Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerekből később...

Hiperaktív gyerekből később milyen felnőtt lesz?

Figyelt kérdés
Van esély rá,hogy a megfelelő szülői neveléssel sikerül jó irányba terelni?
2011. febr. 8. 17:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A jó irány fontos, és sokat számít, de egy hiperaktív gyerekből igen nagy valószínűséggel hiperaktív, vibráló, soha nem nyugodó felnőtt válik.
2011. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezeknek a gyerekeknek nagy része sok mindenben kiváló képességekkel rendelkezik.A hiperaktív gyerekek többsége szeretne jó lenni. Éppen ezért, ahogyan nőnek, megtanulják kezelni a saját tüneteiket.Mire felnőnek, teljesen tünetmentes felnőttként tudnak élni. Persze itt is ugyanúgy nélkülözhetetlen a szülői háttér, mint a normális gyermekek esetében .
2011. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"de egy hiperaktív gyerekből igen nagy valószínűséggel hiperaktív, vibráló, soha nem nyugodó felnőtt válik."


Ez a soha meg nem nyugvás lehetetlenné tesz pédául egy munkahelyen megfelelni,vagy jó szülőnek lenni,jó férjnek???

2011. febr. 8. 17:55
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanolyan életet tud élni felnőttként mint más. Csak több energiája lesz hozzá.A hiperaktivitás nem tévesztendő össze mindenféle agresszív magatartás zavarral.
2011. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Ettől még lehet boldog, kiegyensúlyozott felnőtt.

Vannak olyan szakmák, amikhez kimondottan előnyös egy energikus, tettrekész ember.

A családi élete is lehet normális, szerintem nem származik hátránya belőle. Egyszerűen csak ilyen lesz a személyisége. Ha megtalálja maga köré a megfelelő embereket, rátalál a hivatására, nem lesz semmi gond.


Amit írt a másik válaszoló, természetesen az is lehetséges, de egy valóban "diagnosztizált" hiperaktív gyerekből szerintem soha nem lesz az az egy helyben megülő, halál nyugodt felnőtt.

Én legalábbis ezt tanultam (gyógyped.)

2011. febr. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam ,aki hiperaktív az jó sok dologban. Nagyon sok ilyen ismerősöm van,és mind intelligens... Általában okos ember,akinek önbizalma is van.
2011. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ismered a nagy házalakitás cimű müsort ott a folyton rohangáló, hangszoróba üvöltöző emberke hiperaktiv.

Elég jó karier a műsor elött modelként dolgozott, nyilván nem ülös melók de ha szerencsés az ember a betegsége előnyt is jellenthet.

2011. febr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Akkor a mamám is hiperaktív lehetett, mert 82 éves, s meg van döbbenve, ha 12 órai megfeszített meló után fáradt?

Nyáron délben kinn kapál, jobban bírja, mint mi. :))

2011. febr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én szakmunkás suliba jártam (pék-cukrász) volt egy osztálytársam aki hiperaktív volt. Hihetetlenül pörgött, mindent gyorsan és precízen megcsinált, mindenkinek segített.

A lényeg, hogy olyan szakmát kapjon, ahol érvényesíteni tudja a tehetségét!

2011. febr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
KÖszönöm szépen a pozitív példákat!!!
2011. febr. 9. 08:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!