Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Altatási gondok 2,5 évesnél?

Altatási gondok 2,5 évesnél?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam velünk alszik a franciaágyban, vagy velem vagy a férjemmel alszik el, utána kijövünk a szobából, majd 11 körül visszafekszünk mellé. Tudja, hogy ki fogunk jönni, sosem okozott ez gondot. Kb havonta egyszer ébred amíg nem vagyunk ott, ilyenkor kikiabál, bemegyünk és alszik tovább.

Viszonylag hamar, pár perc beszélgetés után el szokott aludni, nem szokott ezzel gond lenni. 2 hete viszont állandóan csak beszél és viháncol, van, hogy 2 órát altatjuk és most már betelt a pohár. Férjem gyomra kikészül az idegtől ilyenkor és hát én is megszenvedem.

Több oka, kiváltója is van/lehet a dolognak: kistesó, anyósoméknál aludt és ő otthagyta egyedül, karácsonyi zsongás stb. Értem én, hogy mi a gond, csak azt nem tudom, hogyan oldjam meg.

Gyakorlati tanácsokra, tapasztalatokra lenne szükségem :)


2011. jan. 4. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Külön szoba,külön ágy. Már az elején így kellett volna.
2011. jan. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltatok úgy csinálni mintha aludnátok és sötétben lenni? Nálunk igy hamarabb elalszik, de általában a kitartó alvásmímelésnek az a vége hogy mi alszunk, ő még motyog.
2011. jan. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Külön szoba, külön àgy. Minél később teszed külön, annál durvább lesz.
2011. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltuk. Sötét van, én is ott fekszem vele stb.

Látszik rajta, hogy nem bír elaludni, sajnálom egyébként nagyon.


Nincs másik szoba, másik ágy pedig nem fér bele ebbe a szobába, de egyébként sem az együttalvással van a baj, hanem az elalvással. (szomszéd kisfiú külön van újszülött kora óta, őt már hónapok óta 2 órát altatják, nem ezen múlik)

2011. jan. 4. 22:23
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is a külön szoba külön ágyra szavazok. Elég nagy már, hogy valószinűleg nem egy órát fog üvölteni miatta. Előtte magyarázd el neki, készitsd fel, igértesd meg, hogy nem fog hisztizni, kapjon valami játékot, stb. Aztán viszont keményen, ha hisztizik, akkor egyre ritkábban menjetek be, csak pár szó, hogy már késő van, aludjon, szép álmokat, kész. Előbb-utóbb abbahagyja. 3 nap és nyoma sem lesz az ágyatokban.
2011. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Uccsó vagyok, most olvastom az utolsó mondatot, nincs külön szoba ok. De hogy külön ágy sem?? Hogyhogy nem fér el, hogy lesz igy hosszútávon? De akkor se altassátok. Amit irtam igy is valid. Aludjon szépen egyedül, elég nagy már. Ha meg hisztizik, hadd hisztizzen, majd abbahagyja.
2011. jan. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

elnézést az offért, de nálunk is hasonló gondok vannak, és nem tudom mit tegyek

Másfél éves a kisfiam, és pár hónapja felébred éjjel a kiságyban, és ki kell venni, és magam mellé fektetni, különben addig sír,amíg ki nem veszem, így onnantól együtt alszunk reggelig. Nem akartam hogy így legyen, de jelenleg tehetetlen vagyok,

Pedig mi úgy kezdtük, ahogy tanácsoljátok, külön szoba, külön ágy, egy darabig nem is volt gond, de már van.

És aki azt írja, hogy hagyjuk hisztizni majd abbahagyja, az nem tudom hogy hallott e már gyereket annyira begerjedve sírni, hogy majdnem behány :( Nem vagyok sírni hagyós fajta, de miután se estém, se éjjelem nem volt, megpróbáltam sírni hagyni. Amíg csak kiabál meg sírdogál, addig rendben van (bár nem tudok közben nyugodtam tv-zni) de ő nem hogy abbahagyná, hanem egyre jobban sír, és a végén már artikulálatlan hangon üvölt, taknya-nyála egybefolyik, ijesztő, ezt nem lehet hagyni!!!

A másik gond nálunk is az altatás, mindig ott kellett vele lenni, amíg elaludt, de nálunk is most már egyre tovább tart ez az időszak, és nehezen bírom napi kétszer :(

Szóval bocs kedves kérdező, nem tudok tanácsot adni, csak gondoltam megírom hogy nálunk is ez van, és ha valakinek van ötlete, szívesen fogadom !

2011. jan. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Továbbra is az altatás érdekelne. Nem tudom , de nem is akarom külön szobába és ágyba tenni. Ez tökéletesen működött egy évig és mint írtam nem az alvással, hanem az elalvással van a gond.


Utolsónak: sajna nálunk is hányás a sírás vége :( Egyébként nagyon ritkán sír, elvétve van hiszti, de egyébként sem szeretném sírni hagyni.

2011. jan. 4. 22:49
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok kifárasztani alvás elött és egyszerüen hagyátok egyedül az ágyban ne beszélgesetek vele, ne altasátok. Esti mese, puszi és menyetek ki villany le aludjon. Ha kijön szó nélkül viszafektetni ebben a korban már adjátok meg neki az önállóságot egyedül is elalszik ha lehet saját ágyat is szerezetek be mert ennél csak rosszabb lesz a helyzet.
2011. jan. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot vársz, de az egyetlen jó tanácsot, ami helyes lenne ilyen esetben lehurrogod. Márpedig igen az a megoldás, külön szoba de minimum külön ágy. Nem igazán értem, hogy nincs külön szobátok/ágyatok?! Majd 8 évesen meg 14 évesen is köztetek alszik? Már elnézést de így egy házasságot sem lehet fenntartani.

Mást nem lehet erre mondani, nem kell foglalkozni vele, 2,5 éves elég nagy már, pontosan megérti, ha azt mondod neki éjjel alszunk, nem játszunk, beszélgetünk. Ha újból elkezdi, vagy hisztizik én ezt újból megismételném, elmondanám, de mást nem mondanék. Szerintem egy idő után le fog állni vele, mert ha nincs " közönség" hozzá megunja, türelemjáték.

2011. jan. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!