Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a nagyobb...

Mit tegyek, hogy a nagyobb tudjon majd töle pihenni?

Figyelt kérdés
Megfogalmazom normálisabban: Jövő nyáron születik a tesó (remélem). DE már rettegek a csecsemőkori hasfájástól,másnéven kólika. Kisfiam is hasfájós volt 3 hónapig,úgy vonyított éjjelente mint aki a vesztén van. Az még hagyján mi a szülei csak elviseltük,de most hogy a negyedik családtagot várjuk már nem lesz ilyen könnyű a helyzet,mert akkor már ovis lesz a nagytesó,akinek pihennie kell. Arra vagyok kíváncsi,hogy akinek az első gyermeke kólikás,annak a következő gyermekei is hasfájósak lesznek? Ti hogy oldottátok meg a közös pihenést? Hogy mindenkinek jó legyen? Amúgy arra gondoltam,át költözök a kicsivel a másik szobába. De ez nem használ sem a házaséletnek,se a anya-gyerek kapcsolatomnak az első gyermekemmel.
2010. nov. 24. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk nem volt sok választás.

KÉt szobánk van.

A nagy lányom a gyerekszobában aludt (már a pici születésekor is). Oda terveztem bevinni a kicsit is, néhány hónap után.(Ott állt a kiságya). Kezdetben mózeskosárban aludt a franciaágy mellett. Csakhogy: kisasszony nagy baba lett, alig fért el a mózesben. Végül kihoztuk a kiságyát, mert bár legtöbbször szopi után visszaaludt, kezdetben nagyon sokszor kellett kelni hozzá. Most 15 hónapos, még mindig nem alszik rendesen éjszaka, legtöbbször kitoljuk az előszobába, és ott sír/alszik. Kegyetlen, de már nem bírjuk máshogy.

Sajnos a férjem sem annyira jó alvó, neki is kell a pihenés, nem csak az ovisomnak.


Nekem mindig azt mondták, hogy "ó nem ébred fel az ordításra". Hát ez nálunk nem így van, Pici nyöszörgés még nem gond, de hangos sírásra mindig mindenki felébred...


Majd kialakul, szerintem előre nem lehet ezen spekulálni, sem a hasfájósságon...


Sok boldogságot nektek!

2010. nov. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pedig én előre ezen spekulálo. Van nagyobb problémám is, nem csak ezen agyalni,de gondoltam megkérdem a tapasztalataitokat. Hátha valami ötletet meríthetek belőle.
2010. nov. 24. 13:50
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

Az én nagy lányom elsős volt amikor született a kistesó,én is attol féltem hogy nem fogja tudni kialudni magát az iskolába amikor sír a pici.

panelben lakunk ahol ugye bár nagyon vékonyak a falak.A lányom alszik a gyerekszobába a pici még velünk ő most 7 honapos.

De lényeg a lényeg hogy a lányom szerencsére olyan mélyen alszik hogy a tesó sírására még soha nem ébredt fel.:)

2010. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Első gyermekem hasfájós volt a kistesói viszont nem. Ám ettől függetlenül, voltak sírós éjszakáink (fül, fog, miegymás). Szóval mindegy volt a gyerkőcök mellett ágyút is sütögethetnének, egyáltalán nem zavarja egyiket sem, ha valamelyik éppen sír. Ők valahogy így vannak beállítva. Ha alszanak, akkor alvás van és kész. Most várom a negyediket, panelban lakunk, de nem aggódom a tesók miatt. Ha a gyerekek fáradtak, akkor alszanak.
2010. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Negyediket? Nagyon gratula!
2010. dec. 1. 13:36
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

szia

. nekem az első fiam nem volt hasfájós, csak rosszulalvós, ami elmúlt 3 hónapos korára. a második fiam (15 hós korkülönbség) kicsit hasfájós és pokoli rossz alvó. nappali+1 háló van. a hálóban alszunk mindannyian. hát, az első válaszadó írta, hogy kitolják az előszobába, ha nem megy másképp. mi a konyhába, így is hívom konyhaterápia. a délutáni alvás most kezd összeigazodni. a legrosszabb a délután 5 órás, ekkor a kicsi hunyna egyet, de a nagy miatt nem tud. őszintén: költözz át szerintem. majd visszaköltözöl, ha kell. ha nem alszotok még jobban megnyomorítod a házaséletedet és a nagyobbik gyerekedet is.

2010. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%
Úr isten,ti kitoljátok a gyereket a szobából ha sir???Én ilyet még nem hallottam...
2010. dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Ezt ugye viccbol irjatok?Ti meg szepen lefekszetek aludni??

Meg all az eszem!!

En ejszakankant meg mindig 10-15 alkalommal kele, ha kell tobbszor is.

Sehova nem tolom ki a gyereket....miert nem rogton a haz ele teszitek...hatha reggelre elviszi valaki es mar gondotok sem lesz vele.Ez hihetetlen!!!

2010. dec. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%
Konyhaterápia? Gratulálok.
2010. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy ilyen oldal, egy anyuka büszkén írta egy védőnőnek vagy kinek, hogy a babája sírt félóránként és be kellett menni hozzá. és a férje kitalálta a megoldást, kikapcsolta bébiőrt, ők a földszinten hancuroztak, a gyerek az emeleten bármit csinált nem hallották. És éjfél körül eszmélt, jé ma még nem mentem be a gyerekemhez. És a védőnő a mennyekbe dicsérte anyukát, így van, ezt így kell csinálni. Úgyhogy nemcsak anyukákból vannak igen sötétek, hanem vannak perverz alakok, akik élvezik a gyerekkínzást és az arra vevő anyukákat még biztatják is erre.


Nem egyébként nem kívánok rosszat az ilyen nem írom le kiknek, (embernek nem nevezném őket, a másik pedig sértő lenne, na nem rájuk), akik egy kisgyerekkel megteszik, hogy majd őt is tolják be a gyerekeik valahova és kapcsoljanak ki mindent, aztán, hogy zokog, maga alá csinál vagy alszik-legyen az ő magánügye. Egyébként nincs kétségem ,tele van az elfekvő ilyenekkel, megkapja mindenki, amit megérdemel.

2010. dec. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!