Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szokott hazudni 6-8 éves...

Szokott hazudni 6-8 éves kisiskolás gyermeked? Ebben a korban ez még normális?

Figyelt kérdés

Nem nagy dolgokra gondolok, mondok példákat. Összerágva a ceruza vége, kérdezem: ki volt, a válasz: nem tudom. Szétrámolva a szoba, az se ő volt, hanem az öccse de olyan dolgok vannak szanaszét, amit az öccse el se ér. Különböző dolgok elhallgatása, pl. feketepont az iskolából. A falevél gyűjtésről, vagy arról, hogy margarinos dobozt kell vinni egy szót se szól.

Hány éves kortól kell felelősséget vállalnia a tetteiért? Hogyan érhetem el, hogy ne hallgasson el előlem mindent?


2011. jan. 7. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mi is hasonlókat tapasztalunk. Sok kicsi, és jó lenne tudni, hol a vége. Miért teszik. Még van, hogy ő választ büntetést, és már másnapra azt mondja, ő ilyet nem mondott.:(
2011. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

:S

Akkor nem vagyok egyedül.

A fiam elsős, és pont ugyanezt csinálja. Szinte folyamatosan hazudik, és el is hagy mindent, nem győzzük pótolni a dolgait. (Tényleg nem győzzük, havi 3-4ezres tételben kell vásárolni sapkát, radírt, ceruzát, kesztyűt, füzetet, és egy-egy teljes színesceruza készletet.)

A hazudozással persze mindig próbál kibújni a felelősség alól, a büntetés, dicséret, stb nem használ. A mindennapos hegyibeszéd sem, amikor igyekszünk rávilágítani, mikor bajba kerül a saját hazugságai miatt, vagy hogy mennyivel jobb lenne neki, ha bíznánk benne.

Már csak abban reménykedünk, hogy kinövi.


Ha valakinek van valami ötlete, akkor szívesen fogadom, mert egyelőre az azonnali megőrülés tűnik az egyetlen jó megoldásnak.

2011. jan. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, mi is túl vagyunk érvelésen, magyarázáson, hogy így senki nem fog hinni neki, büntetéseken és alkukon. Semmi nem használ.

De ha nem vagyok egyedül, akkor lehet, hogy ez életkori dolog és idővel jobb lesz?

2011. jan. 7. 09:03
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni.

A fiamra nagyon büszkék voltunk,mert az oviban,és otthon is mindig vállalta ha rosszat csinál. Az óvónénik dicsérték ezért,így lett nevelve....legfontosabb az egészség és az őszinteség.

Viszont mióta iskolába jár azóta azon kapom,hogy elhallgat,vagy elferdít dolgokat szépíti a történteket.

Sokszor elbizonytalanít,hogy most igazat mond,vagy ferdít...én meg keresztkérdéseket teszek fel abból próbálom leszűrni a lényeget.

Engem is foglalkoztat,hogy miért változott meg.Én arra jutottam,hogy mióta suliba jár,nagyon bizonytalan lett.Annyi felelősség hárul rá,hogy elbizonytalanodott még bennünk is.Nem tudja,hogy mi lesz a reakciónk,fél még tőlünk is,pedig nem büntetős,hanem megbeszélős szülők vagyunk.Az apjához szintúgy fordulhat mert nagyon jó a viszonyuk,erre tegnap is azzal bosszantott fel,hogy könyörgött ne mondjam el apának,hogy feketét kapott,mert nem volt nála vonalzó...mintha az apja egy vadállat lenne aki agyonüti!!!Soha nem bántotta!


Nálunk ami beválik az a rengeteg beszélgetés enélkül szerintem nem lehet helyes útra terelni.Ha büntetném akkor sztem csak dörzsöltebb lenne,hogy máskor elkerülhesse.

Felelősséget vállalni saját magukért mindenképp kell már ebben a korban,nálunk ez is lassan fejlődik....a vonalzóra is azt mondta,hogy ÉN nem tettem be az volt a baj.Érdekes,mondtam nem az én nevem mellé biggyesztették a feketét,hanem a tiéd mellé,akkor kinek a felelőssége???


És hogy hogyan érheted el,hogy ne hallgasson el mindent?Hát sok-sok beszélgetéssel nagyon bizalmas viszonyt kell kialakítani amiben bármikor őszintén mer beszélni.Sok türelem kell hozzá.

