Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 22 hónapos kisfiamnak még...

22 hónapos kisfiamnak még csak 2 foga van, azt is hónapokig szenvedte ki. Más is van ilyen helyzetben, mikor jöttek ki a fogak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 26. 11:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok vészmadárkodni, de én mindenképpen elvinném fogorvoshoz, hogy ellenőrizze, az ínyében ott vannak-e a fogcsírák...
2011. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon kevésnek tűnik.

Én is elvinném fogorvoshoz!

Én úgy tudom ha nem jönnek ki a fogak bizonyos korig akkor felvágják a kicsi ínyét hogy kitudjanak bújni.

10 hónapos kisfiamnak most jön az 5. foga.

2011. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Nem tűnt fel a védőnőnek, gyermekorvosnak? Ez nagy gáz!!!!! Mit eszik? És hogyan?

Biztos 2?????

Nem 12?????

2011. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Hasonló ciőben járunk, de mi kicsit jobban állunk nálatok. 20 hónapos kisfiamnak még csak most jött ki a 6. foga. Nagyon lassan jönnek, de mondjuk látom, hogy duzzadt még két helyen az ínye, szóval lassacskán jönnek azok a kis fogacskák. Kérdezd meg a doktor néniteket, hogy mit gondol erről? Én mondjuk nem igazán hiszek az ilyen ínyfelvágásban.... Miért nőnének attól jobban a fogak? Mindenkinek áttöri az ínyt, szerintem!

De figyelj! Hallottál Te már olyanról, hogy valakinek nem nőnek ki a fogai?! Én nem! Szóval nyugodj meg, de ártani semmiképp nem árt, ha megnézeted egy dokival...

2011. jan. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mitől annyira GÁZ ez?! 14:50-es vagyok, de most olvasom az előttem szólót.

Az én fiam mindent ügyesen eszik az öt és fél fogával.

Nekünk a kutacsa is nagyon lassan nőtt össze, még mindig van egy ici-pici. Nehezen épül be neki a kalcium a csontosodásban. És ezért van a késői fogzás is. De kérlek, ne hozz más mamira szívbajt, mert rémes stílusban válaszolsz. Bizonyára feltűnt a dokinak is, meg a védőnőnek is. Mert az enyémeknek is feltűnt, de megnyugtattak. És igazuk lett, lassan ugyan, de jönnek a fogak. Nem kell ilyen szívbajosnak lenni! Relax, kedves előttemszóló! =)

2011. jan. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok, aki szerint gáz.

Minimum egy rtg kellett volna, hogy vannak -e fogcsírák.


"Elkésett fogzás az, midőn még a 10-12-ik hónapban sem tört át fog, vagy később a rendesnél nagyobb időközökben jelennek meg. Végletekben szintén igen ritkán fordul elő; káros annyiban, hogy a táplálkozás emiatt nehezített. Számbeli eltérés-ről is lehetne szó, a mi szintén igen ritka s rendesen a serdüléskori fogazatnál fordul elő a tejfogak benhagyása következtében."

2011. jan. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Megint a gázos:


"Késő fogzás, amelyben a meszesedés, a megnyúlás, a kitörés a normálisnál később következik be, aminek oka szisztémás anyagcserezavar (pl. hypothyreoidismus)."

2011. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz! Mi vagyunk rá az élő példa! 1 évesen még nem volt foga. 1 hósan jött az első. Most pedig van 20 hósan 6.
2011. jan. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Ja, "gázos"! :) Most leírtad, mi a késői fogzás definiciója. De ezt már tudtuk. Mit kezdenek a röntgennel? Ha mondjuk nincs fogcsíra? De még egyszer hozzáteszem, a büdös életben nem hallottam, nem olvastam olyanról, hogy nem nő ki valakinek 1 foga sem. Nem mellesleg a kérdező mama babájának már 2 kinőtt, ergo feltételezhetjük, hogy vannak fogcsírák. Gyorsítani a folyamaton nem lehet, szerintem.
2011. jan. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"gázos" vagyok.

Én csak annyit mondtam, hogy azért utána kellene ennek vizsgálódni, hogy mi lehet az oka.

Akár vitaminhiány, anyagcsere probléma, mittudom én.

Nem pánikot akarok kelteni, DE:

engem is nyugtattak, hogy nincs baj a babám 3 hónaposan benőtt kutacsával, sok ilyen van. Nyugtatott orvos, mindenki.

Aztán csak elmentünk egy rtg-re és a Bognár prof-nál kötöttünk ki korai varratbecsontosodás miatt, aki azonnali műtétet javasolt, az akkor 7 hónapos fiamnak.

Ez a betegség 6000-ből 1 babát érint. Mégis beleestünk.

Én azt mondom egy-két vizsgálat nem ártana.

Bocs, ha pánikkeltés hangulata van, de saját tapasztalat a nyugtatásos szöveggel csak struccpolitikát folytattok.

De ti tudjátok.

2011. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!