Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A fiam 3. osztályos és elég...

A fiam 3. osztályos és elég nehezen megy neki a tanulás. A tanárja azt mondta neki, hogy ha én is beleegyezek akkor megbuktatja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én mindig is "cikinek" tartottam a bukást de most azon gondolkodom, hogy hosszú távon nem-e lenne neki jobb ha tényleg újra járná a 3. osztályt.Most egy elég gyenge suliba jár, jövőre másikba íratjuk( költözés miatt).Hogy fog felzárkózni 4.-be a többiekhez, ha ebbe a gyenge suliba is gyenge tanuló? Szerintetek melyik a jobb döntés? Engedjem őt 4.-be vagy erősödjön még újra a 3. osztályban?
2010. márc. 19. 08:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%
azt nem tudom hogy te segítesz-e tanulni
2010. márc. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Az Én fiam osztályába is van gyengébb tanuló, de a szülők nem engedik az ismétlést!

5.-be biztos , hogy buktatni kell és akkor, még rosszabb lessz!

Szerintem a gyerekeknek sem jó, hogy rosszabbul teljesít mint a többi gyerek.

Én azt tanácsolom, hogy tarsd vissza, hogy összeszedje magát és nagyobb önbizalmat is szerezzen a tanulás irányában és sokkal jobban menne minden a gyermekednek!

2010. márc. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
92%

eleve nagy barom, volt, aki kitalálta ezt, hogy a szülő döntsön. hatalmas lelki terhet raktak ezze a szülőre, olyan dologgal kapcsolatban, amihez alapvetően nem ért...


de a kérdésre:


ha a tanár úgy látja (és te is) hogy gyengén teljesít, akkor jobb, ha megismétli az évet. ha már a 3.-os anyag sem megy, negyedikben még jobban lemaradna a többiektől, és az nem lenne jó neki, mert később behozhatatlan lenne a hátránya. nem baj, ha ismétli az évet, még sikerélménye is lehet majd, mert jobban fog teljesíteni, mint idén.

2010. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%
Én is ugy látom hogy hosszútávon jobb lesz a fiadnak!ha sikerül felzárkóznia akkor lehet hogy ezzel megmentitek őt attól hogy felsőtagozaton buktassák,ami viszont már sokkal rossszabb lesz neki,minden szempontból!Foglalkozzatok vele nagyon sokat.
2010. márc. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
47%
Én is későn tanultam meg szépen olvasni. kb 7.es koromra.ennek ellenére évfolyam 1. voltam mindig helyesírásból. ne buktassák meg mert aztán emiatt szégyenkezhet örökre. keressetek olyan könyvet neki ami érdekli és majd elkezd magától gyakorolni. És majd megy is neki.
2010. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz ügy. Gyakorlati szempontból jogos az észrevétel, hogy ha tovább megy, akkor még jobban lemarad, ami ugye nem jó. Másrészt viszont, ha anno én lettem volna ilyen helyzetbe és anyám a bukásom mellett dönt, egész egyszerűen mint árulóra tekintettem volna rá, aki képes hátbatámadni és a bizalmam enyhén szólva megcsappant volna az irányába. Vadbarom volt, aki a szülőre bízta ezeket a döntéseket törvényileg...
2010. márc. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%
ja, aki ezt kitalálta, tuti nem látott még élőben kisiskolás gyereket...
2010. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Tesómmal nagyon hasonló volt a helyzet. Anyuék húzták-halasztották a buktatást, az általános iskolát végül kegyelem ketteskékkel és rengeteg kínszenvedéssel fejezte be. Egy ultra gyenge középiskolába protekcióval sikerült beíratni, de itt már elkerülhetetlen volt a bukás az első év végén. Mit ne mondjak, az évismétlés csodát tett. Onnantól a hármasokat simán hozta minden tárgyból, csont nélkül leérettségizett, mára jó diplomája van, idegen nyelvet beszél. Anyuék azt sajnálták sokáig, miért nem léptek előbb, mennyi kudarctól, negatív élménytől megkímélhették volna a tesómat.

Ha amúgy is költöztök és másik suliba kell íratni a kisfiadat, soha vissza nem térő alkalom. Új tanárok, új gyerekek lesznek ott, nem olyan hogy nap mint nap találkozik a régi osztálytársakkal, tanítókkal. Tiszta lappal kezdhet. Mégiscsak a jövője a tét. Egy jó szakképesítéssel, érettségivel, diplomával a kezében senki sem fogja megkérdezni, hányszor is járta a 3. osztályt. :)

2010. márc. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólokkal. Mint tanár rossz döntésnek tartom, inkább olyan szükség hozta dolog, mintsem okos végkifejlet.

Meg kéne fontolni, hogy MITŐL tanul nehezen a gyermek.

otthon olvas e magától.

Van e rendes asztala, körülmények, tiszta levegő.

Szórakoztató könyveket kap-e.

Volt e már szinházban....

ezek a dolgok keltik fel az érdeklődést a tanulás iránt sokszor.

Nem diszlexiás -e. Mindenből rosszul tanul e vagy csak egy két bizonyos tárgyból?

Mielőtt döntesz ezeket meg kellene probálni.

Felkelteni az érdeklődését, szinházzal, egy szórakoztató könyvvel, összehozni olyan osztálytársakkal, aki szeretnek olvasni....

2010. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
71%

Fiú vagyok 8.os most lennék 9.es

De az én drága látos szüleim azt beszélték meg a tanárokkal,hogy ismételjek 4.be évet.


Borzalmas.utálom az egészet.

Tudod te milyen sz_r ,hogy a volt oszt.társaimat láttam

ballagni és én is ott állhatam volna??meg,hogy én vagyok

mindig a legidősebb.

UTÁLOM AZ ISKOLÁT.GYŰLÖLÖK MINDENT AMI HOZZÁ TARTOZIK!!

Reggel ha felkell kellnem már bőgni tudnék gyakorlatilag.

És csodálkozznak,hogy rosszabb a viselkedésem,meg,hogy verekedek.

Ha gyerekem lesz biztos nem engedem,hogy évet ismételjen inkább a h_lye fejjemmel leülök és egész nap tanulok vele,mintsem ezen kelljen átmennie.


Most is csak azért tanulok,hogy minnél hamarabb abba hagyhassam a sulit.Aztán nem tudom milesz belőlem.

A tesom/lány 1 ével fiatalabb nállam vagyis most 7.es ő a kisangyal a kistudospalánta akiből ügyvéd lesz és meg a gyökér akiből vlami csicskás lesz.És ez nem az én hibám ugy gondolom.majdnem egy osztályba kerültünk.

Teljesen kész vagyok.Az osztálytársaim meg köztem 1 év van ,de nem tudunk miről beszélni.:(


Kérlek ne ismételjen évet.Mi nem megy neki??

2010. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!