Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, hogy a nagyobb...

Mit tegyek, hogy a nagyobb tudjon majd töle pihenni?

Figyelt kérdés
Megfogalmazom normálisabban: Jövő nyáron születik a tesó (remélem). DE már rettegek a csecsemőkori hasfájástól,másnéven kólika. Kisfiam is hasfájós volt 3 hónapig,úgy vonyított éjjelente mint aki a vesztén van. Az még hagyján mi a szülei csak elviseltük,de most hogy a negyedik családtagot várjuk már nem lesz ilyen könnyű a helyzet,mert akkor már ovis lesz a nagytesó,akinek pihennie kell. Arra vagyok kíváncsi,hogy akinek az első gyermeke kólikás,annak a következő gyermekei is hasfájósak lesznek? Ti hogy oldottátok meg a közös pihenést? Hogy mindenkinek jó legyen? Amúgy arra gondoltam,át költözök a kicsivel a másik szobába. De ez nem használ sem a házaséletnek,se a anya-gyerek kapcsolatomnak az első gyermekemmel.
2010. nov. 24. 13:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne izgulj, ki fog alakulni. Lényeg, hogy türelmes legyél, biztos sok olyan éjszaka lesz, amikor többször kell majd a kicsihez felkelned. Nálunk most van egy 5 hónapos baba és egy 6 éves gyerek. Egy szobában alszunk, a kicsi éjjelente 4-5x ébred, a nagy nyugodtan tud aludni. Szerintem a legfontosabb, hogy rugalmasan állj a dologhoz, előbb-utóbb minden rossz véget ér. Nekünk is kegyetlen 3 hónapunk volt, azt hittem sosem fog változni, aztán egyik napról a másikra elmúlt, de az éjjeli ébredések megmaradtak. Talán az is jó, ha nagyot apránként felkészíted a Tesó érkezésére és elmondod, milyen kellemetlenségek lehetnek.
2010. dec. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem egészen normális dolog hogy ovodás meg kisiskolás korú gyerekek a szüleikkel alszanak egy szobában... Ezt hívják úgy hogy a drága anyukák érzelmileg magukhoz láncolják a gyereket. Ekkora gyereknek a saját szobájában lenne már a helye, a saját kis ágyikójában, aztán akkor nem lenne gond hogy felébred-e a testvére sírására. Aki meg 1 szobába szül gyereket, annak gratulálok...
2010. dec. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nem válaszoltad meg a kérdésemet utolsó, a te dumádat figyelmen kívűl hagyom. Én ezek szerint egy ,,anyaállat" vagyok... Neked pedig a hozzáállásodhoz gratulálok. (1+1,5 szoba) A többieknek köszönöm.
2010. dec. 7. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!