Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Altatási gondok 2,5 évesnél?

Altatási gondok 2,5 évesnél?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam velünk alszik a franciaágyban, vagy velem vagy a férjemmel alszik el, utána kijövünk a szobából, majd 11 körül visszafekszünk mellé. Tudja, hogy ki fogunk jönni, sosem okozott ez gondot. Kb havonta egyszer ébred amíg nem vagyunk ott, ilyenkor kikiabál, bemegyünk és alszik tovább.

Viszonylag hamar, pár perc beszélgetés után el szokott aludni, nem szokott ezzel gond lenni. 2 hete viszont állandóan csak beszél és viháncol, van, hogy 2 órát altatjuk és most már betelt a pohár. Férjem gyomra kikészül az idegtől ilyenkor és hát én is megszenvedem.

Több oka, kiváltója is van/lehet a dolognak: kistesó, anyósoméknál aludt és ő otthagyta egyedül, karácsonyi zsongás stb. Értem én, hogy mi a gond, csak azt nem tudom, hogyan oldjam meg.

Gyakorlati tanácsokra, tapasztalatokra lenne szükségem :)


2011. jan. 4. 21:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
Úgy látszik szegény kérdező az ügyeletes rossz anyuka, mert nagyon rászálltatok. Tanácsot kért de csak lehúzást kapott. Könyörgöm rengetegen altatják a gyereket a szülői ágyban mért kell ezen állandóan kiakadni és jól megmondani neki hogy rossz anya mert nem hagyja sírni a gyereket, sőt még az is lehet hogy szeret vele aludni. Lehet lepontozni.
2011. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%

OFF:


Nem értem, mi az hogy: "hogyhogy nincs külön szoba? De még külön ágy se?"


A mi házunk is egy szobás, lenne lehetőségünk, illetve helyünk építeni hozzá, csak épp nincs miből egyenlőre. Igaz, hogy az az egy szoba viszonylag nagy, tehát van külön ágya, de nem, szobája tényleg nincs külön. Miért ezen kellett fennakadni. Nem ez volt a kérdés szerintem.


Bocs, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de kicsit lenézőnek éreztem ezt a nagy csodálkozást.

2011. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%

Jaaaa, és én is lesz*rom a lepontozást.


Utolsó

2011. jan. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

Egy ekkora gyerek már elkezd félni egyedül a sötétben. Az anyóséknál alvás simán kiválthat egy ilyen félelmet. Másrészt magától az elalvástól is félhet. Előbb vagy utóbb elmúlik.


Lehet, hogy engem is lepontoznak, de csak egyet tudok tanácsolni: ha neki és neked nem kell felkelnetek reggel időre, altasd később. Játsszatok, mesélj neki még inkább, és akkor kezdd altatni, ha már fáradt. Így ti se készültök ki. Úgy tűnhet, hogy ettől kevesebb időtök lesz egymásra a férjeddel, de ha egyébként is együtt altatjátok, akkor ez sem lehet gond. :)

2011. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kis rituálét is bevezethetnétek.

Pl: Fürdés, fürdés után mese, mese után lekapcsolja anya a villanyt, lefekszünk és alszunk. Ha viháncol, akkor elmondani: tudod, már megfürödtünk, volt mese, lekapcsoltuk a villanyt, most már alszunk. Esetleg a macit is lefektetni... látod, a maci is alszik... aludj szépen te is... :-)

kitartást kívánok Nektek, apának sok türelmet... nem ez volt az utolsó eset, hogy kiakasztott benneteket, garantálom! :-) (Az enyém is 2,5 éves...)

2011. jan. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sziasztok, én lepődtem meg a nincs külön szobán. Tényleg meglepődtem, még sosem láttam olyan lakást/házat, ahol csak egy nappali szoba van és kész. Én valahogy úgy értelmeztem, hogy van egy nappali meg egy háló, tehát a szülők alhatnának a nappaliban, a gyerek meg a hálóban. A kérdező meglepetését pedig nem értem, miért igy reagál, ha szerintünk valóban az a megoldás, hogy külön alszik a gyerek. És nem csak én javasoltam ezt. A gyereket ha eddig nem is zavarta, most már igenis zavarhatja, hogy együtt alszik a szülőkkel, nagyon is megzavarja az alvását, talán a kedves kérdező olvasson utána a témának, akár itt is van sok infó: [link]
2011. jan. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Meli0025 válasza:

Nekem is pont ilyen problémám volt/van. Eddig gond nélkül egyedül elaludt, de láthatóan az elalvástól félt a kisfiam. Már nagyon fáradt voltam, mert esténként, akár 2 órát is mellette kellett ülnöm.

Aztán kigondoltam egy tervet, egy részét a TV-ben láttam, többit olvastam. Elmondtam neki, hogy eljött az alvás ideje, ceremóniát végigcsináltuk, aztán mondtam, hogy ez után már nem fogok vele beszélgetni, szeretne-e valamit kérdezni, megbeszéltük és kijöttem. Ha leszáll az ágyról, akkor kedvesen visszaviszem, megölelem, lefektetem. Ha sírni kezd bemegyek és megsimogatom, de amint megnyugodott kijövök. Kitartás igényel, mert első este több mint 50-szer szállt le, de ma már csak egyszer és ez még csak a 3. nap. A szakirodalom szerint egy hétre lesz szükség, de máris látható a javulás. Remélem nálatok is beválik és semmi kínzás nincs benne.

2011. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!