2011. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a problémák nálunk is jelentkeztek. Előttem írták, hogy iskolában elbizonytalanodnak a gyerekek. Ez bizony így van. Gyakran a háttérben a szeretetünk elvesztésétől, az anya és apa elszomorításától való félelem áll. A beszélgetések nálunk is működnek, de azért még bizony vannak sumákolások. Viszont már nem tartok minden nap hegyi beszédet, csak simán beszélünk arról, hogy mi történt, addig még ő is partner a beszélgetésben. Azt viszont tudja a gyerek, hogyha ezért meg azért feketét hoz, annak ez és az a következménye (nálunk számítógép, mesecsatorna ill. édességmegvonás van), de ettől még én ugyanúgy szeretem. Nem is kerítek nagy feneket a dolgoknak, viszont ha őszinte, akkor mindig enyhébb a büntetés.
2011. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát igen, csak amikor bemegyek az iskolába, vitatkozom a tanárával, hogy az nem is úgy volt, mert az én gyerekem azt mondta, hogy nem ő volt, és 2 hét múlva véletlenül kiderül, hogy mégis ő volt... ég már a fejem.

Ha nem állok ki érte azért vagyok rossz anya, ha meg bedőlök minden hazugságának akkor egy hülye vagyok.

Ma délután is kibukott egy friss meg egy hetekkel ezelőtti füllentés, ki vagyok már néha teljesen.

2011. jan. 7. 18:05
 7/17 anonim ***** válasza:
Én megszoktam kérdezni a gyereket, hogy szeretné-e, hogy beszéljek a tanárnővel. A válasza sok mindent elárul. Lehet, hogy neked a gyerkőc így csikar ki egy kis plusz törődést. Beszélj a tanárral, ha nyitott akkor meg lehet beszélni, hogy mi is okozza ezeket a füllentéseket. Ha meg nagyon túlzásba viszi, akkor a nevelési tanácsadóban egy gyerekpszichológus biztosan tud segíteni, tanácsot adni, hogy hogyan kezeld. Esetleg kideríti, hogy mi okozza, miért is akar így a figyelem középpontjába kerülni a gyerkőc.
2011. jan. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is 2 napig rágtam a gyerek fülét most a legutóbbi esetnél, hogy mondja meg az igazat, vagy beszélek a tanárával. Kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem ő volt a rosszaság elkövetője. Nem hittem neki, így beszéltem is a tanárral. Naná, hogy ő volt. 2 napig könyörögtem, hogy mondja meg, nem lesz baj, csak mondja meg! Mi a fenéért kell hazudni? Sose szedem le a fejét legfeljebb elbeszélgetek vele. Az olyan szörnyű? Ha hazudik is mellé, úgyse ússza meg ennyivel. Én nem értem ezt a gyereket. Gondoltam nevelési tanácsadóra is, de félek csak olaj lenne a tűzre, ha a pszichológus néni rajzolgatna vele meg játszogatnának. Olyan, mintha jutalmat kapna azért, mert ő problémás.
2011. jan. 8. 13:21
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek egyáltalán nem kell tudni a pontos okot, hogy miért mentek. Viszont te megnyugodnál, ha valaki konkrét tanácsokat adna. Én is csak találgatok. A pszichológus megismeri a gyereket, téged is és mégis kívül álló tud maradni és rá tud világítani az egyébként orrunk előtt levő gyakran pofon egyszerű magyarázatra és megoldásra. Én csak javasolni tudom. Mielőtt még a gyerek és a te kapcsolatodat komoly kár érné. Én teljesen más jellegű probléma miatt fordultam a nevelési tanácsadóban pszichológushoz és nekem nagyon sokat segített. Nálunk kiderült, hogy a problémáinkat a saját bizonytalanságom okozta. Kiderült, jól teszem a dolgom, csak egy kis megerősítés kellett.
2011. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%
ez csakis és kizárólag a tv,az internet,stb. hibája...a tv-ben smik vannak ezek az idióta tv műsorok,meg minden,már szószerint sugallják a gyerekeknek hogy legyenek k*rvák...arról nem is bexélve,hogy nem tudhatod,mit néz a gyereked az interneten...meg am lehet még az iskola is benne van...végülis még kicsi,8 éves és gondolom utánozni akarja a "nagylányokat"...gondolom nekik is van a suliban egy pár ojan lány mint mindenhol amúgy...nállunk is az iskolában van egy pár 11-15 éves kis rib*nc,hogy a 11 évesből simán kinéznél egy 25 évest...egy ALACSONYABB 25 évest
2011. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!