Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sajnálom a nővérem gyerekét,...

Sajnálom a nővérem gyerekét, de mégsem tudom aranyosnak látni már. Milyen ember lesz belőle és mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit hosszú lesz,de elég sok "bajom van".A kicsi 3 éves múlt(kisfiú).Nagyon okos, hamar elkezdett járni beszélni(bár az s,l és r betük még nehézkesek és sokszor hadar),egyedül, eszik-iszik, régóta nincs cumi,választékosan beszél,most lett szobatiszta, sok saját véleménye van és gondolata,egyedül öltözik stb.Szóval önálló egész hamar.

De:a szülei nem igazán foglalkoznak vele, ami foglalkozás, az kb. napi 1 óra babakocsival való kivétel, illetve filmnézés.Nincs semmilyen rutin, este lefekszik,reggel felkel, akkor eszik amikor ő úgy gondolja, szinte csak édességet eszik.Nem ülnek le vele játszani, nem is tudja hogyan kell,elővesz egy játékot, kiborítja és kész, utána már kéri a másikat, ha nem kapja meg hisztizik, verekszik.Csúnyán beszél(a szülei is csúnyán beszélnek,de ha a gyerek beszél csúnyán,akkor kiabálnak vele h. nem szabad, rossz és buta, meghúzzák a haját, rácsapnak stb.).Önkéntelenül hazudik és szinte mindenre azt mondja h. az ővé, még ha mi azt mondjuk én kaptam, én cicám stb.akkor is azt mondja,nem az az enyém.(persze nem mindenre,de a tárgyak, élőlények felére).Csak felnőtt dolgok érdeklik, felmászik a szekrényre,a cd lejátszóból ki-be rakosgatja a cd-ket), kézenfogva nem lehet vele menni, boltba mindent meg akar fogni.Van h. csak úgy ami nem tetszik azt ledobja az ágyról, szekrényről stb.állatokkal úgy van,ha ott vagyunk simogatja,de közben sokszor azt mondja meg kell verni ha ugat stb.Anya egész nap dolgozik otthon, apa munkanélküli,netelget, telefonálgat,rasszista.Puszikat adnak neki,neg mondják h. szeretnek,de nevelni nem nevelik.Se bölcsi, se ovi(most kifogás az influenza), tervezik a második gyereket.


2011. febr. 8. 13:28
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
14:14-nek az a havi egy alkalom az egy teljes hétvégét jelent.És látom h. mi zajlik.Nővérem neten játszik+dolgozik(könyvelő), a férje, munkanélküli,de nem is nagyon töri magát h. találjon munkát, egész nap netel,, híreket olvasgat, autókat nézeget illetve már fejben elkölti tesóm pénzét,mert tervezgeti a nyaralást meg az autó javgatását.Telefonlálgat a haveroknak, alszik, tv-zik, Egyszer nem láttam leülni a gyerekkel leülni játszani, nővérem próbál vele,de mindig azt veszi észre az ember amíg a felnőtt játszik a gyerek már mással foglalkozik,mert nem érdekli a játék.a szülők szókincsében mindennaposak a csúnya szavak és a gyerek is használja de olyankor veszeknek a gyerekel, h. buta vagy,nem szabad stb.Ahelyett h. elöszőr ők változtatnának.Hidd el én csak külső szemlélő vagyok és sose szólok bele,de azért jelent valamit ha a szüleim is ezt gondolják.Illetve anyu hetente járt hozzájuk bébiszitterkedni.Az meg szerintem nem normális h. a gyereke este 10-ig fent van és reggel 7-8 órakkor már fel kel és egész nap nem alszik.Nincs rendszer,nem eszik normális ételt, a nap 99%-át a lakásban tölti, szinte egész nap csak a tiltást és kiabálást lehet hallani.Amikor foglalkozunk vele akkor tud aranyos lenni,de ez sajnos nagyon rövid ideig tart,mert hamar megunja és talál olyat amit nem szabad és ahhoz ő ragaszkodik.A szobájuk úgy néz ki h. egy kétszemélyes ágy mellette a baba ágy és ez elfér mégegyszer kb.A gyerekágyban az összes játék+a földön, a gyerek meg a szülőkkel alszik, és így akarnak másik gyereket.
2011. febr. 8. 14:31
 12/22 A kérdező kommentje:

Amíg pólyás volt nagyon sokat játszottak vele és egész nap foglalkoztak vele,de valahogy idővel az lett h. ráhagytak mindent,mert h. milyen önálló.Otthon szétdobálhatja a könyveket, tönkreteheti a kazettákat játékokat, de nálunk otthon egyértelmű h. anyu nem engedi h.széttépje a könyveit és a cd-kkel játszon.

