Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyerekpszichológus mit...

Egy gyerekpszichológus mit tud kezdeni egy 2 éves kisfiúval?

Figyelt kérdés

És mennyibe kerül átlagosan egy alkalom? Akik hasonló gondokkal küzdöttek: Kb. mennyi ideig vitték a gyereküket? Hatásos volt?

Probléma: Kisfiam napi2x-3x hisztirohamot kap. Nem sima dackorszak... akár 45 percig is őrjöng, és semmi nem jó neki, semmi nem használ... Jó pár gyerekorvosnak védőnőnek elmondtam az egyes eseteinket, a többség gyerekpszichológust javasolt. Az őrjöngés abból áll, hogy nem tudom, mi a kiváltó ok, de először sír, de nem engedi, hogy hozzáérjek, majd ha mégis megpróbálom pl. lemosni az arcát, csapkod, rúg, karmol, csíp. Nem nyugszik meg semmitől sem, csak azt hajtogatja: nem, nem! Ha bemegyek nem jó, ha kimegyek nem jó, stb... Nagyon türelmes anyuka vagyok, családi gondok nincsenek....


Valaki volt már ilyen vagy hasonló helyzetben? Tényleg segített a pszichológus? Anyagilag nagyon rosszul állunk, tényleg, de már muszáj szakember segítségét igénybe vennem, már csak ebben bízom.


2011. jan. 18. 17:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint, aleirtak alapján, az utolsó válaszoló anyuka igencsak jól látja a dolgokat. Hidd el, hogy nem csak nálatok van ilyen örjöngés! Anyu nem hitta szemének multkor, milyen csillapithatatlan, mint akinek elborul az agya....:( 27 hónapos a fiam. Mondjuk mindig oka van a dühkitörésnek, de ilyesztő,az biztos:( szerintem kétéves (nem beszélő) kisgyerekkel sok mindent tenni nem fognak. Te vagy az anyukája, rá fogsz jönni a kulcsra! Biztos vagyok benne, hogy valahol èlvezi ezeket a kibukós müsoros esteket, és azt, milyen erős èrzelmi reakciot vàlt ki a szüleiből. Na ezt ne add meg neki! Ha rákezd, ne nyugtatgasd, felesleges! Nézd semleges arccal és azonnal hagyd ott. Nem kell bezárni, had menjen utánad, de egyáltalán ne foglalkozz vele, ne szólj hozzá, lépd át, kezdj el mosogatni, porszívózni, rakj be egy gép ruhát. Hidd el, hogy ha nem is próbálkozol, egy két héten belül el fog maradni!
2011. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok, akinek barátnője gyerekphichológus!Sajnos mi Debrecenben vagyunk:(!
2011. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a biztató szavakat. Már én is próbáltam, hogy nem figyelek rá. de lehet az volt a baj, hogy nem hosszú ideig, csak 1-2 alkalommal... Most kipróbálom úgy, hogy legalább 2 hétig következetesen nem figyelek rá... Hátha... mivel pénzünk nincs pszichológusra, családsegítő szolgálatnál keresek pszichológust, ez ingyen van, hátha segít...az is megnyugtató lenne, hogy egy szakember véleménye is az lenne, nincs semmi baj, majd kinövi... Köszönöm szépen még egyszer!
2011. jan. 19. 13:57
 14/25 anonim ***** válasza:
33%
Bölcsibe nem akarnád vinni? ott nagyon tisztelik a szabályokat, a gondozónőket is úgy érzékelik mint akikkel nem lehet packázni, és csordaszellem van. Jól elfárad, és halad a napi rutinnal, talán ha ezt megszokná, elmaradnának a hisztik is. A miénk is produkált ilyeneket, de most valahogy elmaradtak a bölcsivel. És a gondozók nem számolnak be őrjöngésről, szóval ott nem csinálja.
2011. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus vagyok a másik kérdésből. :)

Valóban igaz, amit a korábbi válaszolók is elmondtak, hogy két éves gyerekkel nem igazán szoktak pszichoterápiát kezdeni, mert ott elsősorban a szülők kezében van a megoldás. Ezért inkább szülőkonzultációkat tartunk ilyen esetekben.

