Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni, ha folyamatos...

Mit lehet tenni, ha folyamatos a hiszti?

Figyelt kérdés
Van három gyerek (4, 6 8), akikre vigyáznom kell délutánonként. Elég elevenek, amivel nem lenne gond. Az a baj hogy visszabeszélnek, kötözködnek, nemet mondanak, mert megszokták, hogy eddig mindenkivel megtehették. Minden alkalommal, ha nem az van, amit akarnak, vagy nem úgy, akkor csapkodnak, hisztiznek, sírnak, közlik velem, hogy utálnak. Hónapok óta ez megy és kicsit kezd elegem lenni. Hétvégenként nem látnak, akkor utána úgy borulnak a nyakamba, hogy nem is értem ezt az egészet. Valahol szeretnek, de iszonyatos a természetük. Annyukkal beszéltem és kértem arra, hogy ha egyszer nemet mond a gyereknek, akkor ne engedjen, mert abból hiszti lesz. Remélem, lesz eredménye, de nem biztos. A folytonos sértődés és hiszti viszont az agyamra megy. Mit lehet tenni? Ez normális? Bennem van a hiba? Vagy mi a baj?
2009. jan. 26. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Szia.Nem benned van a hiba hanem a szülökben,ezt a nevelést kapták.Te ez ellen nem tudsz tenni,max.annyit hogy határozottabban szolsz rájuk,vagy ha ez sem hat találj ki valami büntetést azzal kapcsolatban amit a legjobban szeretnek.A két nagyobb gyerekkel már letudna ülni az anyuka megbeszélni hogy mit lehet és mit nem,ők azért már megértik.Én azt nem értem hogy a 6 éves miért nem jár óvodába,a 8 pedig iskolába?Nem hinném hogy ezt a fajta viselkedést ott tolerálnák.
2009. jan. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Nekem is volt ilyen gondom, az egyik barátnőm kisfiára rengeteget vigyáztam, ő szeretett hisztizni. Úgy oldottam meg, hogy egyszerűen a hisztire nem figyeltem oda. Ha földhöz vágta magát előttem, akkor csak átléptem rajta és mentem a dolgomra. Ettől iszonyúan meglepődött, abbahagyta a hisztit. Én mondtam neki, hogy amennyiben szépen el tudja mondani, mit szeretne, megbeszéljük, hogy mi valósítható meg belőle. Amikor látta, hogy a hisztivel semmit nem ér el, azonnal megváltozott. Szépen kérte, hogy ezt vagy azt szeretne, én pedig megdicsértem, milyen okosan viselkedik és igyekeztem a kívánságának eleget tenni. Ily módon elég gyorsan megtanulta, hogyan viselkedjen. A szülei csodálkoztak is, mert a gyerek imádott engem, de szót is fogadott.
2009. jan. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon kedvesek vagytok. Járnak iskolába, de a szülők estig dolgoznak és addig a gyerekek egyedül lennének otthon. Mondhatnánk, én vagyok a napközi. Most pl.: a szülők megkérek, hogy ellenőrizzem le a házijukat, amit eddig nem akartak. Az új rendszer a gyereknek nyílván nem tetszik. Megint hiszti. Oda se figyeltem. Mikor elkezdett kiabálni velem, fölküldtem a szobájába büntibe. Hétvégén panaszkodtak az apjuknak, hogy milyen szar velem házit javítani és nem értek a matekhoz, és olvasni se tudok, stb, és a szülők úgy döntöttek, hogy a gyereknek van igaza és ne fárasszam magam a házival. Legalább ezzel se kell törődnöm.
2009. jan. 26. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Ha elkezd hisztizni ülj le és mondd neki a legnagyobb nyugalommal: "várom a műsort, remélem jó hangos leszel és a földön is fogsz hanyatt fekve pörögni hogy jobban szórakozhassak" Ezek után nincs az a gyerek aki nekiállna cirluszolni. Utána mondhatod elég kemény hangon, hogy akkor fogja magát villámgyorsan és tegye amit kértél. Nehéz erre mit reagálnia egy gyereknek. Ha megint jön hiszti, akkor kérd meg hogy amit előbb félbehagyott fejezze is be és szórakoztasson egy kicsit.
2009. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Jajj, nekem is volt egy ilyen családom :os...

De engem az 5 éves gyerek (kislány) még ütött is....

Szörnyen elkényeztetett egy bagázs volt. Hisztiztek, csapdostak, födlhöz verték magukat, engem ütöttek... :os

Aztán nálam az vált be, hogy egész egyszerűen nem foglalkoztam velük. Szívem szerint adtam volna édes kedvesen 2 büdös nagy pofont, és akkor nyugi lett volna. Na de hát ezt mégsem tehettem. Így hát maradt a nem foglalkozom velük. Utálták ha ismételtem őket :o) Mondtam utánuk, hisztiztem velük, ettől aztán dührohamot kaptak...

De sz@rtam bele.

Egyszer mikor valami karnissal jött nekem fogtam meg a kezét erősebben, hogy ezt talán ne.

Ami titpikus hiszti téma volt náluk, hogy a nappaliban a fehér plüss ülőgarnitúrán akartak mindig enni. Nem negedtem. Akkor ők nem esznek. Jól van gyerek eszel majd ha éhes leszel. Délután 4 órakor a konyhában 2 pofára tömte a kaját....

Azon túl, ami nem MCdonaldsos kaja volt, meg sem akarták enni...

Hasonlóképp, majd eszel ha éhes leszel...

Aztán mondták a szülőknek, hogy utálnak engem, mert nem ehetnek a nappaliba és különben sem a Mcdonaldsban eszünk sé hogy mindig lemegyünk a hülye játszótérre...

Aztán megkértek a szülők, hogy én ne neveljem a gyerekeket. ... elkértem a pénzem és többet nem mentem...

2009. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!