Én nem azt modnom h. a gyereknevelés könnyű és igenis segítünk tesómnak,mert sokat bébiszitterkedtünk, illetve ott van elvileg a férje aki tökre ráér,de nővérem hagyja h. ő azt csináljon amit akar.Nővérem régen nem beszélet ennyire csúnyán mint mostanság.Szóval ilyen alap dolgokat szerint igen is megtehhettek volna ha már van gyerekük.Persze minden gyerek rossz, de elég rossz látni h. az a gyerek azért kap haj/fülhúzást, popsiverést, leszidást,amit alapból a szülők is megcsinálnak.Ahelyett h. alapból odafigyelhetnének h. hogyan viselkednek+normálisan etetnék a ygereket, főleg azért mert az apa családjában vannak cukorbetegek,de az ő gyerekét ettől függetlenül édességgel tömködik.Lehet én se tudom jóra nevelni a gyerekemet,de ilyen alap dolgokat azért egyértelmű h. nem akarok elkövetni és nem uszítom a ygereket rasszizmusra(legyen az ember vagy állat)

2011. febr. 8. 14:38
 13/22 anonim ***** válasza:

14:14 -es vagyok.


Igazából megértelek, de szerintem nincs olyan szülő, akinek a nevelésében ne lehetne valami hibát találni. El se tudom képzelni, hogy mit éreznék, ha megtudnám, hogy egy nekem kedves ember sajnálja a gyerekemet, mert szerinte rosszul nevelem... (bármi miatt. Mert ehet turórudit, néha ugrálhat az ágyon, jó időben sarazhat kinn... mindenbe bele lehet kötni) Nem akarok tökéletes anyuka lenni, nekem elég az, ha az én gyerekeimnek a legjobb anyukája vagyok. És ezt érzem is tőlük. De biztos vannak dolgok, amiket más máshogy csinál/csinálna.


Egy csomó dolgot írtál velük kapcsolatban, amivel nem értek egyet, de nem szokásom ítélkezni. Ha veszélyeztetnék a gyereket, csak észrevenné a gyerekorvos, védőnő, nem? Arról nem is írtál, hogy a gyereknek milyen a viszonya a szüleivel, pedig ez a legfontosabb szerintem.

2011. febr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
83%

Sok olyan dolgot leírtál, amit én sem tartok jónak, de kb. ugyan ennyi olyan dolgot helytelenítettél, ami majdhogy nem teljesen normális egy 3 éves gyereknél.

Mondjuk én nagyon utálom, ha egy szülő azt mondja a gyerekének, hogy buta vagy, szerintem ez nagyon rossz nevelési módszer, de ez még nem bűncselekmény. De pl. az, hogy 10kor alszik el egy gyerek, és 7-8kor kel, az teljesen normális dolog, ha nincs nagy alvásigénye. A gyerekek sem egyformák, ahogy a felnőttek sem. Egy barátnőm bele is halna, ha nem fekhetne le este 9-kor, mégis nehezen kel fel 8 előtt. Én meg hajnali kettőig simán fent vagyok, mégse okoz gondot, hogy 6-7-kor felkeljek, ha muszáj. A gyerekek is különbözőek. 3 éves gyerekem van nekem is, 8-nál tovább sosem alszik, sokszor kihagyja a délutáni alvást, és ha nagyon fel van pörögve, akkor hiába küldöm ágyba este 8-kor, 10 előtt nem alszik el. Oké, általában 9-re már alszik, de megesik, hogy csak később.

És még nagyon sok dologra tudnék példát mondani, ami szerinted nem normális, pedig az. Hidd el, amíg nincs saját gyereked, addig elég nehéz megítélni, hogy mi is az, ami normális egy gyereknél, és mi nem. Emlékszem, egy ismerősöm hogy hüledezett, hogy az akkor 1 éves fiam még nem szobatiszta, ő azt hitte, hogy addigra már minden gyerek az. Oké, lehet hogy pont ezzel tisztában vagy, de kétlem, hogy tökéletesen tudnád az ilyen tól-ig határokat a gyerekeknél.