Jó javaslatnak tartom a figyelemelterelést, amit itt egy anyuka leírt. Valami olyan tevékenységbe kezdeni, ami érdekli a gyereket, amihez érdemesebb csatlakozni, mint folytatni a hisztit. És az is működni szokott, ha nem vesz róla tudomást a szülő, mert az ilyen viselkedés úgy marad meg, ha megerősítjük (eléri vele a gyerek, amit akar). De nagyon fontos, hogy ez tényleg soha ne tűnjön szeretet megvonásnak, de ezt itt valamelyik anyuka nagyon jól leírta.

Az ilyen viselkedésnek mindig egy célja van, a kisgyerek meg akarja szerezni az irányítást. De az az igazság, hogy neki sem jó, ha ő irányít, akkor érzi magát biztonságban, ha a szülőnél van a kontroll.

A család és a gyermek ismerete nélkül azonban ennél személyreszabottabb tanácsot nehéz adni. Amennyiben aggódik, és nem jut dűlőre, én is javaslom szakember felkeresését. A családsegítő szolgálat jó ötlet, de én inkább a területileg illetékes nevelési tanácsadót javasolnám (ahol az ellátás szintén ingyenes). Ha a kicsit nem is állnak neki majd vizsgálgatni, de alaposabban megismerkednek az önök helyzetével, és tanácsokat, javaslatokat tudnak tenni akár a konkrét helyzetekkel kapcsolatosan. Illetve elképzelhető, hogy azért egyszer-kétszer meg is nézik a gyerkőcöt, hogy rendben halad-e a fejlődése, és önt is meg tudják nyugtatni, hogy nincsen nagy baj vele. Ha pedig az egésszel annyit érnek el, hogy ön megnyugszik, és magabiztosan tud fellépni a kicsivel, akkor már megérte a dolog. Én így látom.

2011. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
08:39-es vagyok, ugye megírod, ha tényleg elmarad a visitás a semleges hozzáállásod miatt, mert megerősítene, hogy van értelme a leirtaknak és tényleg ez a helyes út, hogy megfékezzük a kis morcogógépeket:)
2011. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Persze, megírom!
2011. jan. 19. 22:37
 18/25 anonim ***** válasza:
Egyik előző vagyok, annyit még had tegyek hozzá, hogy nagy csodát azért nem szabad várni, tehát lehet hogy nem marad el teljesen a hiszti, vagy mondjuk nem 2 hét alatt, főleg ha alapjáraton is egy érzékenyebb, nyűgösebb kisgyerek. Nálunk sem maradt el, valami "remek" ürügy mindig akad amiért neki lehet kezdeni, fáradtság, hidegfront, mikor mi. De legalább ritkább, nem fajul el teljesen és mi szülők meg tudjuk őrizni a nyugalmunkat, amivel talán jó példát mutatunk a konfliktuskezelésre. Tavaly tavasszal még itt zokogtam hogy miért teszi ezt velem, mit rontottam el, ma már azért nincs ilyen. Sok-sok türelmet kívánok!
2011. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy , köszönöm! Ma is volt egy ilyen hiszti, de szerencsére "roham" nem lett belőle... Megpróbáltam elterelni a figyelmét, közben végig a közelében voltam, hogy ne érezze, hogy otthagyom, mert ezzel a akarom büntetni. Kb. 5 perc, és túl voltunk rajta. Próbálok jobban odafigyelni rá, csodákat én sem várok, csak férjen bele a "normál" dackorszakba.. ha voltunk kezeléseken, és javul a helyzet, írok mi volt! Hátha segíthetek vele "sorstársaimnak"... Köszönöm még 1x!
2011. jan. 20. 14:26
 20/25 anonim ***** válasza:
Én a következőt csináltam, ha a gyerekem elkezdett hisztizni: Néztem, néztem a fiamat, majd hirtelen elfordítottam a fejem, s döbbenten felkiáltottam: (PL: azt a mindenit, mi az ott? De érdekes ez a .....) S Ő is úgy meglepődött, hogy abbahagyta, mert az ilyen korú babusokat, nagyon érdekli minden. A hiszti kezdeténél érdemes bevetni a figyelemelterelést, mert, ha igazán belelovalja magát, már se lát, se hall.
2011. jan. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!