Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szokott hazudni 6-8 éves...

Szokott hazudni 6-8 éves kisiskolás gyermeked? Ebben a korban ez még normális?

Figyelt kérdés

Nem nagy dolgokra gondolok, mondok példákat. Összerágva a ceruza vége, kérdezem: ki volt, a válasz: nem tudom. Szétrámolva a szoba, az se ő volt, hanem az öccse de olyan dolgok vannak szanaszét, amit az öccse el se ér. Különböző dolgok elhallgatása, pl. feketepont az iskolából. A falevél gyűjtésről, vagy arról, hogy margarinos dobozt kell vinni egy szót se szól.

Hány éves kortól kell felelősséget vállalnia a tetteiért? Hogyan érhetem el, hogy ne hallgasson el előlem mindent?


2011. jan. 7. 08:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdésem lenne először is, hogy ez a hazudozásosdi ebben a korban kezdődött nálatok ? 6-8 évesen ?

Mert ha igen, akkor mi még nem igazán vagyunk benne, most lett 6 éves a nagyobbik. Eddig még csak kétszer kaptuk rajta hazudáson, én megmondtam Neki, hogy nem szoktam megütni, és nem is fogom, ha rosszat csinál, de ha hazudik, akkor megfogja kapni. Az első esetben meg is kapta, akkor még hirtelen voltam, nem foglalkoztam a kérdéssel, csak már utána. Szóval a másodikkor elmondtam ezt neki, és azóta nem volt. De mondom, lehet, hogy még csak eztán fog kezdődni az igazi hazudóskorszakunk ?

Azt gondolom, ha másért esetleg megütitek, vagy nagyon szigorúak vagytok, akkor fél ha rosszat csinál és az lesz, és azt elkerülendően inkább hazudik. Valahogy meg kell értetni velük, hogy a hazudásnál semmi nem nagyon lehet rosszabb.

2011. jan. 11. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk ez mostanában kezdődött. Illetve talán inkább most erősödött fel. Eddig "csak" nem mondta el ha volt valami az oviban, de ha megtudtam nem tagadta le. Most mióta iskolás már elmondja mi történt (gondolom rájött, hogy úgyis megtudom) de azzal kezdi, hogy az nem ő volt. Meg is nevezi ki volt. Vagy jön a nem tudom olyan kérdésekben, ahol ennek a válasznak nincs is sok értelme. Aztán mindig kiderül hogy persze ő volt. Őrlődünk sokat. Féltem a kapcsolatunkat. Jó gyerek ő ha ott vagyok. De amint nem lát biztos csinál valamit, aztán meg nekiáll hazudozni.
2011. jan. 11. 08:54
 13/17 anonim ***** válasza:
Normálisnak éppen normális, hiszen minden gyerek igyekszik kibújni a bünti alól. De azt kéne a gyerekkel megértetni, hogy ha megmondja az igazat, akkor sokkal enyhébb lesz a büntetés, mintha hazudik, és utána kiderül. Pl. ha rendetlenséget csinált, és megmondja, hogy ő volt, akkor csak rendet kell raknia, de ha letagadja, akkor nem csak rendet kell raknia, hanem még büntetés is jár érte. És meg is kell mondani, hogy ha nem hazudott volna, akkor csak rendet kellett volna raknia, de nem kapott volna büntetést.
2011. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem normális dolog, hogy hazudozik. Csak arra figyeljetek, hogy ne hagyja abba. Tanítsátok meg lopni is ,szerintem az a lényeg, hogy az életre neveld. Szüksége lesz rá, hogy a rendőr szemébe rezzenéstelen arccal mondja majd, hogy nem ivott, vagy ilyesmi.
2011. jan. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Most őszintén! Ki nem hazudik???
2011. jan. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én elvállalom, ha csináltam valamit... nem arról van szó, hogy megdícséred a nagyi haját, pedig borzalmas lett a dauer. Hanem hogy csinálsz valami disznóságot, és hallgatsz róla, sőt, kened másra. Azt gondolom, ez azért nem normális dolog.
2011. jan. 19. 08:37
 17/17 Lézer Anton válasza:
100%

Én is úgy látom, a sok feladat, felelősség egyszerre, hirtelen szakad rá az iskolakezdőkre. A szülőknek görcsösen meg akarnak felelni, ezért igyekeznek mindenáron fenntartani az általuk ideálisnak vélt helyzet látszatát azért, hogy otthon ne kelljen a problémáikkal foglalkozni. Úgy mondanám, "menekülnek". Annyira viszont még nem érettek, mint egy felnőtt, a tett-felelősség-következmények összefüggéseivel elméletben tisztában vannak, de még nem érzik át teljesen. Szerintem azért hárítja a felelősséget, mert képtelen elviselni a nyomását. Türelem, megértés, biztonság kell körülvegye, természetesen lehet vele sokat beszélgetni róla. Ha nem javul, akkor én is szakemberhez fordulnék.

Nem egy évtizede már, hogy ennyi idős voltam de még saját példámra is tisztán emlékszem. Egyszerűen rettegtem. Engem sem bántottak, de csalódást kelteni nem akartam, ezért hazugságokba menekültem. Miután kemény büntetést kaptam, néha következetlenül, még jobban és immár okkal féltem, ezért még többet hazudtam és a nyomás is sokkal nagyobb volt. Aztán rájöttem, hogy az élet nem csak móka és kacagás, be kell vallani mindent akkor is, ha nem kellemes. Én is hallgattam el ilyen gyűjtögetős házi feladatot, mert nem akartam fáradt anyámnak kellemetlenséget okozni. Aztán másnap reggel egyáltalán nem örült. :D Lehet, hogy nem voltam iskolaérett. De ennyi idősen ki az? :D

2011. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!