2011. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
10%
mi lenne ha bepasiznál és mással is törődnél végre? Ez a sok blabla amit itt képes vagy elnyavalyogni ismeretleneknek, sokat elárul rólad is. MAJD A TE GYEREKEDDEL TÖRŐDJ ENNYIT!
2011. febr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

22:27

Van párom és ugyan ezt gondolja ő is amit én.Sok kisgyerekes anyukát ismerek és a gyerkeiket is és sokkal jobban foglalkoznak a gyerekkel mint a tesómék.


Persze nagy tetlegesség meg ilyenek nincsenek, csak sajnálom, H. szegény gyerek azt se tudja hogyan kell játszani és nem elmagyarázzák neki h. mit nem szabad, hanem vagy ráhagyják vagy leszidják egyből, akkor meg persze h. csinálni fogja ha a szülők nem figyelnek rá.Nem azt modnom h. más gyerek nem rossz, de alapvető dolgokat nem magyaráznak meg neki, csak ráhagyják vagy nevetnek rajta.

De mind 1, köszönöm a normális kommenteket.

Aki meg nem ért velem 1-et annak csak annyit, ha a párom és szüleim is így gondolják,akkor gondolom nem én vagyok aki rosszul látja a dolgokat.

2011. febr. 9. 06:59
 17/22 anonim ***** válasza:
90%
Nos amit eddig tudok. Testvéredék, egykeresős család, nővéred jövedelméből élnek. Ez a helyzet nem jó neki, kimeríti, ezért is oldja a feszültségét káromkodással, s ezért sincs türelme a gyermekéhez. A férje a hagyományos férfiszerepet követi, gyereknevelés, házimunka az asszony dolga. Ez megint csak stresszhelyzet egy családban. Nem játszanak a gyerekkel? A gyerek nem is akar felnőttel játszani? Veled sem? Nos egy három éves gyermek szívesen játszik felnőttel, akkor is ha erre nem tanították. A titok: ne őt akarjátok bevonni egy közös játékba, hanem ti szálljatok be az övébe. Ha éppen pakolászik, érdeklődj mit csinál, beszéltesd. Ne nevelni akard, hanem próbáld megismerni. Ha az anyjáék ott vannak, ne szólj rá, azt hagyd a szüleire. A gyerekeknek finom kis radarjuk van és lecsekkolják, hogy mit gondolunk róluk, és milyen érzéseket, jeleket küldünk feléjük. Ha segíteni akarsz, akkor csak fogadd el. A kisgyermeket lásd, sajnálat és ítélkezések nélkül. Mert hatni csak úgy tudunk a gyerekre, ha ismerjük.
2011. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Egyrészt a gyerek most 3 évesen igen dacos korszakban van,nehéz vele bírni. Másrészt ezek a szülők tényleg nem sokat törődnek a gyerekkel,valószínű a szobatisztaság is előbb sikerült volna ha foglalkoznak vele. Játszani nem tud,mert nem mutatják meg hogyan kell(elolvasni nem fogja a játékszabályt),viselkedni nem tud,mert olyasmit tiltanak amit ők csinálnak. Röviden példamutatással kell gyereket nevelni. Hiába várnak tőle dolgokat,ha ők nem aszerint cselekszenek. A gyereknek pedig biztonságérzetet ad a napi rutin,ettől lesz kiegyensúlyozott. Tudja mi után mi következik,nem dacoskodik,mert így szokta meg,vagyis nem jó ha ő dönti el mikor eszik pl. Nagyon lazán veszik a gyereknevelést a nővéredék,majd magukhoz nyúlnak ha jön a kistesó:),de ez tényleg nem a te gondod,majd te másképp csinálod...
2011. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Érthetetlen hogy ilyen életkörülmények közé minek akarnak még1 gyereket. egyáltalán, ilyen férfinek ki a franc akarna szülni, sőt, ki menne hozzá? Teljesen lejön, hogy egy semmirekellő, hímsoviniszta alak. Én bottal se piszkálnám meg, jó nagy hülye tesód, hogy egy ilyennel leállt. Lesznek itt még nagyobb gondok is, ezt borítékolom.
2011. febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Emberek vagyunk, és hibázhatunk. Attól rosszabb, hogy a saját testvérünk elégedetlenkedik nehezen tudok elképzelni. Minden szülő a tőle telhető legjobbat szeretné a gyerekének, még akkor is, ha ez néha balul sül el.
2011. márc. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!