit tesz csak azért mert már 17 éves volt. Van neked lányod vagy gyereked egyáltalán?????? Kétlem , és ha van is sokat nem törődhetsz vele, mert bizony ilyenkor is oda kell figyelni rájuk és főleg ilyenkor. Csak azért mert már

hivatalosan nagykorú attól még a gyerekünk ! Ismétlem nem ütöttem vágtam és nem üvöltözésben nőtt fel,de nem muszáj jól értelmezni és ilyen rosszindulatú válaszokat írogatni

bár lehet te csak ezért ülsz a gép előtt ,hogy másokat ledegradálj, megalázz biztos jólesik neked is bántani valakit mert talán otthon papucs szereped van ,vagy nincs már egy barátod, barátnőd sem amin egyáltalán nem is csodálkozom! Nagy az isten állatkertje és nyitva van a kapu!

2010. nov. 29. 10:45
 17/19 anonim ***** válasza:
25%

Én sem csodálkozom, hogy ott hagyott a lányod, ha idegenekkel így beszélsz, hogyan bánhattál szerencsétlennel, hogy inkább elmenekült egy olyan családhoz, mint amilyet írtál? És egyébként biztos vagyok benne, egy felnőttet nem lehet veréssel, ordibálással lebeszélni semmiről. Neked sem sikerült. Úgyhogy miről beszélünk? Lehet, hogy még a szalagavatójára se hív el.

Nézd, lehet, hogy állat vagyok, de remélem az állatoknál az utódok többre becsülik szülőanyjukat, mint téged a lányod, máris jobb az életem. És lehet még a diplomaosztójukon is ott leszek. Én állat.

2010. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mindenki, aki a kérdezőt oktatja nevelésből:

11-21 00:04 válaszoló az utolsó másfél sorában a legnagyobb okosságot írta le.


Kérdező, ne add fel. Később is megérhet a lányod, Van elhúzódó kamaszkor, amikor a tekintély és a családi kapcsolatok terhesek és nyomasztóak, ez idővel belesimul a felnőttkorba.Lehet, hogy holnap jön el az idő, lehet, hogy 1-2 év múlva. Tudasd a lányoddal, hogy hozzád bármikor jöhet.

2010. nov. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást nektek aranyosak vagytok remélem minden helyre jön hamarosan, legalább is bízom benne!

Az állatnak annyit üzennék jobb lett volna ha az állatkertben marad mert sok marhaságot írt megint, szerintem rettentően unatkozik ezért aztán alig várja azt akibe bele köthet sajna ezt élvezi név és arc nélkül mer másokat csesztetni,olcsó szórakozás végül is szerintem férfi a közelébe nincs gondolom pont ezért !!!!!!!!!!

2010. nov. 30. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!